Telecaster Yapıyoruz (tamamlandı)

#21
Uzunca bi aradan sonra anca çalışma fırsatı bulup truss rod u yerleştirdik sap profilini verdik profil olarak kafamda farklı fikirler olsa da C shape de karar kıldım bilinçli olarak ne fenderler kadar ince ne de gibson gibi kalın orta ayar bişe yaptım.Arkadaşlar gitar yapma konusunda suana kadar beni en çok heycanlandıran nedendir bilmem sapa zımpara yaptıkca belirmeye ve parlama başlayan akcaagaçın desenleri oldu sapı sekillendirmek gercekten zorda olsa bi o kadar da keyifli.bi sonraki calışmada klavye radius var.tüm detayları yazmıyorum sorusu olan olursa seve seve cevaplarım foto yüklüyorum
 

Dosyalar

#22
Acaba projeyi tamamladığınızda projenin toplam maliyetini de yazar mısınız ? İşin emek kısmı zaten ortada bir de maddi kısmını merak ettim.Umarım ilk işiniz de olsa hedeflerinizin üstünde sizi daha da cesaretlendiricek bir iş ortaya çıkar.Kolay gelsin.
 
#34
Hocam bu rengi nerden buldunuz? Uzun suredir boyle bir renk ariyorum, bir de boyaci demissiniz? ne boyacisi acaba? mobilya mi araba mi?
Tesekkurler.Ben kendim boyama yapiyorum evde ama malesef renkleri bulmak cok zor.Eskiden yurtdisindan rahatca getirtebiliyordum ama artik imkansiz patlayici madde oldugu icin gumrukte el konuluyor hatta siparis vermek bile imkansiz.Turkiyede renk bulmak cok zor ozellikle eski Amerikan araba ranklerine boyuyorum gitarlari.Daha once Dapfne Blue denemistim ama tam tutmuyor malesef en son RAL 6027 denemistim iki kat beyaz astar uzerine.
 
#35
gitar tamamlandı
Forum a ilk yazdığım zaman belirttiğim gibi amacım akort ve entonasyon problemi olmayan bi gitar yapmaktı ve amacımada ulaştım suan sap verniğinden kaynaklı tel yükseklik problemi var onuda hafta ici halledicem.ufak tefek kusurlar elbette var bu ilk gitar ama gitar gayet akort tutuyo ve entonasyon kusursuza yakın şimdi elimde bulunan eski gitarlardan birisini toparlayp daha iyisini yapmak için satışa çıkarcam foto ve instagram hikayesi için çektiğim küçük bir video ekliyorum.
 

Dosyalar

Üst