Ses Kartı Kulaklık Çıkışı Problemi

Hepinize selam dostlar, steinberg ur22 ses kartına sahibim. MSI GL72 model gaming bir laptobum var. Gitarımı bu ses kartı aracılığı ile çalıyorum. Hoparlör kullanmadığım için kulaklık çıkışına bi tane dönüştürücü taktım 3.5mm'lik, normal kulakiçi kulaklıkla çalıyordum. Az önce bir şey dikkatimi çekti, eğer kulaklığı direkt laptoba takarsam çok daha fazla ses yükseltebiliyorum, aynı zamanda kalite de ses kartına taktığıma oranla daha güzel oluyor. Normal şartlarda ses kartına taktığımda daha tatmin edici bir ses almam gerekmez miydi? Sorun dönüştürücü ile mi alakalı sizce? Yani dönüştürdüğü sırada ses kalitesini ve düzeyini kendisi düşürüyor olabilir mi? Düşüncelerinizi merak ediyorum.
Teşekkürler.

Dönüştürücü sıkı sıkıya temas etmiyor olabilir mini jaka. Ben 1 TL'lik bir dönüştürücü almıştım, arada temassızlık yapıyordu ve söylediğiniz gibi cılız tiz az bir ses veriyordu. Uzun süre böyle idare edip sonra 2 TL'ye sıkı sıkıya giren başka bir dönüştürücü (aslında aynısı da zam gelmiş :) ) aldım ve tüm sorunum çözüldü. Lafın kısası önce sorunu en basitten başlayıp dönüştürücüyü değiştirerek çözmeyi deneyin derim.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Sorun kulaklık galiba, çok ilginç. 10 tl lik kulaklık bile guitar rig 5'de delaysız veriyor sesi, 37 tl bayıldığım philips she3595k kulaklık 1 saniye delay, berbat bir sound veriyor. O kadar kötü ki, bir de buna cızırtılar eşlik ediyor. İşin ilginci, bu olay sadece ses kartına takınca oluyor. Normal pc'ye veya telefona taktığımda geyet net ve tatmin edici bir müzik deneyimi sunuyor. Artık nasıl bir uyumsuzluk sorunu varsa...

Başka kulaklık alma yolu göründü sanırım, ama hala şokum. Sen gel "hadi biraz paraya kıyalım da kulaklarımız bayram etsin" kafasıyla, bir de öğrenci bütçesi ile 37 TL ver, ses kartıyla uyumsuz olsun. Hadi canım!

Sorun kulaklık galiba, çok ilginç. 10 tl lik kulaklık bile guitar rig 5'de delaysız veriyor sesi, 37 tl bayıldığım philips she3595k kulaklık 1 saniye delay, berbat bir sound veriyor. O kadar kötü ki, bir de buna cızırtılar eşlik ediyor. İşin ilginci, bu olay sadece ses kartına takınca oluyor. Normal pc'ye veya telefona taktığımda geyet net ve tatmin edici bir müzik deneyimi sunuyor. Artık nasıl bir uyumsuzluk sorunu varsa...

Başka kulaklık alma yolu göründü sanırım, ama hala şokum. Sen gel "hadi biraz paraya kıyalım da kulaklarımız bayram etsin" kafasıyla, bir de öğrenci bütçesi ile 37 TL ver, ses kartıyla uyumsuz olsun. Hadi canım!
Adam misler gibi yazmış, daha bildiğini okuyorsun.

Kullandığınız kulaklık ucundaki jack aşağıdaki gibi 3 halkalı ise ses kartı girişinize uyumlu değildir. kullanmanız gereken 2 halkalı stereo jack olmalı.

main-qimg-18dcb2abf63c9f0402e62b296f316934-c

Geri