Genel Olarak Setup Yardım

arkadaşlar birkaç senedir elektrogitar çalıyorum artık aldığım ton beni tatmin etmiyor. öncelikler şuan sahip olduğum ekipmanları yazayım:
gitarlarım:
gibson les paul
ibanez prestige
amfim:
roland micro cube
pedal prosesör vs:
boss me-70
morley bad horsie wah

genel olarak gitarlarımdan memnunum fakat sorun amfi prosesör ikilisinde. kafamda düşündüğüm birkaç seçenek var mesela laney cub tarzı bi lambalı amfi veya blackstar htr tarzı hybrid bi amfi almak, prosesörü değiştirmek, veya 10- 12 inç bi kabin alıp me-70 i ona bağlasam(veya satıp daha iyi bi prosesör alıp) beni tatmin eder mi? micro cube u satmayı düşünmüyorum etüt amfisi olarak kullanırım yine ama ton anlamında tatmin etmiyor beni. apartmanda olduğumu da göz önünde bulundurarak tavsiye verebilir misiniz?
10-12 inç bir kabin alıp prosesörle kullansam tatmin olur muyum(sorun micro cube ün 5 inçlik olması mı?) yoksa yeni bi amfi şart mı ne diyorsunuz?

5" zaten etüd amfisidir. 10"-12" amfi ya da kabin olabilir. Eğer kabin alırsanız; ona bir de prossesör ile kullanmak için transparan bir power amp almanız gerekecek.
Diğer yandan amfiye gireceğiniz possesörden tam verim almanız gene pek mümkün değil. çünkü; amfi poweramp modülleri kullanıldığı amfiye göre karakter yapısına sahiptir. Prossesörde ulaşmak istediğiniz asıl karakteri etkileyecektir. ancak gene de amfilerdeki return girişine bağlanarak yaygın bir şekilde kullanılır.

- Modellemeli prossesör için en uygun yöntem; FRFR Stage monitör ya da transparan bir poweramp a sahip olan Tech 21 power engine 60 olabilir.
- Diğer yandam amfi + analog setup kullanabilirsiniz. ki ben bu seçeneğin sizin için daha uygun olduğunu düşünüyorum; ekipman ve setup konusunda tecrübe edinmeniz açısından.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
5" zaten etüd amfisidir. 10"-12" amfi ya da kabin olabilir. Eğer kabin alırsanız; ona bir de prossesör ile kullanmak için transparan bir power amp almanız gerekecek.
Diğer yandan amfiye gireceğiniz possesörden tam verim almanız gene pek mümkün değil. çünkü; amfi poweramp modülleri kullanıldığı amfiye göre karakter yapısına sahiptir. Prossesörde ulaşmak istediğiniz asıl karakteri etkileyecektir. ancak gene de amfilerdeki return girişine bağlanarak yaygın bir şekilde kullanılır.

- Modellemeli prossesör için en uygun yöntem; FRFR Stage monitör ya da transparan bir poweramp a sahip olan Tech 21 power engine 60 olabilir.
- Diğer yandam amfi + analog setup kullanabilirsiniz. ki ben bu seçeneğin sizin için daha uygun olduğunu düşünüyorum; ekipman ve setup konusunda tecrübe edinmeniz açısından.

anladım. kabin işi sanırım biraz daha tecrübe ve uğraş gerektiricek. peki ya lambalı amfi olarak öneriniz var mıdır? laney cub 12 ve cub 10 lar iyi deniyor 10'' ile 12'' arasında bariz fark var mıdır ?

Gitarlarınız bence iyi. Lambalı amfi olarak bütçenize göre seçimler yapabilirsiniz. Ancak 5 veya 20 watt'lık Blackstar kombo amfilerle beraber bir overdrive ( booster rolü ) ile birlikte amfinin fx loop'un'da kullanmak üzere bir adet chorus ve bir adet delay işinizi fazlası ile görecektir.

Marka konusunda da bütçeye göre seçimler yapabilirsiniz ancak Boss marka bir setup gayet yeterli olur.

Geri