Telecaster Yapıyoruz

'Elektro Gitar ve İcra' forumunda Gknozcn tarafından 24 Ekim 2017 tarihinde açılan konu

1. Uzunca bi aradan sonra anca çalışma fırsatı bulup truss rod u yerleştirdik sap profilini verdik profil olarak kafamda farklı fikirler olsa da C shape de karar kıldım bilinçli olarak ne fenderler kadar ince ne de gibson gibi kalın orta ayar bişe yaptım.Arkadaşlar gitar yapma konusunda suana kadar beni en çok heycanlandıran nedendir bilmem sapa zımpara yaptıkca belirmeye ve parlama başlayan akcaagaçın desenleri oldu sapı sekillendirmek gercekten zorda olsa bi o kadar da keyifli.bi sonraki calışmada klavye radius var.tüm detayları yazmıyorum sorusu olan olursa seve seve cevaplarım foto yüklüyorum

Ekli dosyalar:

justaperfectday bunu beğendi.
  2. Acaba projeyi tamamladığınızda projenin toplam maliyetini de yazar mısınız ? İşin emek kısmı zaten ortada bir de maddi kısmını merak ettim.Umarım ilk işiniz de olsa hedeflerinizin üstünde sizi daha da cesaretlendiricek bir iş ortaya çıkar.Kolay gelsin.

Catamenia ve stratt bunu beğendi.
  3. Radius hazır
    sedef inlayler hazır
    Burgu delikleri hazır
    Üst eşik hazır
    Perdelere vakit kalmadı ama başladık

Ekli dosyalar:

PupilCrusher bunu beğendi.
  4. Hocam sapı daha incelticek misiniz yoksa tuşe biraz etli mi olucak ? Yanılmıyorsam ne ince ne kalın ikisinin ortasi bir ayar istiyordunuz.

5. Hocam sap kalcak böyle perdelerden sonra vernik ve boya

PupilCrusher bunu beğendi.
  6. gitar boya ve vernik için hazır boya işinde kendime güvenemediğim için boyacıya verdm iş yoğunluğundan dolayı 10 günü bulabilir dedi boya ustası bakalm heyecanla bekliyo olacağım

Ekli dosyalar:

7. @Gknozcn Boyacı gitardan anlamıyorsa gövdedeki sap yuvasını da boyayabilir. Bu da sap monte edildikten sonra sapın yanlış bir açıda durmasına sebep olabilir.

Gknozcn bunu beğendi.
  8. Nihayet dogru düzgün bi tavsiye geldi teşekkür ediyorm @OzanA

OzanA bunu beğendi.
  9. boyadan ilk görseller

Ekli dosyalar:

gutar bunu beğendi.
  10. Hocam bu rengi nerden buldunuz? Uzun suredir boyle bir renk ariyorum, bir de boyaci demissiniz? ne boyacisi acaba? mobilya mi araba mi?

11. Hocam renk hepimizn de bildiği üzere darpne blue boyacı gösterdm rengi kendisi buldu nasıl yaptı bilmiyorm mobilya boyacısı

gutar bunu beğendi.
  12. @Gknozcn Bey boya ne kadar tuttu ve kaç gün sürdü ?

13. polyester boya 400 konustuk henuz tamamlanmadı

14. Tesekkurler.Ben kendim boyama yapiyorum evde ama malesef renkleri bulmak cok zor.Eskiden yurtdisindan rahatca getirtebiliyordum ama artik imkansiz patlayici madde oldugu icin gumrukte el konuluyor hatta siparis vermek bile imkansiz.Turkiyede renk bulmak cok zor ozellikle eski Amerikan araba ranklerine boyuyorum gitarlari.Daha once Dapfne Blue denemistim ama tam tutmuyor malesef en son RAL 6027 denemistim iki kat beyaz astar uzerine.

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş