Sustain Yetersizse

merhabalar ben tech21 trademark 30 ampli kullanıcısıyım amfi son derece güzel fakat solo tonlarında sustain yetersiz geliyor
verdiğiniz bilgiler için tesekkur ederim fakat sorun tappingteki duyumdan ibaret değil lead tarzı bi gitara sahibim ve haliyle temiz yuksek sustainli ir ton ihtiyacı duyuyorum

bu eksiği giderebilmem için önerebileceğiniz pedallar var mı yoksa paraya kıyıp prosesor mu almalıyım.

Son düzenleme:
Ürününüz ile ilgili bir sorun değil bu, tapping penalamaya kıyasla teli daha az titrettiği için sesin cılız çıkması normal. Bir kaç çözümü var tabi.
1) Tele olabildiğince hızlı vurmaya çalış. Sert değil, hızlı, parmak olabildiğince sürat almalı çarptığında. Çarptıktan sonra sert basmanın bir faydası yok.
2) Notaya vurunca pull off yap. Yani vurduğun teli parmağınla çek.(ben kendi sorunumu böyle çözdüm ama 8 parmak tapping yapmadığım için eksikliğini hissetmedim. Chris Broderick gibi yapmak istiyorsan bunu uygulamak zor.
3) Amfi de midleri kıs ama mixte sorun yaşarsın.
4) Hiçbiri olmuyorsa compressor alabilirsin. Ama bu konu hakkında çok bilgi sahibi değilim, compressor ile boost yapıldığı için söyledim. Bunun danışılması lazım.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Ürününüz ile ilgili bir sorun değil bu, tapping penalamaya kıyasla teli daha az titrettiği için sesin cılız çıkması normal. Bir kaç çözümü var tabi.
1) Tele olabildiğince hızlı vurmaya çalış. Sert değil, hızlı, parmak olabildiğince sürat almalı çarptığında. Çarptıktan sonra sert basmanın bir faydası yok.
2) Notaya vurunca pull off yap. Yani vurduğun teli parmağınla çek.(ben kendi sorunumu böyle çözdüm ama 8 parmak tapping yapmadığım için eksikliğini hissetmedim. Chris Broderick gibi yapmak istiyorsan bunu uygulamak zor.
3) Amfi de midleri kıs ama mixte sorun yaşarsın.
4) Hiçbiri olmuyorsa compressor alabilirsin. Ama bu konu hakkında çok bilgi sahibi değilim, compressor ile boost yapıldığı için söyledim. Bunun danışılması lazım.
verdiğiniz bilgiler için tesekkur ederim fakat sorun tappingteki duyumdan ibaret değil lead tarzı bi gitara sahibim ve haliyle temiz yuksek sustainli ir ton ihtiyacı duyuyorum

merhabalar ben tech21 trademark 30 ampli kullanıcısıyım amfi son derece güzel fakat solo tonlarında sustain yetersiz geliyor

bu eksiği giderebilmem için önerebileceğiniz pedallar var mı yoksa paraya kıyıp prosesor mu almalıyım.

Genelde bu gibi durumlarda overdrive pedallarını amfi ile gitar arasında kullanmak, gain artışı ve hafif midlerin öne çıkmasını sağlar. Yani tam da solo için elverişli hale getirir tonu. Tube Screamer tarzı pedallar en çok tercih edilenlerden biri. Ben de kullanıyorum. Mooer'in Green Mile'ı uygun fiyatlı güzel bir seçenek. Çok fazla detay aramıyorsanız tavsiye ederim, her türlü işinizi görür.

Bunun dışında Boss Sd-1, Ds-1, Mxr Micro Amp gibi boostlamak için başka pedallar da mevcut. Transparan bir volume artışı istiyorsanız clean boost pedallarına bakmanızı öneririm.

Evdeki kayıt sistemimde ise ben bunların hiçbirini tercih etmiyorum, en spesifik şekilde tonu şekillendirmek ve en transparan haliyle amfiye giden sinyali kuvvetlendirmek için 'ekolayzır' tercih ediyorum. Direkt gitardan çıkan tonu istediğiniz hale büründürebilme şansı veriyor. Pek fazla tercih edilen bir şey değil ancak detaycıysanız tavsiye ederim.

Lead tarzı bir gitar olayına da güldüm ne yalan söyleyeyim :)

Geri