Knightmare (Heavy/Power Metal) - Ankara

Özellikle bu konudaki kişisel fikirlerimi dile getirmek ve bizden uzak olmayı tercih eden arkadaşımıza birebir cevap bazlı olmasın diye alıntı kullanmadan yazıyorum bunları...

Gerçi ben son 1.5 yıldır gruptayım ve geçmişi yaşamadım ama grubun albümünün bu kadar gecikmesi, grubun kadrosunun değişmesi, başka "albümlü" gruplar doğurması (Tayga) ve işin en azından Türkiye'de çıkan albümlerin çoğundan kayıt ve performans açısından iyi olmasının istenmesi ile ilişkili diyebilirim...

Kişisel tercihim de "orta kalite olacaksa hiç olmasın" şeklinde olur her zaman...

Türkiye'de rock/metal müzik adına;

-drum machine ile kaydedilmiş, grup elemanın çalmadığı,
-gitar tonları zayıf ve cansız,
-bas gitarı değil ayırt etmek, duymanızın bile mümkün olmadığı,
-elemanların çalışında kişisel tavrı, tonu olmayan hatta kayıtta çalmak için yeterli düzeyde tekniğe sahip olmadığı belli olan,
-solisti ya detone, ya da bilgisayarla detonelerin düzeltilmiş olduğu....

bir albüm çıkaracağımıza hiç çıkarmayalım :!:

Saxon tribute kaydını dinlemeye ve yorumlamaya çağırıyorum herkesi..

Konserlerde görüşmek üzere :D :D

"Geç olsun güç olmasın"

Bu laf hayatın her safhası için çok yerinde ve çok doğru bir laf ne de olsa..

Knightmare'i çok severim müzikleri güzel ülkede maalesef az sayıda kaliteli Power metal gruplarından biri, elektrikleri güzel ve tam gaz ilerliyorlar burada Türkiyede Ankarada daha ne olsun hayat koşuşturmasının içinde...sadece Knightmare değil birçok grup hep albüm çıkarma dönemlerinde bir yığın sıkıntı yaşıyor ve çok değerli müzisyenlerden oluşan gruplar bunlar bence az kaldı ve herşey çok güzel olacak...

Knightmare benim fikrime göre Türkiye de kendi tarzında yapılanlan birçok çalışmaya göre daha kaliteli ürünler koyuyor ortaya. Circle of Light ta bunun en iyi kanıtı bence. Bir parça ancak bu kadar güzel yorumlanabilirdi sanırım.

Ankara Üniversitesindeki konserinizi iple çekiyor olcağım.

İnşallah Circle of Light ıda canlı canlı çalarsınız.

:metalhead METAL IS METAL :metalhead

Dali teşekkürler....

Bu yıl eskilerden bir Helloween, iki de sürpriz cover olacak.

"Circle of Light" çalmayı düşündük ama albüm kayıtları sırasında Saxon tribute kadrosundaki vokalistimiz Fatih Korkmaz artık grupta yer almadığı ve yeni vokalistimizin tercihlerini öne aldığımız için bu yıl "circle of light" çalmayacağız. Bu konuyla ilgili açıklama Raikhor K. tarafından yakında yapılacak. Belki sonbahardaki konserlerde alırız Saxon'u repertuara...

Bu yılki konserler aslında tamamen grubun sahneye çıkmak istemesi nedeniyle gerçekleşiyor. Davul kayıtlarının bitmek üzere olduğu şu yoğun dönemde konsantrasyon ve enejimizi bölmemek için hiçbir konsere çıkmayalım diye konuşmuştuk. Yeni vokalistimizin Knightmare parçalarını kendi stiline uygulaması ve yeni şekilleriyle kayıt edilmesi için de zamana ihtiyaç vardı... ama tüm bu streslerin arasında sahne performansını oldukça özlediğimizi farkettik :D Normalden daha kısa ama yoğun bir performansa hazır olun :metalhead

Görüşmek üzere....

evet arkadaşlar fatih kendi solo projelerine yoğunlaşabilmek için ve grubun hızını ayak uydurmakta zorlandığı için grubun ve kendi istekleri doğrultusunda gruptan ayrılmıştır. Kendisine Knightmare olarak herzaman desteğimizi ve sevgimizi sürdüreceğiz. Grup şu an celestial assylum adlı grubun süper vokalistli Özgür ile yoluna devam edecektir. Albümdede Özgürün söylemesi kararlaştırılmııştır. Yeni knightmareyi merak edenler Cumartesi Ankara Ü. şenliklerinde pazarda garaj barda grubu izleyebilirler. Ayrıca AÜ de beleş kemal striptiz şov yapacak meraklılarına duyurulur.

