Behringer V-amp Serisi

ben bir de şunu soracaktım vamp2 sahibiyim evde değil ama stüdyoda çalarken patch numarası dalgalanıyoru sürekli sanırım elektrik yüzünden bu nasıl çözülür ya da bir çözümü var mıdır :D teşekkürler

he aklıma gelmişken bir de fcb olmadan vamp2 nin wahını sadece tekli bir harici expression pedalla kontrol edebilirmiyiz?ve de eğer bu mümkünse bir de dist. i kontrol etmek için bu expression pedallardan 2 tane aynı anda kullanabilirmiyiz?

bende bu aleti izmirdeyken almıştım.ordayken sürekli voltaj problemi çekiyordum.hatta bi barda klimaları kapatıp öyle başlıyoduk programa : ) ama hala işimi görüyor hakkını yemeyim.Bu akşam o olmasa yandım mesela nasıl taşıcam amfiyi taksime dimi : )

v-amp pro kullanan arkadaşlar bu aletin performansından ne kadar memnunsunuz? ben de alt tarafı evde kullanacağım bu pedalı. bir sürü pedal almakla uğraşacağıma bir tane v-amp pro'nun bana yetebileceğini düşünüyorum.
bir de bunu istanbul'da nereden ne kadara alabilirim acaba?

ben de gecenlerde zafer666 dan v amp pro aldım ..
alet gayet ideal gibi gozukuyor ama bahsedilen voltaj problemini henuz yasamadım evden dısarı cıkmadı alet.. umarım bar pavyon gibi ortamlarda kullanırsam bi sorunla karsılasmam :)
su an ogrenme asamasındayım.

yo kesınlıkle gerekır dıye bişey yok ultra g olsa da olur olmasada ben kullanmıyorum ultra g dıger gıtarıstım kullanıyo ole ahım sahım bı fark yok ama volumunu her zman için pedladan dusuk tut mıxerden acıtrmya çalıs yeter.aletın tek sorunu noıse gate onun da ustesınde gelebılırsın ben mesela ozel su topraklı ses parazıtını fln onleyen prızlerden almayı denıyecem eger ıse yararsa foruma yazarım

Eğer bu aleti alacaksanız iyi bir tonlama ve kombinasyon üretebilme bilgisine sahip olmalısınız.Zaten alır almaz öyle mükemmel tonlar bulamazsınız.Bir de ton yaparken yüksek seste denemeler yapın.Düşük seste ayarladığınız tonlar sesleri açtıkça aslında hiç de aradığınız tonlar olmadığını farkedeceksiniz.

Önceden analoglarla çalışırdım, taşıma kolaylığı vs. açısından V-Amp 2 aldım, analoglarımda hala durmakta. Sadece aleti çözemedim o kadar. Aradığım tonlar çıkmadı bir türlü. Halbuki çok iyi tonlar alınabildiğini görerek almayı düşünmüştüm bu aleti. Yeterli tonlama bilgisine ve becerisine sahibim merak etme

Merhaba arkadaşlar...

V-AMp 2 ile Emu0404 seskartım arasında bir midi bağlantısı yapmaya çalışıyorum V-Amp editor'ü kullanabilmek için.

V-Amp'in midi outy ile ses kartının midi in arasına bir midi kablo ve tam tersi için bir midi kablo daha. V-Amp giriş ve çıkış olarak midi ile ses kartına bağlı.

V-Amp üzerinden edit bölümüne giriyorum; A (midi) buttonuna basılı tutarak "d" harfinin ekranda belirmesini bekliyorum. Beliriyor. Açıyorum editor programı, ama herhangi bir bağlantı görmüyor..

Bu bağlantıyı görmesi için acaba ne gibi ayarlar yapmalıyım. Bios'tan, aygıt yöneticisinden ya da V-aMp üstünden eksik yaptığım birşeler mi var?

leonjohancool demiş ki:
Önceden analoglarla çalışırdım, taşıma kolaylığı vs. açısından V-Amp 2 aldım, analoglarımda hala durmakta. Sadece aleti çözemedim o kadar. Aradığım tonlar çıkmadı bir türlü. Halbuki çok iyi tonlar alınabildiğini görerek almayı düşünmüştüm bu aleti. Yeterli tonlama bilgisine ve becerisine sahibim merak etme
bilgiden cok aslında alısabilme süreci önemli.sonucta bunlar aprametrelere analoglar gibi karsılık veremiyor bazen.acıkcası v amp tan süper bir ton bekleme.ama günü kurtarır programlarda , studyolar da vs ..

Distopi_ya_k demiş ki:
Merhaba arkadaşlar...

V-AMp 2 ile Emu0404 seskartım arasında bir midi bağlantısı yapmaya çalışıyorum V-Amp editor'ü kullanabilmek için.

V-Amp'in midi outy ile ses kartının midi in arasına bir midi kablo ve tam tersi için bir midi kablo daha. V-Amp giriş ve çıkış olarak midi ile ses kartına bağlı.

V-Amp üzerinden edit bölümüne giriyorum; A (midi) buttonuna basılı tutarak "d" harfinin ekranda belirmesini bekliyorum. Beliriyor. Açıyorum editor programı, ama herhangi bir bağlantı görmüyor..

