Dinlediğim Grup Sayısının 5'den Yukarıya Çıkamaması

'Forum Meydanı' forumunda EsrarciBaba tarafından 14 Eylül 2017 tarihinde açılan konu

 1. 7 yıldır metal müzik dinleyicisiyim. Bu dönemin 2 yılında elektro gitar alıp dinlediğim parçaları kendim çaldığım oldu. Efsane denilen grupların ilk albümlerindeki birkaç parça hariç koca diskografi içinde dinlemeye değer parça bulamadığım oldu.

  Slayer'in Seasons in Abyss parçasını defalarca dinleyip hatta çaldığım oldu fakat yeni parçasını tamamen berbat buldum.


  14 milyon izlenme bir metal parçası için gayet yüksek bir rakam fakat dinlemek şöyle dursun dinlerken rahatsız edecek kadar kötü geliyor. Rock'da olduğu gibi vokalin ön planda olmasını savunduğum yok. Ama yıllardır işin içinde olan en ünlü bir grubun parçasının amatör bir grubun ilk çalışması niteliğinde bir iş çıkarması tuhafıma gidiyor.

  Metallica'nın birkaç parçasını (Master of Puppets, Wherever may i roam, Fuel) , Megadeth'in yine (hangar 18, holy wars), Pantera'nın (5 minutes alone, walk) parçaları tam aradığım tarzda fakat o grupların hiç dinlemeyeceğim parçaları da az değil.

  Death Metal'de yine birkaç grup hariç tüm grupları çöpe atsan yeridir. Bazı grupların bir parçasını dinleyip diskografisinden dinleyecek parça bulamıyorum.Yeni çıkan albümlerin çok azı dinlenebilir seviyede. Dying Fetus, Nile gibi çizgisinde duranlar hariç hemen hepsi bozdu. Death metal diye pop yapıyorlar resmen. Çocuk şarkısı gibi geliyor kulağa .
  Sırf sert olmak için böğüren. tekniği, melodiyi kaldırıp böğürtüden ibaret albümleri çıkaran grupları uykuya dalmakta yardımcı olsun diye yatarken kulaklıkta dinliyorum. Aralarında dinlenebilecek derecede olanları pek az.


  Old School Death Metal içinde belki aradığımı bulurum diye düşünsem de birkaç parçadan başka dinlenecek birşey bulamadım.
  Grup olarak ancak Dying Fetus, Necrophagist, Death dinliyorum. Onun haricinde şu grubu dinliyorum diyemem. Sorun bende mi anlamış değilim. Metal dinleyicisi olarak metal müziğin çoğunu beğenmemek gibi bir sıkıntım var. Ergenlik dönemi biteleri yıllar oluyor. 7 yıldır aynı grup, aynı albüm, aynı parçalar ile yerimde sayıyorum. Metal bana göre değil mi acaba?
   
  Son düzenleme: 14 Eylül 2017
  Grundar bunu beğendi.
 2. Daha fazla dinleyin o zaman.
   
  Halilozz ve inanist bunu beğendi.
 3. Konuyu güncelledim.
   
 4. Eskilerin artık umurunda degil. Ee yeter gari modundalar. Haklılar da adamlar gelmiş kaç yaşına. Yeniler de distortion üstüne böğürüp rap yapınca ortalık Kate Perry'e kalıyor. Gayet normal. :cautious:
   
 5. Çöp diye bahsettiğiniz işlerde emek var. Slayer'a berbat demek size mi kaldı? Hay Allah'ım...
   
 6. Evet kalmıştır. Sizin en beğenmediğiniz parçada da emek var, ancak demek ki daha çok emek lazımmış. Kimse beğenmedi diye emek olan bir şeye iyi demek zorunda değil.
   
 7. Aslında bahsettiğin bu müziği -ve belki de dinleyenlerini de- uyku da yakalamış gibisin @EsrarciBaba :sleep:
  masanın başındaki adamlar çalan adamlardan daha fazla zaman harcıyorlar sanırım bu işlerde artık
   
 8. Sizin parçaları duyalım.
   
 9.  
 10. Bunlarin baya bi canı sıkkınmış herhalde
   
 11. Benim parçalarım ile ilgisini öğrenebilir miyim?
   
 12. Abim peki sen bu çocuğun avukatı mısın? Eğer avukatıysan Avukatlık Ruhsatını ve Vekaletnameni atta bundan sonra dolandırılma olaylarında forumdakiler başkalarına para vermesin, sana gelsinler.
   
 13. Boş yapma. Adam fikrini söylemiş işte, sana mı soracak insanlar fikir beyan ederken?
   
 14. Hakaret içerikli mesajınızdan dolayı sizi kınıyorum. Keşke saygı çerçevesi içinde konuşabilseniz.
   
 15. Konuşabilirim ama sana saygı duymuyorum. Bas engeli yoluna devam et.
   
 16. Ağası mısın sen buranın. 3. Kişi gibi ne atlıyorsun mesaja ha? Atasözlerimizde üçüncü kişilere çok hakir davranılıyor, bilmem biliyor musun?!
   
 17. @kapci42 Özür dilerim senden de gereksiz çıkış yaptım sana.
  @Dog The Bounty Hunter Hele sana baya gereksiz çıkış yaptım senden de özür dilerim.
   
  Son düzenleme: 19 Eylül 2017
  inanist bunu beğendi.
 18. Eyvallah, canın sağolsun.
   
 19. Affettin büyüklük yaptın, teşekkür ederim.
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş