Jackson Js32 2. El Manyetik Sorunu

Merhaba ben sahibinden 2. el jackson js32 gitar aldım ve şuan gitarın satıcının bildirdiğinden fazla sıkıntısı çıktı manyetikleri özellikle distortion tonunda overdrive çalıyor bazen distortion oluyor bazen overdrive üst manyetiktede aynı şekilde hem az ses geliyor hemde orada kesin ve sabit olarak distortion tonunda overdrive clean tonunda ise çok az ses geliyor napacağımı şaşırdım ve benim olduğum bölgede luither ve gitardan anlayan pek kimse yok. satıcıyla tartışıp kavga ettim hala kargo ulaştı onayınıda vermiş değilim manyetikleri nasıl düzelteceğim konusundada bir fikrim yok yardımlarınızı bekliyorum.
GyGQdv.jpg

WGoANE.jpg

2EPmDO.jpg

kablolarda sıkıntı olabilir diye resim atma gereği duydum ben çok fazla anlamıyorum yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa sevinirim.

Merhaba ben sahibinden 2. el jackson js32 gitar aldım ve şuan gitarın satıcının bildirdiğinden fazla sıkıntısı çıktı manyetikleri özellikle distortion tonunda overdrive çalıyor bazen distortion oluyor bazen overdrive üst manyetiktede aynı şekilde hem az ses geliyor hemde orada kesin ve sabit olarak distortion tonunda overdrive clean tonunda ise çok az ses geliyor napacağımı şaşırdım ve benim olduğum bölgede luither ve gitardan anlayan pek kimse yok. satıcıyla tartışıp kavga ettim hala kargo ulaştı onayınıda vermiş değilim manyetikleri nasıl düzelteceğim konusundada bir fikrim yok yardımlarınızı bekliyorum.
GyGQdv.jpg

WGoANE.jpg

2EPmDO.jpg

kablolarda sıkıntı olabilir diye resim atma gereği duydum ben çok fazla anlamıyorum yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa sevinirim.
Burdan kablolar tam gibi duruyor ama zaten olması gereken bu ses bi gidip bi geliyorsa lehimler yavaştan bozulmuştur kablo lehimsiz görünmez

• Konu Sahibi Konu Sahibi
ZOnQ0G.jpg

switchte sorun çıkartan kısım üst manyetik kısmı yani tornavidalı olan kısım bu tarafa dönük olan. kabloların lehimlerinde bir sıkıntı yok gibi neden distortionda overdrive tonu verdiğini anlayamıyorum temazslık olduğunu düşünüyordum ama oda değil sanırım kafam karıştı

• Konu Sahibi Konu Sahibi
şimdi farkettimde bir tornavidalı kısım yani üst bir alt manyetik yani tornavidanın arkası olan switch kısmı sorun çıkarıyor bu ne yaw şaka gibi bir orası bir orası sorun

Eğer lehimlerden eminseniz (jack ve pottaki dahil) Geriye ya potta sorun var, değişmesi gerek ya da manyetikler artık ömrünü tamamlamış gibi duruyor. Jackson bu serisinde fiyatına göre fena manyetikler kullanmıyor fakat manyetikte zamanla bozulma olmuş olabilir bunlar muadili olacak ucuz yollu çin üretimi manyetikler dead coil olmuş olabilir yani 2 bobinden biri çalışmıyordur bu yüzden distortion'da cılız ses alırsınız. Multimeter ile sistemi kontrol etmeniz lazım manyetiklerin ohm değerlerini de okumanız gerek multimetre ile.

Elinizde multimetre yoksa bir tane alın derim illaki bir şeye lazım olur her evde bir tane olmalı bence. 15-20 tl'ye ucuz yollu bir şey alsanız bile sizin işinizi çok rahat görür prof bir alete gerek yok. Yine de almak istemiyorsanız herhangi bir mahalle arası bir elektronikçiye gidin, rica edin yardımcı olur. Gitarın elektronik kısmından direkt pottaki lehimlerden veya gitara enstruman kablosu takıp potları açıp şu şekilde kontrol edebilirsiniz.

Jackson bu seride yüksek çıkışlı, seramik manyetikli CRW (sanırım adı CRW idi) manyetiklerini kullanıyor yani kabaca 8-15-7-14 gibi yüksek çıkış almanız gerek.Değerlerin kabaca 7/14 8/13 7/15 vs gibi olması lazım neck/bridge(sap/köprü) eğer, 3/6 4/8 5/9 gibi değerler varsa ya biri ya ikisi birden bobinlerin biri veya manyetiğin tamamı boşa çıkmış demektir değiştirmeniz gerekir.

Geri