Ibanez Valbee (5W lambalı amfi)

Bence ona o kadar para verme,zaten 1pre,1power tupu varmis,pek bi performans vericegini sanmiyorum.Icinde cikis trafosu filan oldugunuda sanmiyorum :D denemedim ama behringerin bi anfisi varmis 15w lik tuplu bunu deneyebilirsin.Bunun disinda avt 20 filan dusunebilirsin.

Bence Peavey'in küçük amfilerinden (transtube) alsan daha iyi edersin.

Haaa şimdi aklıma geldi rocktron'un küçük amfileri var fiyatları o civarda olmalı da bir dene derim.
Ben denemedim bilmiyorum.

Berk_Metallica demiş ki:
lambalı amfiden verim almak için sesi açman gerekiyor ya.bu amfiyle açarsın 5w oldugu için.ozaman tonuda güzel olmazmı?
dusundum ama normal bi lambali anfi semasi incelerseniz power valveleri cift sayida ve cikis trafosunun sargilarina birbirlerinin zitti sekilde baglanir.Bunda tek power tupu var.Yani nasil bi sistem var bilmiyorum.Denemeden alma derim.

Stormcrow demiş ki:

Peavey'in "transtube" adı altında satılan amfileri tüplü değil. Bende bir adet var bu amfilerden. Peavey Blazer 158. Tonu ve kalitesi benzer 15 WAtt amfilerin üstüde bayağı. Peaveyin all tube serisinin en küçük amfisi bildiğim kadarıyla Classic 20.

Behringer'in de piyasada düşün fiyatlı all tube amfisi yok. vintager serisi amfiler preamp ı tüplü hibrid amfiler. AC108 8 inch lik hoparlöre sahip ve 15 Watt çıkışlı bir amfi. (bundan da bi tane var, yakın zamanda ikisini satıp all tube amfi alacağım. :) ). Büyüğü AC112 de 12 inch speakerlı ve 60 Watt çıkışlı bir amfi.

Benim bildiğim düşük Wattlı all tube amfi seçenekleri:
Fender Blues Jr., Pro Jr. - fiyatları amrika fiyatlarıyla karşılaştırınca uçuk (normal uçukluğun üstünde.) ya da eski Champ serisi tüplü amfiler ki buralrda çok bulunmuyor
Laney LC15 - Blues Jr benzeri bir amfi.
Crate VC serisi - Türkiye'de henüz görmedim.
Trace Elliot Velocette - bir ara forumda vardı ama satıldı galiba.
Peavey Classic 20

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Bugün Zuhalde denedim Ibanezin 5w lambalı modelini ilk gözlemlemem resimlerdeki gibi çirkin değil hafiften morumsu bir mavisi var sempatik gözüktü :)

Yanlız bu amfi hiç mi hiç hoşuma gitmedi hani lambalı amfilerde iyi ton almak için sesi açmak gerekir ya bunda sesi açınca speakerı kaldıramıyor basslar falan bozuluyor :)

Bu amfiden sonra Cube20x denedim o bile daha iyiydi hemde efekti falan var :)

Zaten Valbee sadece FX Loopu olan ucuz bir amfi diye dikkatimi çekmişti ancak dediğim gibi pek olumlu yorum yazamiycam bu amfiyle ilgili...

Bu yukarda önerdiğiniz amfiler de bana pek uygun değil zira çok pahalılar ucuzlarda ise FX Loop yok :(

ya bu konserlerde lambalı bi preamp gibi kullanılamaz mı... :S fx loopu da varmıs... zaten küçük hafif bişey gibi duruyo..

onune bi kompresor bi drive arkasına bi delay bi ultra g takıp miksere dalıp deliler gibi takılınırmıs gibime geldi....

onursal demiş ki:
Stormcrow demiş ki:

Peavey'in "transtube" adı altında satılan amfileri tüplü değil. Bende bir adet var bu amfilerden. Peavey Blazer 158. Tonu ve kalitesi benzer 15 WAtt amfilerin üstüde bayağı. Peaveyin all tube serisinin en küçük amfisi bildiğim kadarıyla Classic 20.

Behringer'in de piyasada düşün fiyatlı all tube amfisi yok. vintager serisi amfiler preamp ı tüplü hibrid amfiler. AC108 8 inch lik hoparlöre sahip ve 15 Watt çıkışlı bir amfi. (bundan da bi tane var, yakın zamanda ikisini satıp all tube amfi alacağım. :) ). Büyüğü AC112 de 12 inch speakerlı ve 60 Watt çıkışlı bir amfi.

Benim bildiğim düşük Wattlı all tube amfi seçenekleri:
Fender Blues Jr., Pro Jr. - fiyatları amrika fiyatlarıyla karşılaştırınca uçuk (normal uçukluğun üstünde.) ya da eski Champ serisi tüplü amfiler ki buralrda çok bulunmuyor
Laney LC15 - Blues Jr benzeri bir amfi.
Crate VC serisi - Türkiye'de henüz görmedim.
Trace Elliot Velocette - bir ara forumda vardı ama satıldı galiba.
Peavey Classic 20

Bende tüplü olduğunu iddia etmemiştim zaten.

Önermemin sebebi o amfiler ile valbee den daha iyi netice alıncağı idi.

Diğer lambalı combolar zaten valbee ile aynı kategoride değil.

valla benim soundkig :S diye bi amfim var 15W dist. fln var 60dolara mı ne almıştım daha markasını ben bile ilk defa aldığımda gördüm :D öneririm öyle kötü bişey değil sadece dist. berbat

Trace Elliot Velocette bende vardı, sattığıma pişmanım. Ama şunu söylemeliyim; TE büyük bir ampli. Özellikle LC15'in ve Classic 20'nin yanında büyük duruyor. (Hoparlör 10 inç ama kabini büyük yapmışlar.)

Orange bence gereksiz yere pahalı olan bir ampli. Tamam çok güzel ve özel bir alet (hem 50 watt kombo hem de rockerverb kafa kabin dinleme şansını buldum, evet şanslıyım) ama şu kafa bile neredeyse 600 doları geçiyor. Bu fiyata ebay'de JCM serisinden ampli bulma şansı var.

Orange bence gereksiz yere pahalı olan bir ampli. Tamam çok güzel ve özel bir alet (hem 50 watt kombo hem de rockerverb kafa kabin dinleme şansını buldum, evet şanslıyım) ama şu kafa bile neredeyse 600 doları geçiyor. Bu fiyata ebay'de JCM serisinden ampli bulma şansı var.

Kucuk alltube kombolarda ciddi performans ariyosaniz Laney LC serisi bakin, getirtin derim. Blues jr falan hikaye. Yalniz biraz tuzlu geliyor, bir sekilde yurtdisindan getirtmek ya da uygun ikinci elini bulmak en iyisi.

Benim anladığım şu valbee amplisinin lambaları sadece record out kullanırsanır faaliyete geçiyo yani normal durumda basit bir ampli. Microcube ev ve düşük volum kullanım için daha iyi bence.

Geri