Striptize gerek kalmadı bugün. Süper bir konserdi. Elinize ağzınıza sağlık. :taptim Yeni vokalistiniz Özgür'ü Celestial'dan biliyorduk, sesine diyecek söz yok zaten. Final Countdown'da tamamem koptuk, cover için çok iyi bir seçimdi. Yarın da Garage'da headbange devam :metal

Teşekkürler hepinize. Güzel bir konserdi. Fakat tadı damağımızda kaldı diyebilirim :( Daha erken çıkıp daha uzun çalsaydınız keşke. Hazır Crossfire da çıkmamışken :D Yeni vokalde gerçekten çok iyiydi.

Bu arada Koray hocam yine döktürdün sahnede :taptim Ellerine sağlık. Bir konserde sololarını çekip internete bass lessons from Koray E diye vermek lazım :D

Ama bu konserler bize yetmiyor daha fazlasını istiyoruz. İnşallah isteğimiz gerçekleşir. Albümünüzü de sabırsızlıkla bekliyorum.

:metalhead Heavy Metal is never die :metalhead

Açıkcası bi knightmare sever olarak sahnede bu kadar kısa kalmanız hiç hoşuma gitmedi, başlamasıyla bitmesi bir oldu nerdeyse bundan sonraki uzuun konserlerinizde görüşmek dileğiyle

dün bizi izlemeye gelen ve destekleyen herkese çok teşekkürler...sizin sayenizde kısa ama dolu dolu ve eğlenceli bir performans gerçekleşti...

Bugün de Garage Bar' daki Knightmare' la birlikte Sınıf64 ve Melatonin gruplarınında olacağı konserde aynı katılımı ve coşkuyu bekliyoruz...

Akşam Garage ' da görüşmek üzere... 9-12 numaralı anahtarla pensenizi yanınızda getirmeyi unutmayın ... :p :?: :p

:twisted:

sound olayını bitirmişsiniz.ben daha ötesini bilmiyorum... :taptim
özgür ü dinlemek te ayrı bir zevk.az yetişiyor böyle vokaller.
güzel konserdi sağolun... :metal

Tüm bu olumlu yorum ve eleştirileriniz için KNIGHTMARE adına hepinize sonsuz teşekkür ediyorum... Yazdığınız güzel mesajlar tüm yorgunluğumuzu alıyor ve uğraşlarımıza deydiğini gösteriyor...

İnşallah albüm kaydından sonra istediğiniz gibi daha uzun soluklu konserlerde görüşmek dileğiyle...

Bizden önce güzel besteleri ve coverlarıyla seyirciyi kıvama getiren Melatonin' e de teşekkürler...

Saygılar Sevgiler...

yine güzeldi ama ankara ünide metal tayfası olmadığından mıdır nedir sahne önü headbang projesine adam bulamadım volkan kusura bakma.. bir başka konserde daha fazla coşmak dileği.. hepiniz süpersiniz.. bu arada koray, baba adamsın..

Herkese Merhaba;

Yoğun ama keyifli iki gün ve iki konser geçirdik :D :D :D
Artık tam gaz albümle uğraşmaya devam edebiliriz.

Bu konserler hem kayıt stresini atarak enerji toplamak, hem de Özgür'ün gruba entegrasyonunu hızlandırmak için çok iyi fırsat sağladı.

Sahneden de duyurduğumuz gibi Özgür, gruba çok yakın zamanda katıldı ve Knightmare parçaları ile ışık hızında uğraşmaya başladı; o nedenle normalden daha kısa, yaklaşık 45 dakikalık bir program hazırladık; 3 beste ve "Final Countdown", "trooper" ve artık "bakalım söyleyebiliyor mu?" parçası haline gelen "I want out" çaldığımız parçalardı...

Albümün tamamlanması sonrasında yeni konserlerde tekrar görüşmek üzere...

Bu arada gerek ekipman konusunda gerekse müziği paylaşıp bize destek olan herkese sonsuz teşekkürler :D :D :D

Çağrı ve Dali, sağolun....

Geri