Akustik Gitar Almak Istiyorum

'Akustik & Klasik Gitarlar' forumunda GK. tarafından 7 Eylül 2017 tarihinde açılan konu

1. GK.

GK.

Merabalar ben akustik gitar almak istiyorum. Her zaman cort önerdiler. 400-500tl bir bütçem var. Önerileriniz var mı?

2. Ben elektro akustik araştırdım 10 tane dukkan gezdim takamine var onun tonunu beğendim1300civari ama bunlar elektro akustik olduğu için fiyat artıyor, 800 lik bir cort vardi onu beğenmedim aslında gibson da harika jumbo ama onlar araba parası tabi anca duvarda bakabildim ona. Lag öneririm denedim fiyat kalitete göre bayağı iyi yani 900 liraydi geçen sene ama 1500 luk gitarlar kadar var. Fransız mali. Takamine japon olmasi lazim.

Bir de kasa sekli seçtiniz mi?
    Dreadnought var çok bilindik kasa jumbo var arkasi daha geniş onların fiyat daha yüksek ama ses aralığı falan cok güzel tabi ben dendiğimde cort denemistim bir de seagull bana biraz fazla geldi.
    Bir de klasik gitara benzeyen bir kasa var mini jumbo
    kesik kasa cutaway de önemli eğer kesik kasa alırsanız klavyenin içerisine ulaşmak kolay olur. Ama kasa küçüldügu için ses yüksekligi azalabilir.

ama bütçenin artma ihtimalk varsa seagull öneriyorum ben de onu düşünüyorum . Kanada mali visne agaciydi benim baktığım ürün bir de ve asla yamaha alma yamahanin sadece cok pahali sahne gitarlari güzel. Onlar da ince kasa zaten. Ince istersen tutuşu kolay lag derim ama seagull in klavyesinden sonra klavye tanimam.

Washburn de denedim ama beyaz boyalı olduğu için tercih etmedim
    boyasız olmasina dikkat .

Bu Sayfayı Paylaş