Gitarım Düştü

Ankaradan yazıyorum
Herkese merhabalar benim bir Prs Se 245 Metallic Red modelim var ve geçen Haftalarda düştü, ve gerçekten çok üzüldüm çünkü gitarı alalı daha 1 ay olmuştu.

Bir luthiere götürmeyi düşünüyorum, [Kenan Turgut Usta] ama şüphem şu yönde ki ilk defa gideceğim için: ya gitarın boyası bulunamazsa ya boyayı tamamen sökerlerse yada pahalı bir fiyat isterlerse ne olacak? Bu arada gitarın sadece boya katmanı sökülmüş ve yamulma yok, yani tonda sıkıntı olacağını düşünmüyorum...
IMG_3470[2].JPG

Merhabalar! Bu forumda yeniyim. Geçenlerde gitarımın ( shecter solo 6) sapı darbe aldı. Ses bozukluğu yaşarmıyım bilemiyorum ve bu konu hakkında endişeliyim. Çalım da bir sıkıntı yok. Sap ayarı kaymış mıdır? Konu hakkında bilgisi olan beni bilgilendirirse şimdiden teşekkür ederim ...

Ankaradan yazıyorum
Herkese merhabalar benim bir Prs Se 245 Metallic Red modelim var ve geçen Haftalarda düştü, ve gerçekten çok üzüldüm çünkü gitarı alalı daha 1 ay olmuştu.

Bir luthiere götürmeyi düşünüyorum, [Kenan Turgut Usta] ama şüphem şu yönde ki ilk defa gideceğim için: ya gitarın boyası bulunamazsa ya boyayı tamamen sökerlerse yada pahalı bir fiyat isterlerse ne olacak? Bu arada gitarın sadece boya katmanı sökülmüş ve yamulma yok, yani tonda sıkıntı olacağını düşünmüyorum... 104971 eklentisini görüntüle
Bu kadar küçük bir vuruk için kendinizi hiç üzmeyin derim.

Ankaradan yazıyorum

Bir luthiere götürmeyi düşünüyorum, [Kenan Turgut Usta] ama şüphem şu yönde ki ilk defa gideceğim için: ya gitarın boyası bulunamazsa ya boyayı tamamen sökerlerse yada pahalı bir fiyat isterlerse ne olacak? Bu arada gitarın sadece boya katmanı sökülmüş ve yamulma yok, yani tonda sıkıntı olacağını düşünmüyorum... 104971 eklentisini görüntüle
Çok rahatsız ediyorsa uygun renkli bir oje sürülebilir. Ancak hiç gerek yok gibi duruyor buradan.

Ben pek relic meraklısı değilim. Aynı boyayı bulamazsınız ama zaten bulsanız dahi o kısım farklı görünecektir. Sakın gitarın boyasını kazıtıp boyatmaya filan kalkmayın. Eğer çatlağın çevresinden soyulmaya devam eden bir boya veya kaplama varsa onu sınırlamak için bir müdahale yapılabilir. Bence öyle bir durum yoksa hiç oynatmayın, yazık olur

IMG_20170620_180048.jpg

Gitarın üst katmanındaki ufak vuruk ya da soyulmaların gitarın tonuna etkisi yok gibidir olsa da siz(ya da ben) farketmezsiniz( çok çok detaycı bir kulağa sahip değilseniz). Resimdeki gitarın durumu sizinkinden kötü ama ben ses konusunda hiçbir etkisini görmediğim ve görüntüye de çok önem vermediğim için uzun zamandır kullanıyorum bir sıkıntısı yok. Bu tür şeylere fazla takılmayın bunlarla kaybedeğiniz vakti daha güzel değerlendirin. Bence.

Herkese teşekkürler ilginiz için, gitarın tonunda bir sıkıntı yok, Ama artık bende çok takmıyorum sayenizde, görünür bir yerde değil zaten, ayrıca gitarın boyası soyulmuyor o yüzden gerek yok :)

Geri