Yeni Gitar Hakkında Yardım

'Forum Meydanı' forumunda spawnofpossession tarafından 9 Ağustos 2017 tarihinde açılan konu

1. 1 yıldır vivace çalıyorum çok bilinmeyen bir gitar gitar ton olarak blues jazz tarzı bir gitar.
    Çift humbuckerlı gitar almak istiyordum metal tonları yakalamak istediğim için ve bir jackson rrxt aldım.Önceki gitarımdaki fretler mediumdu ve tel jacksondaki gibi frete bu kadar yakın değildi.
    Önceki gitarımda hızlı sweep pickingler hızlı shredler hızlı pickingler yapabiliyordum ve çok rahattım.Fakat aldığım jacksondaki fretler jumbo ve teller perdelere çok yakın bu yüzden hızlı çalarken zorlanıyorum bazen çalamıyorum bile sizce ilk günler diye normal midir daha mı çok çalışmalıyım yada farklı bi çözüm öneriniz var mı.Yardım ederseniz sevinirim

2. Tellerin yakın olması hızlanmana yardımcı olmalı aslında. Bence yeni aldığın gitar v kasa olduğu için oturuş farklılığından kaynaklı bir sorun yaşıyorsun. Elinin açısı farklı.

3. Tel yüksekliği çalımı ciddi oranda etkiler, eğer ayar yaparak tel yüksekliğini eski gitarın ayarına getirirsen daha rahat olur senin için ama teller sapa ne kadar yakın olursa o kadar hızlı çalmaya desteği olur. Bu biraz kisisel bir ayar tutturma meselesi.

Bu Sayfayı Paylaş