Episode 13

ben izledim klibi bence çok amatörce olmuş...bence o ellerdeki(bin şahit laz<ım ateş demeye) ateşler çok kötü olmuşş ayrıca klip disco da çekilmiş sanırım izlerken ev disco ya döndü çünki...tavernaya desek daha doğru olur...

bende izledim ve hiç beğenmedim ayrıca şarkı içinde pek parlak düşüncelerim yok... genede başarılar dilerim genellikle bu tarzda ilk albumler nedense pek başarılı olmuyor amatörlükten kaynaklanıyor olabilir...

episode 13 klip

bence episode 13ün klibi oldukça başarılı. ewet ın flamesin klipleri kadar güzel diil yada başka yabancı profesyonel gruplarınki gibi diil. ama aralarında farklar war bunu unutmamak gerek herşeyden önce bu adamlar türkiyede metal müzik yapıyolar hatta eskişehirde. bence bu bakımından düşünürsek çok ama çok üst düzeyde bi iş. amatör tatda profesyonel bi iş. yani hadi söyleyin bundan güzel kaç tane turk metal klibi izlediniz. klipteki renkler oldukça ii. siyah ton ii kullanılmış zaten herşeydn önce bir performans klibi. ateşler konusundada profesyonel turk filmlerinde ve kliplerinde bile anca bu kadar yapılabiliyor. bence gerçekten bu şartlarda mükemmel bir klip.

birkaç haftadır bu baslik altinda yapilan yorumlari hayret ve saskinlikla takip ediyorum. bu saskinligimin nedeni ise icinde bulunulan sartlari bilmeden, oturduklari yerden ahkam kesen bazi arkadaslardir. nofear`in yorumunu okumadan once boyle bir cevap yazmayi dusunmuyordum. hatayi kendimizde bulmaya calisiyodum, ancak ayni dusuncelere sahip arkadaslari gorunce boyle bir cevap vermeyi uygun gordum.
Forlorn...Till Dawn klibi mekan, isik,kamera, kurgu, ozel efecktler gibi produksiyon ve post produksiyon masraflari piyasa icin gercekten komik bir rakama cekilmistir. (isteyen arkadaslara ozel mesajda harcanan ucreti soyleyebilirim) burda reji olarak bizim gorevimiz, bu butceyle grubun isteklerini de goz onunde tutarak(performans klibi ve öge olarak atesin kullanilmasi) bir film teslim etmekti. reji olarak (yonetmen ve goruntu yonetmeni) biz isimizi eksiksiz yaptigimizi dusunuyoruz. bir kac elestiriye gelince (ozenti olmus vs gibi) hayatinizda kac tane turk black metal klibi izlediniz diye soruyorum. Diger buyuk gruplarin kliplerini baz alarak yorumlar yapilirsa da bu bizim icin bir gurur kaynagidir. cunku onlarin hepsi yuzbinlerce dolar butceli filmler. burda bir elestiri de iyi bir film icin illa yuksek butceli bir produksiyon mu gerekir? diye olabilir. buna cevabim ise bir black metal klibi ise gercekten produksyonun guclu olmasi gerekir.
Kesinlikle ogrenci olmamizin arkasina siginmadan yapilan elestirilerin yukardaki sebepler goz onune alinarak yapilmasini rica ediyorum. tabiki hic kimse bir eseri sevmek yada begenmek zorunda degildir. ancak yapilan yorumlarin da saygi cercevesi icinde yapilmasi gerekir diye dusunuyorum.
Cagri Güven

ılk olumsuz yorumu ben yaptım fakat boyle bı yazıyı benım yazımdan sonra yazsaydın bu tarz cevaplar gelmezdı.ınsanların oturdukları yerden ahkam kesmelerı baska bıde uzulerek ''daha ıyı olabılırdı be abı'' demesı baska...ama uzgunumkı sonuc aynı arkadaslar!!!:(
o parcaya kotu dıyenlerın kulak zevkınden suphe ederım(melodık black metal ıcın soyledım)ha bu tarzı sewmezsın parcayı begenmemen cok dogal ama bu tarz ıcın parca tam anlamıyla bomba...boylesıne bı parca ıcın daha ıyı bı klıp ve kareografı dusunulebılırdı (BENCE)cunku o parca daha ıyılerıne layık.maddı konuyla ılgılı bısıy soylemeye gerek yok cunku su anda bu tarz grupların hepsı ogrencılerden olusuyor...klıp cekmeye kalkıyorsada bunun altındanda kalkmalıdır...
epısode 13u yakından takıp etmeye calısıyorum ve daha ıyı yerlerde gormek ıstıyorum herkes gıbı...
herseyın daha ıyı olması dılıyorum ve ınanıyorumm...

cenoeskafis.jpg

Türkiye de böyle bi iş başardıkları için hepsini takdir ediyorum.Nerelerden nerelere geldi bu adamlar.Bu azimle daha iyilerini de yaparlar eminim.Tabii ki eleştiri de yapılmalı ama şartları göz önünde bulundurarak..Destekçinizim biliyosunuz ;)

ben klibi izledim bu şarkıyı ztn seviyodum makyajlar fln hoşuma gitti ESKİŞEHİRin imkanlarına göre bu grup çok iyi. (gerçi black omen de eskişehirli fakat mükemmel ama bilmiyorum herkesin eline ayni imkanlar geçmeyebilir)

biraz başka düşüncelerin dediklerinide inceleyin EPISODE 13 grubu!!!

gitarlar vasat arkadaşlar..müzikal ne doyurucu...çok basit gaz nakaratlar ve geçişler...bence çok basit...

ama türkiye deki metal müzik evrimi için bunlarda gerekli...
uzun bi süre sonra adam gibi sololar atan , ENSTRUMANININ ustası müzisyenler çıkacak!!!

bunların ilk tohumları:Soul Sacrifice ve Crossfire dır...

maalesef bende kotu bir yorum yapacam

bi kere bateri ritimlerini bilgisayarla fazlalastirmissiniz diye duymustum sanirim dogru cunku albumde baya fazla geliyo bateri sesi bunun yuzundende gitar sesleri ve vokalin sesi az geliyo bas gitar i ise hic soylemesem daha iyi zaten :(

klip ise facia ve otesi olmus o bilgisayarla yapilan alevler zaten berbat ama bateri daha komedi bence nedeni ise su sarkida baya fazla bir cross sesi var ama sanki baterist hic bisey olmuyomus gibi sadece caliyo tamam bu bir klip ama biraz daha inandiri olmasi gerekmezmiydi

son birsey daha sarkilar ve vokal in sesi bana MARDUK u cok andiriyo

TABULA RASA ALBÜMÜ "THE END RECORDS" MAILORDER KATALOÐUNDA !!!

Tabula Rasa albümü mart ayı itibariyle Amerikalı firma The End Records' un mailorder kataloğuna eklendi.The End Records bünyesindeki The Gathering, Green Carnation gibi grupların yanısıra Dissection, Ulver, Darkthrone, Immortal ve daha birçok grubun dağıtımını yapıyor ( www.theendrecords.com ).Şu an albüme mailorder ile ulaşılabilecek firmalar :

www.theendrecords.com ( USA )
www.centurymedia.com ( USA distro/mailorder )
www.redstream.org ( USA )
www.world-chaos.com ( Japonya )
www.sentinelsteel.com ( USA )
www.folter666.de ( Almanya )
www.metalage.sk ( Slovenya )

Geri