Stage Monitör (hangisini Alsam Başlığı)

'Müzik Teknolojileri ve Kayıt Forumu' forumunda Apartmanda Yaşayan Adam tarafından 20 Temmuz 2017 tarihinde açılan konu

1. Herkese merhaba, ben irig hd 2 kullanıyorum ipad ile. Şu ana kadar sadece kulaklık kullandım ancak şimdi bir stage monitör almak istiyorum. Öncelikle sorum
    the box MA8/2 CL bu ürün nasıl bir üründür özelliklerinden pek bir şey anlayamadığım için sizlere soruyorum. Başka öneriler bekliyorum bunun fiyatı uygun diye bu ürünü sordum sadece.
    Bir de stage monitörden başka sadece speaker olarak kullanabileceğim yani tona etki etmeyecek neler olabilir. Şimdiden çok teşekkürler..

2. Gayet güzel işinizi görür, Bir üst seviye için "Full Range" özellikli olanına bakın
    the box PA 108 A

Apartmanda Yaşayan Adam bunu beğendi.
  3. Rica etsem farkını da yazabilir misiniz? Teşekkürler.

4. Bir de sizin yazdığınız model de ve daha bir çok model de 2-Band equalizer tarzı bir özellik var bu olay nedir yani tona etki eder mi?

5. Full range monitörler bass ve tizz ayrımı konusunda daha dengeli ve net tir. daha geniş frekans cevapları olur. Önerdiğim monitör tweeter yerine horn kullanıyor ayrıca crossover kullanılmadığı için üstünde bass ve tiz ayarı var.

6. Ve bu bass ve tiz ayarları bir pre amp gibi sese etki eder mi?

7. Hayır etki etmez. istediğiniz oranda arttırıp azaltabiliyorsunuz.

8. İlginiz için teşekkür ederim.

9. Bu arada eklme yapayım; diğer monitöre göre üstünde Bass tiz ayarının olmasının şöyle bir avantajı var, Bass ve tweeter farklı ses seviyelerinde aynı db enerjiyi yansıtamazlar. Aynı seviyede bass ve tiz dengesi duyabilmek için belli seviyede ses açmanız gerekiyor. Bu da demek oluyor ki; düşük volumlerde bassları kaybedersiniz, daha fazla tiz duyarsınız. bu ayarlar sizin düşük volumlerde de performans almanızı sağlar kısaca.

10. Tekrardan teşekkür ederim bu bilgi çok yararlı oldu malum apartmanda yaşam..

11. Thomann dan mı almayı düşünüyorsunuz? kargo-teslim vb.. gibi süreçleri ben de takip etmek isterim. Satın aldıktan sonra da yorumlarınızı paylaşırsanız hepimize faydalı olacaktır :)

12. Evet Thomann'ın özellikle bu tarz ürünlerde çok daha ucuz olduğunu gözlemledim(yanılıyor olabilirim). Seve seve süreci paylaşırım :)

Bu Sayfayı Paylaş