Satılık Ibanez Sr1000 Vintage Bass Gitar

Merhabalar. Yaklasik 7-8 yil once aldigim Bartolini Manyetikli Aktif Bass Gitarimi satiyorum. Kendisi yekpare kasa olup , kasa ve sap tek agactir. Govdesi gul ve akcaagactandir. 4 tellidir. Jazz ve Pop-Funk icin cok guzel bir sesi vardir. Muadili bir elektro gitar ve anfiyle takas dusunebilirim. Veya Saksafon da olur. Onun disinda ikinci ellerinin degeri 750$ ve civaridir. Ben ise 500$ a satiyorum. Guncel kur durumuna gore dusunun. Artik uretilmeyen bir model oldugu icin antika sayiliyor.
iletisim: [email protected]
Iyi kalin!

Dosyalar

Son düzenleme:
Artık üretilmeyen modeller antika mı sayılıyor ? :D Bir eşyanın antika sayılabilmesi için yaşlı olmasının yanında az bulunur özellikte olması gerekir. O yüzden gitarınız antika sayılmıyor maalesef.

Artık üretilmeyen modeller antika mı sayılıyor ? :D Bir eşyanın antika sayılabilmesi için yaşlı olmasının yanında az bulunur özellikte olması gerekir. O yüzden gitarınız antika sayılmıyor maalesef.
turkcedeki kelime anlamlarinin karsiliklari sizi aldatmasin. bir seyi antika yapan birden fazla ozellik var. sadece birine uysa bu soylenebilitesi olan bir kavram. yoksa siz gunumuzde surekli uretim halinde olan sistem hakkinda bir soruna mi sahipsiniz? cunku muzelerin alicagi esyalar antikadir diye birsey yok. birsey artik uretilmiyorsa trde de antika kulustur olarak cevirilir. yani salata kismindan kaldiniz! sonraki soru??

turkcedeki kelime anlamlarinin karsiliklari sizi aldatmasin. bir seyi antika yapan birden fazla ozellik var. sadece birine uysa bu soylenebilitesi olan bir kavram. yoksa siz gunumuzde surekli uretim halinde olan sistem hakkinda bir soruna mi sahipsiniz? cunku muzelerin alicagi esyalar antikadir diye birsey yok. birsey artik uretilmiyorsa trde de antika kulustur olarak cevirilir. yani salata kismindan kaldiniz! sonraki soru??
Ben TDK uzmanı değilim o yüzden TDK karşılığını vermedim. Sadece "antika" eşyalar ile ilgilenen ve "antika" tabir edilebilecek eşyaya sahip birisiyim. O zaman sizin mantığınıza göre şöyle oluyor: Jackson JS serisinin ilklerinden olan JS-1 modeli yıllardır üretilmiyor. Bu antika mıdır?

bu benim kisisel mantigim degil. genel kani. yanlis miyim. zaman icinde tum kelimelet evrilir ve anlam kazanir.
orneginize yanitim evet. oyledir. kullanilabilir.