Sap Manyetiğinde Sıkıntı Var Yardım

Merhabalar. Schecter marka gitarımın EMG marka manyetiklerinin sap kısmında olanı kopukluk tarzı bişey yapıyo. Ses gelmesi için parmağımla manyetiğin konumunda değişiklik yaratmam gerekiyo ve ses durmadan gidip geliyo. Durum şu şekilde
Ses gelmiyor
105883-39e692941376b71505b89067544e6dd7.jpg

Ses geliyor
105882-486803449668afe723c388a04e22ba6d.jpg

Bu durumun sebebi nedir ve yapabileceğim herhangi bir şey var mıdır yardımcı olabilirseniz çok sevinirim

Dosyalar

• DSC_1149.JPG
    DSC_1149.JPG
    72.8 KB · Gösterim: 178
  • DSC_1148.JPG
    DSC_1148.JPG
    78.1 KB · Gösterim: 186
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Emg manyetiklerin kablosu soketli, belki yerinden oynamıştır. Manyetiği çıkarıp arkasında ki kablosuna bakabilirsin.
Açıkçası manyetiğin mekaniği hakkında pek bi fikrim olduğunu söyleyemem. Çıkarıp baktıktan sonra yerinden oynayan materyali farkedebilmem ve onu olması gereken konumuna getirebilmem benim için kolay olucak mıdır? Manyetiği çıkardıktan sonra neyle karşılaşacağımı bilmiyorum çünkü

Açıkçası manyetiğin mekaniği hakkında pek bi fikrim olduğunu söyleyemem. Çıkarıp baktıktan sonra yerinden oynayan materyali farkedebilmem ve onu olması gereken konumuna getirebilmem benim için kolay olucak mıdır? Manyetiği çıkardıktan sonra neyle karşılaşacağımı bilmiyorum çünkü
emgHZH3Back-785421.jpg
Arkasında ki dişli kısıma o kabloyu sokuyorsun düz şekilde, lehim falan yok, eğer üstüne basınca çalışıyorsa zaten kablo tamamen çıkmamıştır, biraz geriye gelmiş olabilir. Manyetiği hafif kaldırıp parmağınla ileriye doğru bastırsan anlaşılır :)

• Konu Sahibi Konu Sahibi
emgHZH3Back-785421.jpg
Arkasında ki dişli kısıma o kabloyu sokuyorsun düz şekilde, lehim falan yok, eğer üstüne basınca çalışıyorsa zaten kablo tamamen çıkmamıştır, biraz geriye gelmiş olabilir. Manyetiği hafif kaldırıp parmağınla ileriye doğru bastırsan anlaşılır :)
Dediğin şekilde yaptım ve manyetiği çıkardığımda kablo manyetiğin dişlerinden çıkmak üzereymiş kopukluk ondan oluyomuş. Kabloyu geri yerine takınca problem kalmadı çok teşekkür ederim yardımın için (y)

Geri