Bu bağlantıyı görmesi için acaba ne gibi ayarlar yapmalıyım. Bios'tan, aygıt yöneticisinden ya da V-aMp üstünden eksik yaptığım birşeler mi var?

Bir bağlasaydım artık yahu..

v-amp 2'yi şu an sahnede kullanıyorum. Öncelikle şunu söylemeliyim direk mixere girilerek istediğiniz tonları elde edemezsiniz, amfisiz olmuyor.

Ayrıca evde kullanım için çok çok ideal bir prosesör. Fiyat performans açısından ev için daha ideal bir prosesör yoktur sanırım.

V-amp'ı aldığınızda üzerinde uzun uzun uğraşmanız gerekecektir. Çünkü bir çok özelliği aynı tuşlara yüklemişler. Çoğunlukla bir düğmeye basılı tutma, basılı tutup başka düğmeleri çevirme-basma şeklinde bir çok olay var.

Çözdüğünüz zaman çok iyi tonlar elde ettiğinizi göreceksiniz. Efektleri (chorus, phaser, delay, comp, vs) digital efektlerdir ama geçen gün arkadaşın boss analog efektleriyle karşılıklı denedik ve çok bir fark olmadığını gördük, hangisi analog hangisi digital anlaşılmıyordu bile.

Üzerinde 32 amfi modellemesi var, clean ve crunch tonlardan sert nu metal tonlarına kadar çeşitli tonlar elde edebileceğiniz amfi modellemeleri var.

Tek sorunu geçişlerdeki duraksamadır. Bunu da aynı amfi modellemesinden 5'lik bir kanala tonlar oluşturduğunuzda çözebilirsiniz, gecikme olmaz.

Aynı amfi modellemesi değil de, aynı cabinet modellemesi aynı olduğunda gecikme azalıyor. Amfi aynı cabin farklı olduğunda gecikme yine var.

Aynı amfi-aynı cabin ile 5li seçenek oluşturulabilir ama cleanlerde tam verim alabilmek için ortak bir cabinet modelling seçilebilir.

V-Amp'i 1 buçuk saatlik hard-rock, rock'n roll ve metal tarzlarının bir arada bulunduğu karışık repertuarlı bir konserde kullandım hiç sorun olmadı.

Sadece kaliteli ton açısından evde de bir amfiye girip denerseniz konser öncesi soundcheck zamanınız azalacaktır.

Aradığınız tonu bulabilmeniz (en azından yaklaşabilmeniz) için şu yolu izlemenizi öneririm.

İlk önce çıplak olarak bir amfi modellemesi arayın. Yani bütün efektleri kapatın, reverb'ü iyice kısın. Eğer distortion istiyorsanız, gain'i ortalayarak amfi modelleri arasında gezin. Yok akustik bir ton istiyorsanız gain'i iyice kısarak amfi modelleri arasında dolaşın. Özellikle ikincil modelleri (tap tuşuna basarak çevirmek) dolaşmak çok zor :) Aletin o yönü gerçekten kötü olmuş.

İstediğiniz tona en azından yakın bulduğunuz bir amfi modeli bulunca (kafanızın içindeki tonu asla bulamazsınız :) ), işin belki de en can sıkıcı kısmı olan "kabin modellemesi"ne geçiyoruz. 15 farklı kabin modellemesi var, ve aletin her bir amfi modeline atadığı standart modeller genellikle kötü. İşin bu kısmı yine sizin kulak zevkinize kalmış. Ama kafanızı patlatmadan bu kısmı çarçabuk atlamanızı öneririm :)
Artık ekolayzer, reverb, gain, efekt ayarlarına geçebilirsiniz. Ekolayzer ayarları tonu pek değiştirmiyor. Sadece sesin parlaklığını almak ya da basların eziciliğini almak için kullanın. Özellikle "reverb"ün V-amp 2'de çok etkili olduğunu söylemeliyim. Reverb'ü iyi kullanırsanız en olmadık modelden bile çok hoş tonlar alabiliyorsunuz. Ayrıca bazı efektleri kombine olarak kullanmak, tonda büyük değişiklikler sağlayabiliyor. Aletin "drive" ayarı, pek bir işe yaramıyor diyebilirim. Sadece sesi yükseltiyor sanki. En azından ben öyle düşünüyorum. En sona bırakmakta fayda var.

Bir de kıyıda köşede kalmış bir özellik var alette. Şöyleki, wah pedalı kullanmasanız bile, pedalı yarı açık bırakmış gibi bir ton çıkmasını sağlayabiliyorsunuz aletten. Yani tonun kapalılığını ya da açıklığını ayarlayabiliyorsunuz. Bunu yapmak için, "drive" ayarı yaptığımız yere gelip, sanki efekt ayarlıyormuş gibi "efects" düğmesini sağa sola çeviriyoruz. Ama ben malesef bu özelliğin tonu bozmaktan başka bir işe yaramadığını düşünüyorum, zevk sizin tabi.

Son olarak bütün bu işe başlamadan önce şunu aklınızda bulundurun, hayalinizdeki o "mükemmel" tona bu aletle ulaşamazsınız :) Milyonda 1 ihtimal belki. O yüzden fazla kasmayın. Beklentilerinizi düşük tutun.

Distopi_ya_k demiş ki:
Merhaba arkadaşlar...

Geri