Tel Kalınlığı Değiştirme Ve Bakım

Arkadaşlar, merhaba. Gibson Les Paul gitarımın üzerinde şu an fabrika çıkışı 09-46 teller bulunmakta. 010-46 kalınlığına geçmek istiyorum. Tel kalınlığını yükseltirken gitara ne gibi ayarlar yapmam gerekir? Bir de şu bakım-temizlik setlerinden alıp gitarımı kendim temizleyeyim diyorum. Bunun için hangi ürünleri önerirsiniz? Bu arada 010-46 tel önerilerine de açığım. Şimdiden teşekkürler :)

Elixir kullanmazdım, gitara o parayı veren kişinin parayı kıyıp haftalık telini de alması farzdır. Ben Ernie Ball kullananlardanım.

Bakım ürünleri için Music Nomad, Jim Dunlop ve Dean Markley'in artık efsaneleşmiş bezini tavsiye edebilirim

Ayrıca sap ve yükseklik ayarı gerektirmeye de bilir. Tel takıldıktan sonra anlaşılır bunlar.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Elixir kullanmazdım, gitara o parayı veren kişinin parayı kıyıp haftalık telini de alması farzdır. Ben Ernie Ball kullananlardanım.

Bakım ürünleri için Music Nomad, Jim Dunlop ve Dean Markley'in artık efsaneleşmiş bezini tavsiye edebilirim

Ayrıca sap ve yükseklik ayarı gerektirmeye de bilir. Tel takıldıktan sonra anlaşılır bunlar.
Gitarı alalı yaklaşık 3 hafta falan oldu zaten. Tel değişimi zamanı geldi diye düşünüyorum. Dean Markley Helix Pure Nickel deneyen oldu mu hiç? Ne düşünüyorsunuz bu teller hakkında?
Dean Markley Helix Pure Nickel - REG - Elektro Gitar Teli 010-46

Geri