Amazon'dan Manyetik Siparişi

Amazon'da oldukça fiyatlar uygun olduğundan manyetik almayı düşündüm ama toplamda 168 dolar yapıyor ve free shipping. Şimdi ben bunun siparişini versem gümrükte kalır mı geçer mi açıkçası çok tereddütte kaldım bilen biri varsa yardımcı olursa sevinirim teşekkürler. :)

Amazon'da oldukça fiyatlar uygun olduğundan manyetik almayı düşündüm ama toplamda 168 dolar yapıyor ve free shipping. Şimdi ben bunun siparişini versem gümrükte kalır mı geçer mi açıkçası çok tereddütte kaldım bilen biri varsa yardımcı olursa sevinirim teşekkürler. :)
Benim bildiğim kadarıyla ülkemizde yurtdışı alışveriş için limit 30 Euro. Yani satın aldığınız ürünlerin tutarı 30 Euro'yu geçtiği zaman %18'i kadar gümrük vergisi ödüyorsunuz. Ama siz yine de başka kaynaklardan araştırınız yanlış bir şey söylemek istemem açıkçası.

Almayı planladığınız manyetiğin Türkiye'de bir distribütörü varsa bir aşamada "pardon, bu ürünü ülkenize gönderemiyoruz" tarzı bir mesaj çıkartıyorlardı. Hala öyle midir bilmiyorum.

Böyle bir durum yok bu arada, belirtelim yanlış bilgi verilmesin.

Gümrük vergisini ülkeye girdikten sonra gümrük memurları çıkartacaktır amazonla bir ilgisi yok.

Öyle bir durum var. Amazon sizden gümrük ücretlerini peşin alıp sizi hiç gümrükle uğraştırmıyor. Hatta gümrük ücreti daha az tutarsa size ürün ulaştıktan sonra kartınıza bu ücreti iade ediyor. Tecrübe edilmiştir.
Capture1.jpg

Ayrıca hangi ülkenin amazon undan alışveriş yapıyorsanız kredi kartı ile ödemede o ülkenin para birimini seçin. Örnek olarak amazon.com için USD, amazon.de için euro gibi. Eğer TL seçerseniz amazon kur farkını biraz fazla farkla çevirip ödemeye yansıtıyor. 350 dolarlık üründe 100 tl lik fark oluşabiliyor. Bilginize.

Ayrıca hangi ülkenin amazon undan alışveriş yapıyorsanız kredi kartı ile ödemede o ülkenin para birimini seçin. Örnek olarak amazon.com için USD, amazon.de için euro gibi. Eğer TL seçerseniz amazon kur farkını biraz fazla farkla çevirip ödemeye yansıtıyor. 350 dolarlık üründe 100 tl lik fark oluşabiliyor. Bilginize.
Sadece .de uzantılı olan Amazon'dan alışveriş yaparsanız gümrük işlerini kendileri hallediyor.

biraderim su seti al direk :
Amazon product ASIN B01H0B19WY,
takilmaz gümrüge , hem de kesene uygun , on numara alnico manyetikler , fenderin tex mex leri ile ayni kivamda manyetikler , hatta daha sicak , cok daha muntazam aletler , potlar falan dandik , pickguard da fender degil de squier a göre deliklenmis fakat herkese tavsiye ederim su manyetikleri , önce 1 set aldim denemelik , sonra 2 set daha siparis ettim ,gitarlara birer ikiser serpistirdim bu manyetiklerden , fiyatina göre cok leziz aletler.

link görünmedigi icin tarif edeyim , amazon da pickguard alnico v pickups yaz , 25 euroya falan bi set cikacak , 27 de olabilir , onlardan bahsetmistim , amazon linki nedense cikmiyor forumda , ya da cikiyor da ben göremiyorum.

1) Amazon'daki verginin önceden ödenmesi, kargo seçeneği "Amazon Global" olan ürünler için geçerli. Amazon'un uzantısı ile ilgisi yok. Amazon.de de olsa, Amazon.co.uk'de olsa, Amazon.com da olsa, adresinize kargo seçeneği "Amazon Global" var ise ve bu seçeneği seçerseniz vergi önceden kesilir ve ürün kapınıza gelir.

2) 30 euro üzeri ürünlerde ptt ürünü yine kapınıza getirir, ekstra %18 ve pul ıvır zıvır (cok cüzi) gibi bir para alır (bunu artık kapıda yapıyorlar, pim'e gidip gümük verme devri eskidendi), yine ürünü alırsınız.

3) Bu yazdıklarımın limitleri var. Örneğin yılda 5 siparişi geçmeyecek (ben geçtim birşey olmadı), ticari mahiyeti olmayacak (5 çift ayakkabı), telefon olmayacak, parfüm olmayacak vb.

Ben de sipariş vereceğim ancak teslimat esnasında ekstra maliyet çıkar mı diye düşündüğümden beklemedeyim. Yurtdışına gidip gelen tanıdığa aldırmak daha mantıklı sanki. Özellikle de 30€ barajı düşünülünce..

Geri