Prosesör Ve Kabin

Arkadaşlar Line 6 podhd500 prosessörüm var ama amfi yada kabinim yok, sizce bir fx looplu amfi mi alıp prosesörü bağlamalıyım yoksa direk kabin alıp bağlasam daha mı iyi olur ? Not olarak yazıyım prosesörde amfi modellemeleri kullanıyorum.

Direk kabine bağlanmıyor diye biliyorum. Araya bir poweramp gerekiyor. Poweramp alıp kabine bağlarsan kabin sim. Kapatmam gerek. Öyle tavsiye edilir yani orası zevk meselesi. Ben amfinin fxinden kullanıyorum ama en çok önerilen sanırım direk poweramp almak. Tech21 power engine gene önerilenler arasında. Ben kullanmadım. Kabin içinde poweramp pedalı veya racki kullanıyorlar.

Power Engine tek başına güzel çözüm ama benim gibi uygun fiyatlı power olarak, Ehx 22 Caliber ya da 44 Magnum çekip, üstüne de ikinci el kabin kovalamaya çalışırsanız elden çıkarırken daha rahat olur. Gerçi bir düşündüm de, bu piyasada o da rahat olmaz.

Ben bir ara öyle yapacaktim ama o pedallarda hiç ucuz değil :D

Sahibinden'de var ama çok temiz olduğu için fiyat çok gibi. Ben 400'e almıştım 2 sene önce 44 Magnum'u. Eh bunun 22 Caliber olanı da farklı değil 44'ten. Şu an onu kullanıyorum. Kullananı ve satanı pek yok, olsa 300 TL civarına bile edinilebilir aslında. Ve bakmayın pedal olduğuna bence gayet güzel sürüyor kabinleri. Son seviyelere getirince coşuyor.

Evet olabilir power amp. Peki amfi alıp Fx loopa girme işine ne diyorsunuz?

Olur niye olmasın. İçindeki speaker iyi performans veriyorsa tamamdır :) Sorun burada ama biraz. All in one olunca ya fiyat yükselir ya da kalite düşer. Pre-amfi katını kullanmayacaksınız sonuçta.

Benim şu an satılıkta kabinim var ama açık konuşmak gerekirse forumdaki Harley Benton'ı kaçırmayın derim. Celestion v30 bambaşka bir keyif çünkü.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Olur niye olmasın. İçindeki speaker iyi performans veriyorsa tamamdır :) Sorun burada ama biraz. All in one olunca ya fiyat yükselir ya da kalite düşer. Pre-amfi katını kullanmayacaksınız sonuçta.

Benim şu an satılıkta kabinim var ama açık konuşmak gerekirse forumdaki Harley Benton'ı kaçırmayın derim. Celestion v30 bambaşka bir keyif çünkü.

Peki ses karakteri nasıldır bu ürünün ? Bunu ve bir power amp işimi görür değil mi tabi prosesörden kabin sim. kapatmak şartıyla

Peki ses karakteri nasıldır bu ürünün ? Bunu ve bir power amp işimi görür değil mi tabi prosesörden kabin sim. kapatmak şartıyla

Aynen öyle.
Ses karakteri nasıldır; alt ve orta frekanslar inanılmaz dengeli ve birbirine karışmadan ayrı ayrı gelecek. Bas tepkisinin doğallığı zaten ilk bakışta direkt ilginizi çeker. Yani bir boğukluk söz konusu yok ama alabildiğine doyuran bir bas tepkisi var. Ancak benim en sevdiğim yanı sanırım mid frekansları. Bunları yazarak tarif etmek imkansız. Çok dengeli ve tight bir karakteri var v30'un.

Bir de ek bir bilgi olarak, prosesörden çıkışa çok yüklenmeyip, power'dan yüklenmek alt frekans tepkisi açısından fark yaratıyor olumlu anlamda. Kompresyona bulanmadan ama aynı zamanda daha 'heavy' bir sese bürünüp artıyor ses seviyesi. Bu da burada dursun :)

Aynen öyle.
Ses karakteri nasıldır; alt ve orta frekanslar inanılmaz dengeli ve birbirine karışmadan ayrı ayrı gelecek. Bas tepkisinin doğallığı zaten ilk bakışta direkt ilginizi çeker. Yani bir boğukluk söz konusu yok ama alabildiğine doyuran bir bas tepkisi var. Ancak benim en sevdiğim yanı sanırım mid frekansları. Bunları yazarak tarif etmek imkansız. Çok dengeli ve tight bir karakteri var v30'un.

Bir de ek bir bilgi olarak, prosesörden çıkışa çok yüklenmeyip, power'dan yüklenmek alt frekans tepkisi açısından fark yaratıyor olumlu anlamda. Kompresyona bulanmadan ama aynı zamanda daha 'heavy' bir sese bürünüp artıyor ses seviyesi. Bu da burada dursun :)

Çok teşekkür ederim. Peki ürünün bir linkini atabilir misiniz emin olamadım doğru ürüne baktığıma.

Ya bana kalsa, eğer ev için düşünülüyorsa prosesörü de elden çıkarıp amfi almak en güzeli. O açıdan mantıklı olabilir :) Ben o amfiyi pek sevmemiştim koyu bir Marshall hayranı olarak o ayrı. Yalnızca power ve kabin olarak bakılırsa Eminence de tercih edilebilir tabii ama denemek lazım.

:) Eminence, bahsedilen Marshall amfinin içindeki speaker markası. Çok bilinen bir marka. Olaya yalnızca marka olarak bakmamak lazım ama. Ben olsam almam o Marshall'ı.
neden almam dedin, yani sey olarak soruyorum sonucta preampını kullanmayacağım, içindeki speaker kötü mü yani bi power amp ve kabinle daha iyi sonuca mı gidebilirim, aslında bütçem 2000tl.

Ben PODHD500x i evde çoğu zaman iyi bir çift hoparlörü (referans monitör değil!) bulunan bilgisayara, bazen de fx loop tan 4cable method ile HT5r'ye bağlıyorum. İkisinin de ayrı güzelliği var. Kayıt alacaksanız bence en kolayı ve konforlusu bilgisayara güzel iki stereo hoparlör almak. Amfi ayrı bir güzellik ama sadece prosesörden ses almak için amfi almak biraz fuzuli, sonuçta çoğu amfi stereo ses vermeyecek ve prosesörün stereo imkanı gibi bir güzellik heba olacak.

neden almam dedin, yani sey olarak soruyorum sonucta preampını kullanmayacağım, içindeki speaker kötü mü yani bi power amp ve kabinle daha iyi sonuca mı gidebilirim, aslında bütçem 2000tl.

Şimdi özelden de yazayım detaylı :)

Özetle ben Celestion kalitesini gördükten sonra sanırım başka bir şey almam bütçem varsa :) Eminence'in yalnızca bir modelini duydum, aslında o da gayet iyiydi ama eq açısından drive tonlarda başarılı gelmemişti. Ya bir sürü model var denemek lazım. Kötü değildir bu arada kesinlikle, ben burada v30'u övüyorum öyle düşünelim. Eğer lambalı bir power söz konusuysa kombo amfi de iyi seçenek olabilir.

Bir de aklıma gelen seçenek şu, ki ben de benzer şeyi yapıyorum hemen hemen. O prosesör sahne ve stüdyo için durabilir kenarda; evde en azından daha organik tonlarla çalmak için de kombo amfi alınabilir :) Evde prosesörle kullanmayın yani onu diyorum.

Geri