pedal boyama

Havali puskurtucu filan olunca uygun boyayla guzel oluyo.Ama uygun malzemelerle boyamazsan boya en ufak bi darbede pul gibi kalkiyo.Soba boyasi denen bisey varmis bi arkadasim bunla olur demisti ama denemedim.Ucak boyasi diye de bisey varmis ama bulamadim ben.Bu kadarini biliyorum.Kolay gelsin

• Konu Sahibi Konu Sahibi
mareşal açıklamar için çok tşk. samick sende pedalın resmini buraya koyabilirsen çok iyi olur. Ben bu hafta şeffaf yapışkan kağıt üzerine printer ile istediklerimi yazdırarak deneyeceğim...

Sand down the surface very smooth, most of the smoothing is done with #220 paper.
Wipe down the surfaces with Naphtha (Ronsonol Lighter Fuel).
Apply 1 coat of automotive gray primer.
Light sanding with #300 paper.Wipe down with Naphtha.
Apply one coat of Gray Hammertone paint (plasti-kote Gray Hammer Finish)
Apply labels (see previous section)
Apply one coat of spay-on clear satin polyurethane (to protect the labeling).

İngilizcem pek iyi değil ama çevirmeye çalışiyim umarım yanlış olmaz :)
220 numara zımparayla hafifte zımparala.
Naphtha ile silin(Sanırım çakmak gzaı gibi bir şey :roll: ?
1 kat gri otomobil astar boyası uygula.
300numara zımpara ile hafifçe zımparala. Naphtha ile sil.
Bir kat Gray Hammertone boyası uygula(Bunun hakkında hiçbir fikrim yok işte bir kat istediğiniz renkte sprey metal boyası yaparsınız :))
Etiketleri yapıştırın.
Bir kat şeffaf boya atın.

Sanırım bunları Türkiye'de bulamayız :x

bende merak ediyorum bu boyama işini.
mesela burdaki gibi tekrenk bir boya ve yazı nasıl ekleriz???
http://matsumin3.gozaru.jp/toukou/kousakuin/ts.htm
ts_top.JPG

Boya için bence çok uğraşmayın sanayi varsa yakınlarınızda orda boyacılar mevcuttur. Kutu Aluminyum ise üstüne kaplama atarlar sonra boyaya girer metal ise astar yaparlar sonra boyaya girer. Boya çok tutmaz bir kaç YTL alırlar. Üstüne orjinal yazı istiyorsanız serigrafi yaptırmalısınız bu bir adet pedal için baya pahalı bir iştir.

Bu tür pedallarda benim gördüğüm hiçkimse yazıları boyayla yapmamıştı neredeyse hepsi şeffaf sticker üstüne yazılmış yazılar. Bu şeffaf stickera yazıyı neresi yazar onu bilmiyorum ama sanırım reklam tabelaları yapan yerler falan yapıyor.

Yukarıda arkadaşın verdiği linkteki pedalın yazıları da aynı şekilde şeffaf stickerdır.

Soba boyası güzel bir seçenek, kolay kolay bozulmaz. Ama pedallar parlar (soba boyaları biraz ışıl ışıldır), ilginç bir şey çıkabilir ortaya. :D

Geri