Elektro Akustik Öneri

'Akustik & Klasik Gitarlar' forumunda KomutanLogar tarafından 10 Temmuz 2017 tarihinde açılan konu

1. 2.000 lira civari elektro akustik gitar almak istiyorum. Yeni baslayacagim. Taksim de biraz gezindim ama herkes farkli bir sey soyluyor karar veremiyorum. İkinci el dusunmuyorum sıfır alacağım. Önerileriniz nedir?

" 2.250 ye Godin marka bir tane beğendim. Sizce Godin elektro akustik olarak nasil bir marka?"

2. Hocam İstanbul'da yaşıyorsanız büyük mağazalara bir gidin daha sonra orada bütçe aralığında gitarlar deneyin (kesinlikle deneyerek alın). Daha sonra arasında kaldığınız gitarlar hakkında tartışalım :). Böylece sizin karar vermeniz daha kolay olur ve içinize siner. 3 farklı gitar sahibi biri olarak (Klasik, Elektro, Akustik) tavsiyem kesinlikle deneyin.

KomutanLogar bunu beğendi.
  3. LTD marka TL-6 model elektroakustik gitar hakkında neler diyebilirsin. LTD, ESP nin alt markası olarak elektrikli gitar üretimi yapıyormuş galiba. Gitarın bana göre tek handikapı çalmak için amfiye ihtiyaç olması. Diğer akustikler gibi düz amfisiz çalınamıyor. Evde bir tane bas amfisi var eğer alırsam kaliteli bir tane bulana kadar onunla idare ederim diye düşünüyorum. Onun dışında klavyesinin rahatlığı ve sesi çok hoşuma gitti. 2.500 tl ye almamı önerir misiniz?

4. Gitarı alıp denemedim ancak Godin concert serilerini bilirim. Al veya alma diyemem ancak benim fikrim eğer ses konusunda bir sıkıntın yoksa cihazsız sesi olan bir gitar (deliği olan :) ) al. Tabi bu sadece benim görüşüm. Amfi konusunda ise kesinlikle gitara bu kadar harcama yapıldıktan sonra hafife almaman gereken bir konudur. Eğer böyle bu tarz bir gitar alacaksan amfinde gitarına yakışır olsun. Seçeneğin çok :) kolay gelsin

5. Godinlerin akustik olarak çalınabilen yani amfisiz de çalınabilen türleri yok mu? Yoksa hepsi aynı tarz amfisiz ses vermiyor mu?

Bu Sayfayı Paylaş