Knightmare (Heavy/Power Metal) - Ankara

Knightmare Ankara ve Hacettepe Üniversitesi Bahar şenliklerindeki performanslarını tamamladı!!!

Bu tür organizasyonlarda artık alışılan ses düzeni sorunları ve süre kısıtlılığı dışında tüm grup yeniden sahne almanın heyecanını yaşadı...

Bizi yalnız bırakmayan herkeze teşekkürler!!!

Knightmare konserlerden sonra farklı bir proje üzerinde çalışmaya başladı... Halen kayıtları devam eden parçaların gelecek günlerde tamamlanması söz konusu...Projenin içeriğini ise yakında açıklayacağız!!!

Knightmare'i ailecek seviyoruz :) yalnız vokal ile ilgili bikaç şey de ben söylemek istiyorum...sadece if i could fly 'ı söyleyemedi yani pes sesleri çıkaramadığı için vokal sorgulanmamalı...çünkü türkiyedeki tüm amatör gruplarda aynı hastalık var, vokalin ses rengine göre parça seçilmelidir ! i want out'u zorlanmadan söyleyebiliyordu bakalım şimdi i want out'u dinleyebilecekmiyiz onun için bu olay şan dersleri ile halledilebilir, ha benim konserlerden izlediğim kadarıyla kardeşin bir de nefes tekniği problemi olmalıydı çünkü sesinin amplitude'ü şiddetli değildi ama bunu şan dersleriyle rahatlıkla aşabilecek kapasite vardı ses genişliği yerindeydi çünkü...bir de ne kadar çok konser o kadar çok rahatlık, bizim vokalin kendine güveni yok olayını ben kimse kusura bakmasın önyargılı buluyorum, ne kadar konser ne kadar telkin sonuç o kadar iyi...

Selamlar

KNIGHTMARE' da şu an gitarda Şinasi bulunmamakta. Şu an solo ağırlıklı gitarda Hakan Şenavcı var.

Vokal ise eski Helician grubunun vokaliydi ve şu an 657 grubunda gitar çalan ve Süleyman Bağcıoğlu' nun In Rock grubunda vokal yapan Fatih Korkmaz' dır. I Want Out ' u çaldığımız vokal Bruçak Erbil' di ve onla yollarımız ayrıldı...ki şu anki vokalistimiz Fatih konservatuarda şan bölmünde okumakta. Yani Sindarin arkadaşım, şan eğitimi alsa iyi olur dediğin kişinin hayatı öyle geçiyor zaten ;)

Ve bar grubu olayından ötürü sahnede son derece rahat ve seyirciyle çok rahat diyalog kurabilen biri..

Sanırım siz KNIGHTMARE' ın son zamanlardaki konserlerini izlemediniz ( bu sene üniversite şenliklerindeki konserleri ) o yüzden eski vokali hatırlıyor olabilirsiniz...

İlgilendiğiniz ve beğendiğiniz içinde teşekkür ederim ayrıca sağolun...

Görüşmek üzere ;)

Yeni vokalistimiz Fatih gruba çok kısa bir süre içerisinde uyum sağladı ve bu yılki üniversite şenliklerindeki performansıyla kendinden söz ettirdi!!!

Kesinlikle dinlemelisin!!!

Yeniden Merhaba.....

Knightmare yeni parçaları üzerinde çalışmalarına devam ediyor. :fikrimvar

Çok yakında (gelecek program :p :p :p ) albüm kayıtları için statrt alacağız...

Sonbaharda gerçekleşecek konserlerde görüşmek üzere

:metalhead

Walla bugun oglene kadar Knightmare kimdir nedir haberim yoktu, Kıvılcım'da gitar bakarken, grubunuzun gitaristlerinden biriyle sohbet etme fırsatım oldu (adını unuttum, Ank.Uni'de doktora yapıyordu, at kuyrugu sacı top sakalı vardı)..

Vallahi adam cok iyi gitar calıyordu,bir de iyi gitar calıp da boyle alcak gonullu olan adam az bulunur, cok keyif aldım hakkaten; baya guzel egzersizler gosterdi iki arada.

Boyle iyi gitaristiniz varsa tahminim davul ve bas da bu orantıdadır. Bir sonrakikonserinize gelmeye calısacagım. Sevgiler.

abi çoktandır hiç katılamadım etkinliklerinize bir takım imkansızlıklardan dolayı.. siz gerçekten süper bir grupsunuz; çıkartın şu albümü de dinleyelim artık, bak ben bekliyorum dört gözle :metal

:p Akinu: evet gitaristimiz Hakan (Şenavcı) ile karşılaşmış olmalısın...
Gerçekten yaptığı herşeye ruhunu ve heyecanını katan,
altını da teknikle destekleyen sıkı bir gitarcıdır kendisi...

:p Elfender: artık biz de çook sıkıldık..... araya giren çeşitli olaylar (staj,
doktora yeterlilik vb.) sayesinde albüm çalışmalarını eylül-ekim aylarına erteledik ama bu bize iki yeni parçayı daha albüme koyma fırsatı sağlayacak :LOL:

ne diyelim geç olsun, güç olmasın, süper olsun!!!!!!!

Bu arada sonbaharda güzel organizasyonlarda karşınızda olacağız....

Hep birlikte müziğin enerjisini parlaşmak dileği ile :metalhead

[/quote]

sanırım geçen kıştı; gruptaki iki gitaristin de performansını gördüm, hem de studioda.. kemali zaten biliyorum ezelden :) ama seni görmek bir türlü nasip olmadı hocam yaw..
sen de çok sağlammışsın duyduğuma göre; eee Knightmare'a da senin gibi bir basçı yakışır doğrusu :metalhead

Daha önce dinlemedim ama mutlaka dinlemek isterim. Zira gerçek heavy grupları epsilon kadar azaldı :D

helloween "future world" de listede varsa istanbulda olacak ilk konsere beni de yazın

Hoşbulduk, bulalım sana da bir avatar Koray :)
Stüdyoda da gören biri olarak,sağolsun bir projemiz vardı Koray geldi, klavyecimiz eksikti ve Koray bass gitarını klavye gibi kullandı, ağzımız aaçık kalmıştı zor kapatmıştık :)

Bu Traven için: "future world"ü birkaç kez fütursuzca çalmayı kararlaştırdık (hatta çıkarıp takıldık :ıslık ) ama henüz sahnede çalma fırsatı çıkmadı... buradan da anlaşıldığı üzere oldukça ciddi düzeyde bir Helloween fetişi ile karşı karşıyasınız, söyleyeyim :D

Beni böyle fişeklemeyin Swancim :D :D :D :D :D

İlk konserde ateşe veriyoruz ortalığı tamam mı? :zipla

gurbette 1,5mbit lik net bağlantısıyla mutlu ve mesudum şu an : ))

burdada olabildiğince davul çalışmaları devam etmekte yrn filan buradaki stüdyolarında hatırını bir soracağım :)

bakalım allahın dediği olur ;)

Bazı organizasyonlar var ama henüz durum kesinleşmiş olmadığı için duyurmak doğru olmaz (işin aslı şu günlerde kesin haber bekliyorum sabırsızlıkla... :D :D :D)... Ama Swancim bu olay olur da seni en önde görmezsem ciddi bozuluru bilmiş ol
İlk konserde (muhtemelen yukarıda bahsettiğim olur) başka bir sürpriz cover olacak...bir de uzun süredir çalmadığımız Knightmare parçalarının bazıları ve yeni kadroyla çalınmamış eski parçaların yeni düzenlemeleri de olacak...

Geri