Özge Fışkın

Hacettepe Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü mezunu olan Özge Fiskin ögrencilik hayati boyunca müzisyen arkadaslari ile kurdugu cover grubu ile Ankara’daki rock barlarda sahne aldi.1995 yilinda Fender Blenders adinda kurdugu grup ile Ankara’da 4 yil boyunca müzik yapti.2000 yilinda katildigi Roxy Müzik Yarismasinda Jüri Özel Ödülü aldi.Ayni yil Sertab Erener ve ilerleyen yillarda Levent Yüksel’e sahne üzerinde geri vokal yaparken, solo çalismalarina da devam etti.Çesitli albümlerde geri vokal kayitlari ve reklam jingle seslendirmeleri yaparken, solo kariyerine devam etmek üzere kendi söz ve beste çalismalarini sürdürdü.Özge Fışkın’ın ilk albümü “Kilitler” Cenk Eroğlu prodüktörlüğünde 9 ay süren bir stüdyo çalışmasından sonra tamamlandı. Albümde yer alan şarkıların bir çoğunun söz ve bestesi Özge Fışkın’a ait. Levent Yüksel’in müzik direktörlüğünü üstlendiği albümde yer alan şarkıların düzenlemeleri Cenk Eroğlu tarafından yapıldı.

Cenk Eroğlu, Levent Yüksel, Pat Mastelotto, Nurkan Renda, Ete Kurttekin gibi müzisyenlerin yer aldığı Özge Fışkın’ın ilk albümü “Kilitler” ID etiketi ile müzik marketlerde yerini aldı.

Albümün çıkış şarkısı sözü Özge Fışkın’a, müziği Cenk Eroğlu’na ait olan “Bıraktım”. “Kilitler” albümünün iddialı şarkılarından biri de Özge Fışkın & Levent Yüksel düeti olan “Unutulurmuş” şarkısı…

Şarkı listesi:

01 - Bıraktım
02 - Neşter
03 - Ölümsüz
04 - Sonra
05 - Unutulurmuş
06 - Mucize
07- Bahçe
08 - Çok
09 - Kilitler
10 - Kalbinden Vursun

alıntı...

http://www.ozgefiskin.com/

http://www.myspace.com/ozgefiskin2007

zaten 10 yıllık bi tecrübesi vardı albüm güzel özellikle bıraktım güzel bişarkı olmuş :arrow:

soy adı akıllarda kalmasını sağlayabilir :)
bu arada makinada izlemiştim ablanın bi gitarcısı var adam acaip bişey yapmadıgı iş yok yurt dışında onla çalmış bunla çalmış bi sürü albumde çalışmış
ailenecek ilgiyle izliyoruz başarılarının devamını diliyoruz

Avea 2007 Harbiye Açıkhava Konserleri Kapsamında

Rock Müzikaller
13 Ağustos Pazartesi, 21:00
Harbiye Açıkhava Tiyatrosu - Istanbul

Rock Muzıkaller Gununde Cıkan Sanatcılar
KATILIMCILAR
Müzik Direktörü: Tuluğ Tırpan
Reji: Onur Turan
Koreograf: Nur Sonbahar

Rock Starlar (Alfabetik Sırayla)
Demir Demirkan
Hayko Cepkin
Ogün Sanlisoy
Özge Fişkin
Pamela

Müzik Starlar;
Ayça Varlıer
Barış Berker
Onur Turan
Sitare Bilge
& 8 kişilik Rock Ensemble

nasıl bı muzıkal olacak bılgısı olan varsa paylasırsa sevınırım...

soyadi kadar cektigi klipde ınsanların boy sırasına gırıp klip cekmeleride komıigime gitmistir...(tabiki bu benim sahsi fikrim)

tabiki yaptıgım ışe saygım vardır...

Son zamanlarda dinlediğim en güzel ve başarılı albümlerden biri,Levent Yüksel le olan düet şarkısı da çok güzel,albüme bayıldım...
Ankara Manhattan da ciktigi yilarda Orhan Gencebay ın Gönül ünü cover lamasıyla da bilinirmiş,sırf bu yorumu için bile Fender Blenders ı dinlemeye gidenler olurmuş:)Ank.da eski bir dinleyici kitlesi oldukça mevcut,yaşımdan dolayı ben pek yetişemedim ama bilmek isterdim doğrusu...

dumanduman demiş ki:
cektigi klipde ınsanların boy sırasına gırıp klip cekmeleride komıigime gitmistir...(tabiki bu benim sahsi fikrim)

tabiki yaptıgım ışe saygım vardır...

katılıyorum...o güzel şarkıya daha iyi bir video klip çekilebilirdi ayrıca bi insan klibinde bu kadar çirkinleştirilir doğrusu, yani azim göstersen ancak bu kadar olur, canlı izlediğimde tanıyamadım.yakışmamış klip.

çok sağlam bir hatun birlikte şarkı söylemek isterdim çıkışları fln cok iyi yapmışlar tebrikler ve başarısının devamını dilemekteyim

Geri