Leon

Japonya dan filmin 20 dakikalık kesilmemiş bölümünü getirtip seyrettiğimde neler kaçırdığımı filmin 20 dakikalık kesintisiz hali
ile çok daha etkileyici ve sonuç - sebep ilişkisinin film için çok daha
farklı olduğunu belirtirim....

..............Gary Oldman..........................

yani yıllardır bizim izlediğimiz film kesik versiyonuydu yani şimdi bende merak ettim filmin uzun versiyonunu zira çok beğendiğim bir film idi

beni çok etkileyen filmlerden biri başlarda canım sıkıldı basit geldi ama son sahnede shape of my heart girince herşey son sahnede anlamlı olmaya başlıyo basit gelen şeylerde ne kadar büyük bir anlam yüklü olduğunu anlıyorsun

bir hafta boyunca filmin adını sayıklayıp,her yerde filmin müziğini duyup,divxini aradıktan sonra gece televixzyonda görünce "vayyy be" demekten kendimi alamadım.

Bu filmi dün gece 2 sularında ilk kez seyrettim ve en sevdiğim filmler sıralamasında "Kadın Kokusu"yla yarışmakta artık...

Bu filmi güzel yapan şey ilk olarak şüphesiz fransız filmi olmasıdır; ikinciside Jean Reno, Gary Oldman ve tabiki Natalie Portman'ın yaşına göre olmasını bırakın bir yetişkin insana göre bile muhteşem oyunculuğudur...

Bu sabah DVD'yi biraz inceledim.Mathilda karakterini kaldırabilecek çocuk bir oyuncu arayışlarında ilk olarak 15-17 yaşları aralarında yaşına göre küçük gösteren oyuncular aranmış.Taki yahudi asıllı 11 yaşındaki bu süper kızı bulana kadar...

Bu arada Natalie Portman 10 yıl sonraki açıklamalarında Gary Oldman'la oynadığı sahnelerde pek rol yapmadığını çünkü zaten yeterince korkup işin içine girdiğini söylüyor...

Film teklifi ilk kez Portman ailesine geldiğinde ise senaryoda Mathilda duş alırken Leon'un yanlışlıkla banyoya girdiğinde Mathilda'yı çıplak görünce utanıp ona havlu uzattığı bir sahne varmış ve haliyle aile bu sahneyi istememiş...><Bu sahnenin filme ne katacağını düşünürsek eğer aslında sanatına hayran olduğum Luc Besson'da sübyancı bir ruh arayabiliriz belkide...

son sözler beni en çok vurmuştu aslında, bir daha asla yalnız kalmayacaksın, oturarak uyumak istemiyorum, seni seviyorum, bitişi acımasızcı belki ama işte...gary oldman ise tam bir fiyaskoydu, özellikle ikide bir adamları beethoven ve mozart ile nüanslar yaparken :)

Yönetici Uyarısı: Mesaj içeriği yazım ve anlatım hatalarına sahip olduğundan yönetim tarafından silinmiştir. Kasıtlı olarak Türkçe'yi yanlış kullanmaya devam etmeniz durumunda siteden atılacaksınız. Lütfen Forum Kurallarını okuyunuz.

burnumun da müsait olması nedeniyle zamanında bende jean renomsuluk akımını uyandırmıştı bu film.

internette şöyle bir şey gördüm olcak mı ki bu

zposter%20Matilda.jpg

Geri