Alınık Tremolo Köprü (wilkinson Vb.)

'Elektro Gitar Aksesuarları' forumunda sinan123 tarafından 7 Eylül 2017 tarihinde açılan konu

1. Şehir:
    Gaziantep
    Merhaba,

Elimdeki SX strat'a takılmak üzere tremolo köprü arıyorum. Wilkinson WVP6 SBCR ya da benzer çelik sustain bloklu, mümkünse çelik saddle'lara sahip, 6 vida ile montajlanan köprüler ilgimi çekecektir.

Not: Wilkinson köprüler yeterli olup aliexpress üzerinden temin edilebiliyor. Oradan daha fazla para ödemek istemiyorum. Tekliflerinizi bu yönde gözden geçirirseniz memnun olurum.

Selamlar
    Sinan

2. [​IMG]

Merhabalar,

Şuradaki köprüye, tremolo koluna vs. sahibim ancak saddle'dan entonasyon ayarı yapılamıyor yalama olmuş durumda alyan girişleri. Bulunabiliyor mu bilmiyorum o vidalar. Beni şu an için idare ediyor fazla fazla, bir dolu kayıt aldım/alıyorum hala bu köprüyle -dilerseniz paylaşabilirim-. Ancak bir zaman sonra gitarıma uyan başka bir köprü deneyebilirim. Eğer düşünürseniz haberim olsun.

3. Bahsettiğiniz vidalar tahminimce kolaylıkla bulunabilir. Ölçüler metrik cinsinden olduğu için sökebilirseniz değiştirebilirsiniz. Kalitesi sesi etkiler mi bilemiyorum. Öte yandan aradığım 6 vidalı vintage diye tabir edilen tremolo köprü olduğu için sizdeki ürün benim gitarıma olmayacaktır. Paylaşımınız için teşekkürler.

Not: Araştırdığım kadarıyla köprü modeli VS50 ve ihtiyacınız olan civata şudur ISO 7380 m3.5x16.

Son düzenleme: 12 Eylül 2017
  4. Anladım hocam çok teşekkürler :) Ben daha üst seviye bir şeyler uydurmaya çalışacağım galiba.

Bu Sayfayı Paylaş