Apogee Jam 96k (doğru Mu Anlamışım)

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda Rock0606 tarafından 26 Ağustos 2017 tarihinde açılan konu

 1. Arkadaşlar, okuduğum-anladığım kadarı ile bu apogee jam'i, telefona, gitara bağladıktan sonra. Telefonun hoparlöründen ses alıyoruz... Peki telefonun kulaklık girişinden gerekli jack aparatlarıyla amfiye kablo çekersem amfiden ses alabilir miyim? Alırsam ses kalitesi nasıl olur?
  Aynı işlem ses kartları içinde mümkün mü? Yani ses kartı aldım varsayalım. Referans monitör olmadan elimdeki amfiye bağlamak mümkün mü? ve bunun da ses kalitesi nasıl olur?

  İbanez 10w amfim var, ipad, iphone 5 var elimde. Benim derdim kayıt falan filan değil. Kendi çapımda gitarı elime aldığımda güzel sesler-tonlar duymak istiyorum hepsi bu. Şimdiden çok teşekkür ederim.
   
 2. Evet iyi ses alırsınız.
   
  Rock0606 bunu beğendi.
 3. Yanlız amfinizin inputu girişini kullanmamanız gerekir. Gene ses alırsınız ama programda hedeflediğiniz modellemenin karakterini etkileyecektir. Eğer mevcut amfiniz ile daha iyi bir performans almak istiyorsanız; "Return" ya da "CD input" girişlerinden birini kullanmalısınız. Daha üst seviyeler için Tech21 power engine, ya da modellemelerden maksimum gerçeklik ve performans almak için ise stage monitör öneririm.
  Software, Prossesör-modelleyiciler Için Monitör Kullanımı
   
  Rock0606 bunu beğendi.
 4. Çok teşekkür ederim. Amfi üzerinde cd in ve phones girişi var. Benim istediğim hali hazırda varken ekstra masraf yapmadan kendi çapında bir sistem yapmak. Yani, biraz açmak gerekirse şuan kullandığım amfi ses olarak karmaşadan başka bir şey vermiyor. Bu durumu 2-3 tık ileri atabilirsem bu cihazla, birazda efekt alabilirsem bana yetecek.
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş