Lambali Amfi- Ses Gelmiyor

Arkadaşlar merhaba, 45 wattlik burik lambali combo amfiye attenuator baglamaya calisirken saniyorum hoparlör kablosu tam.takili degildi ve ses gelmedi.
Hemen amfiyi kapattim ama saniyorum cikis trafosunu yaktim cunku artik hic ses gelmiyor.
Lambalar arkada çalışıyor görünüyor.
Ne yapmaliyim, istanbulda iyi bir amfi ustasi onerebilirmisiniz?
Boyle durumda neye dikkat edilmeli yardim lutfen.

Arkadaşlar merhaba, 45 wattlik burik lambali combo amfiye attenuator baglamaya calisirken saniyorum hoparlör kablosu tam.takili degildi ve ses gelmedi.
Hemen amfiyi kapattim ama saniyorum cikis trafosunu yaktim cunku artik hic ses gelmiyor.
Lambalar arkada çalışıyor görünüyor.
Ne yapmaliyim, istanbulda iyi bir amfi ustasi onerebilirmisiniz?
Boyle durumda neye dikkat edilmeli yardim lutfen.
tüm lambalarin calistigini nasil anladin ? 6.3 volt geliyor olabilir ama yüksek gerilimde sorun vardir , adam akilli bir voltmetreyle tek tek ölcüm yap ,sorunun nereden oldugunu anladiktan sonra tamir de edersin , cikis trafosu öyle cok kisa bir sürede yanmaz ,ayrica yansaydi cok isinirdi , haberin olurdu yani ,ama birkac dakika öyle calistiysa , yanmis olma ihtimali muhtemel, sen yine de al voltmetreyi devre takibi yap , yüksek gerilim ölc , fakat dikkatli ol , lambali amfi sakaya gelmez , öldürür.

O kadar kisa surede trafonun yanacagini dusunmuyorum.Yalniz dikkat edin,lambali amfi prize takili olmasa bile yuksek voltaj icerdiginden sizi öldürebilir.(amfinizde bleeding resistor yoksa)
Boyle bir riski ortadan kaldirmak icin amfinizin fisi cekili olsun ve bir eliniz daima cebinizde olsun(iki elinize birden elektrik carpar ise kalbinize giden dolasim tamamlanir ve ölürsünüz.)
Tavsiyem bu isi bir profesyonele birakmaniz

Geri