Ses Gelmiyor.

Gitarımı ve amfimi daha yeni aldım. Alalı bir hafta daha yeni oldu. Ancak bugün amfimden ses gelmemeye başladı. Uçlardan birini amfiye takıp diğer ucuna vurunca pıt pıt ses geliyor. Ancak gitara bağladığımda ses gelmiyor. Ne yapmalıyım?

Gitarda ses knob'unun yanlışlıkla kısılmış olmamasına dikkat edin. Clean çalıyorsanız amfide master ses ayarının kısık olmamasına dikkat edin, ilk amfimi aldığımda bozuk sanmıştım :) Son olarak da gitarın jack'ı bozulmuş olabilir, söküp lehimletmek gerekebilir. Çoğu gitarda olabilen bir durum bir süre sonra, özellikle çok üst seviye değilse gitarın.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Gitarda ses knob'unun yanlışlıkla kısılmış olmamasına dikkat edin. Clean çalıyorsanız amfide master ses ayarının kısık olmamasına dikkat edin, ilk amfimi aldığımda bozuk sanmıştım :) Son olarak da gitarın jack'ı bozulmuş olabilir, söküp lehimletmek gerekebilir. Çoğu gitarda olabilen bir durum bir süre sonra, özellikle çok üst seviye değilse gitarın.
Gitarım cort X2. Ses podlarini sonladigim halde ses gelmiyor. Kabloyu da bağlayıp diğer ucuna vurunca pıt pıt ses geliyor.

Cd in ve headphone girişleri var
cd in girişinden deneyin birde benim şöyle kendi yaptığım kablom var mesela

jWpOag.jpg

Geri