Line6 Pod Hd 300 Ile Hangisinden En Iyi Sesi Alırım?

Arkadaşlar merhaba, Line6 HD 300 prosesör ve 15w lık pek de iyi olmayan bir amfim var. Evde çalıyorum ve genelde metal müzik yapıyorum ama aldığım sesten memnun değilim. Sizce orta yollu 25 30 wattlık bir amfi alıp prosesöre mi bağlamalıyım yoksa kabin alıp prosesöre mi bağlamalayım ve prosesörüm direkt kabine bağlanır mı?

Teşekkür ederim şimdiden.

Ben Pod x3 live ile Tech21 in Power Engine 60 modelini kullanıyorum. Power engine de preamp katı yok direkt olarak power ampli mevcut.Dolayısı ile preamp çakışması söz konusu değil.

Bunun dışında amfinin return kanalı var ise direkt buradan giriş yaparak preamp katını(amfinin) devre dışı bırakarak daha güzel sonuçlar alabilirsin

@Single_FACTOR Abi acilen gelip FRFR monitör önerir misin lütfen, bak bu kadar kişi bekliyor.

Haha, valla ismimi FRFR_Single_Factor olarak değiştircem bu gidişle :D

Konuya gelelim o zaman,

Marshall tonlarını seven bir adamsanız; prossesörünüzdeki marshall modellemesi ile celestion v30-v60 içeren bir Kabin+transparan poweramp kullanır, gül gibi geçinip gidersiniz.

Yok ben hem hiwatt, hem mesa, hem marshall, hem fender modellemesi.....vb.. Kısaca " kendime ait bir ton karakterim yok, her şeyi kullanmak istiyorum" derseniz; Celestion speakerların kısıtlı bir frekans aralığı/hızı/kendine has sertliği vardır, öyle her farklı farklı amfi-speaker tonunu ojrinaliymiş gibi vermezler.

o Yüzden ne yapmalıymışsınız?
FRFR aktif 12" stage monitör :)

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Haha, valla ismimi FRFR_Single_Factor olarak değiştircem bu gidişle :D

Konuya gelelim o zaman,

Marshall tonlarını seven bir adamsanız; prossesörünüzdeki marshall modellemesi ile celestion v30-v60 içeren bir Kabin+transparan poweramp kullanır, gül gibi geçinip gidersiniz.

Yok ben hem hiwatt, hem mesa, hem marshall, hem fender modellemesi.....vb.. Kısaca " kendime ait bir ton karakterim yok, her şeyi kullanmak istiyorum" derseniz; Celestion speakerların kısıtlı bir frekans aralığı/hızı/kendine has sertliği vardır, öyle her farklı farklı amfi-speaker tonunu ojrinaliymiş gibi vermezler.

o Yüzden ne yapmalıymışsınız?
FRFR aktif 12" stage monitör :)

Konuya çok hakim değilim, çoğu şeyi anlamadım :) örnek bir setup verebilir misiniz şöyle orta halli 1000 lira civarı?

Siz neden elinizdeki sistemden memnun değilsiniz? Nasıl bir ses duymak istiyorsunuz?
Söylediklerimi de anlamamış olmanızdan yola çıkarak bence sizin tatminizliğiniz daha önce yeterince ekipman , stompbox setup tecrübenizin olmaması ile ilgili. Sıkıntınızın ne olduğunu anlayabilmiş, tanımlayabilmiş değilsiniz.

HD300 size zaten bunları fazlasıyla sunabilecek bir cihaz. 15w çok iyi olmasa da ne yapacağını bilen için tatminkar sonuçlar üretebilecek bir amfi.

Tonunuzu nasıl şekillendiriyorsunuz örneğin? İyi bir ton için internetten vb.. yazılmış preset mi arıyorsunuz ?

Siz neden elinizdeki sistemden memnun değilsiniz? Nasıl bir ses duymak istiyorsunuz?
Söylediklerimi de anlamamış olmanızdan yola çıkarak bence sizin tatminizliğiniz daha önce yeterince ekipman , stompbox setup tecrübenizin olmaması ile ilgili. Sıkıntınızın ne olduğunu anlayabilmiş, tanımlayabilmiş değilsiniz.

HD300 size zaten bunları fazlasıyla sunabilecek bir cihaz. 15w çok iyi olmasa da ne yapacağını bilen için tatminkar sonuçlar üretebilecek bir amfi.

Tonunuzu nasıl şekillendiriyorsunuz örneğin? İyi bir ton için internetten vb.. yazılmış preset mi arıyorsunuz ?
Sesini fazla açamadığım için düşük seslerde istediğim tonu alamıyorum. Üzerindeki hazır tonları kullanıyorum ve istediğim yırtıcı sesler çıkmıyor.

Genellikle pod serisinin presetlerinin iyi olmadigi soylenir. Her processor icin de gecerli aslinda. ilk once kulaklikla istediginize yakin bir ton bulun sonra kabinet simulasyonunu kapatip amfi ye gecince neler olduğunu hissetmeye calisin. Büyük ihtimalle ses biraz boguklasacaktir. Sinyal zincirine time effeklerden once eq ekleyin sadece eq ile oynayin.
Saatler gunler gecer bastan soyleyeyim de sonra aman olmadi bu diyip birakmayin

Hazır preset ile olmaz o iş her zaman söylerim. Prossesörler işin ileri boyutlarıdır. ( kalite anlamında söylemiyorum ) ilk adım stompbox-amfi kullanımı konusunda yeterli tecrübedir. Amfiyi nasıl boostlayacağınızı, Efek zincirinin nasıl kurulduğunu vb... bilmedikten sonra ton falan yapamassınız, yazılmış hazır preseti de kullanamazsınız.

Geri