Lambalı Amfi Ses Kesiliyor

merhaba arkadaşlar bi kaç gün önce 2. el bi lambalı amfi satın aldım (laney vc15-110 limited edition old english white) amfiyi aldığım evde 1 saatten fazla süre en yüksek volume da dahil her şekilde test ettim hiçbir sorunu yoktu. amfiyi aldım arkadaşımda da açıp çaldım amfiyle hala sorunsuz çalışıyodu. ertesi sabah istanbuldan otobüsle çanakkaleye geldim (amfi kılıfında ve şu içi hava baloncuklu koruyucu naylonla 4-5 kat iyice sardım) amfiyle soundcheck alıp açık bıraktım. 1 saat sonra programa başladık şarkının ortasında sesi kesildi. ses fade out şeklinde yavaş yavaş düşerek kesiliyo bidaha gelmiyo. lambalarda da ışık yok power lambası yanıyo jack a elektrik gelmiyo ama. jack olsun gitar olsun pedal olsun herşeyi denedim ses gelmiyo amfiyi kapatıyorum biraz bekleyio açıyorum bazen ses geri geliyo bazen gelmiyo kısaca amfiyi açtıktan sonra 25-30 dk çaldıktan sonra ses kesiliyo. bi kaç kez tokatlayıp kablolarla oynadık ses geldi kısa bi süre sonra tekrar gitti amfinin neyi var anlayamadım elektronikçiye bıraktım sonra görüştüğümde sesin kesilmediğini söyledi ama volume 3e 4e kadar açabiliyodu pazartesi yüksek volume da tekrar deneyecek fakat forumda anlayan birinin yardımcı olabileceğini bilgi edinebileceğimi düşünerek konu açmak istedim şimdiden teşekkürler

Fx girişlerini temizleyin. Jak sokup çıkarmak dahil işe yarayabilir. Geçmiyorsa lamba soket bacakları oturmuyor lehim sıkıntısı yaşıyor olabilir. Kötü ama çözüm alternatifi bacakları lehimlemek. Oda olmuyorsa lambanın bacaklarına biraz lehim kalınlaştırması sürtünmeyi arttırmak için.İnce işçilik ve uydurma kötü çmzüm. Soketin arızasından eminseniz değişim. Bütün bunları power lambalarının sıkıntısız olduğundan da emin olarak yapın. Olmuyorsa uzun yolunuz osiloskopluk. Hepsi farklı amfilerinde başıma geldi saydığım şekillerde çözüldü genelde.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Fx girişlerini temizleyin. Jak sokup çıkarmak dahil işe yarayabilir. Geçmiyorsa lamba soket bacakları oturmuyor lehim sıkıntısı yaşıyor olabilir. Kötü ama çözüm alternatifi bacakları lehimlemek. Oda olmuyorsa lambanın bacaklarına biraz lehim kalınlaştırması sürtünmeyi arttırmak için.İnce işçilik ve uydurma kötü çmzüm. Soketin arızasından eminseniz değişim. Bütün bunları power lambalarının sıkıntısız olduğundan da emin olarak yapın. Olmuyorsa uzun yolunuz osiloskopluk. Hepsi farklı amfilerinde başıma geldi saydığım şekillerde çözüldü genelde.
teşekkürler yorumun için. footswtich girmeden denedim amfiyi herhangi bi sıkıntı olmadı sorunsuz çalışıyo. şimdi sorun footswitch te midir fx girişlerinde mi orayı nasıl temizlemem lazım

Geri