Amfi Tıslama Sorunu, Yardım Lütfen

Herkese merhabalar,

Elimde emektar bir tane ibanez tbx 30 amfi var. Pedallarımla beraber çok iyi iş yapıyor. Fakat Amfide garip bir dipses var. İnputa herhangi bir jack takmadığımda ve bütün potansları (ses de dahil) sıfırladığımda dahi bu ses devam ediyor. Ses hakkında bilgi sunabilmek adına küçük bir kayıt yaptım. Linkten dinleyebilirsiniz:

Amfi sanırım bakım istiyor ama işe nereden başlayacağımı bilmiyorum. Bu bölgede bu işlerden anlayan birilerinin olduğunu zannetmiyorum, dolayısıyla yapılabilecek bir şey varsa kendim halletmeyi deneyeceğim. Konu hakkında tecrübeli arkadaşların yardımına ihtiyacım var.

İlginiz için şimdiden teşekkür ediyorum.

Kullandigin setup ile alakali olabilir.Volume'u minumuma indir ve kullandigin pedallari sirayla tak.(bunu yaparken sesi ac ve problem var mi diye bak)
Amfinizin speakeri zarar gormus olabilir veya input girisiniz zarar gormus olabilir.
Amfinizi prize baglamadan input kismini bir bez yardimiyla temizleyin mumkunse wd40 sıkın.Baska bir jack ile baglanti yapmayi deneyin.

Son olarak solid state amfiler pedallarla iyi gitmez.Belki bu olay sizin yeni amfi almaniz icin bir isaret olabilir ;)

Geri