Almanyadan Amfi Almak

Çok sevdiğim bir kardeşim bu ayın 21'inde Almanya'ya gidip 28 'inde dönecek.Oradan istediğim amfiyi alıp getireceğini söyledi.Sanırım ek bagaj almasın gerekecek.(amfi 20 kg) Miktar konusunda bilgisi ve deneyimi olan var mı ?
Belirttiğim tarihlerde Berlin ve Frankfurt'ta olacak.Ben Franfurt'ta Session Music'in mağazasını buldum ve amfi stokta mevcut..Almak isteiğim amfi 1528 Euro ya bir Fender 65 Deluxe Reverb.Bunun dışında Frankfurt ve Berlin'de bulabileceği başka bir mağaza var mı? Birde endisi hem Alman hem de Türk vatandaşı.Malum fiyata VAT dahil.Bana söylediği burada yaşadığı için daha önce VAT iadesi aldığı.Bu konuda deneyimi ve bilgisi olan paylaşırsa çok sevinirim.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Adsız.jpg

Hakan bey merhaba. Bu amfiyi 2013 yılında Almanya'dayken aldım. O sıralar bol bol gidip geliyordum Almanya'ya. Amfiyi alırken bir de beyaz belge aldım. Havalimanında gümrüğe amfiyi gösterip, Alman memura belgeyi imzalattım. Bu belgeyi de Almanya'ya döndüğümde müzik markete götürdüm. Bana %19 geri iade yaptılar nakit olarak. Başka bir alışverişimde de Türkiye'den posta ile bu belgeyi yolladığımda kredi kartıma %19 iade olmuştu.

Bir de beyaz belge dışında mavi bir belge var. Global blue olabilir ama emin değilim. Onlar %11 olarak havalimanında hemen iade ediyorlar. Ama belgesi farklı. Müzikmarketle konuşmak lazım. Bu arada fiyatlar baya artmış. Ben VAT düşince 1000 veya 950 Euro gibi bir fiyata aldığımı hatırlıyorum DRRI 65 amfiyi. Güle güle kullanın şimdiden.

Son olarak. Bu amfiyi THY kargosuna verdim hiç ek masraf almadılar ama başka yüküm de yoktu. Başka bir seferde ise hem Princeton Reverb 65 combo hem de Supersonic Head'i aynı anda getirmiştim. THY gene masraf çıkartmamıştı.

Hakan bey merhaba. Bu amfiyi 2013 yılında Almanya'dayken aldım. O sıralar bol bol gidip geliyordum Almanya'ya. Amfiyi alırken bir de beyaz belge aldım. Havalimanında gümrüğe amfiyi gösterip, Alman memura belgeyi imzalattım. Bu belgeyi de Almanya'ya döndüğümde müzik markete götürdüm. Bana %19 geri iade yaptılar nakit olarak. Başka bir alışverişimde de Türkiye'den posta ile bu belgeyi yolladığımda kredi kartıma %19 iade olmuştu.

Bir de beyaz belge dışında mavi bir belge var. Global blue olabilir ama emin değilim. Onlar %11 olarak havalimanında hemen iade ediyorlar. Ama belgesi farklı. Müzikmarketle konuşmak lazım. Bu arada fiyatlar baya artmış. Ben VAT düşince 1000 veya 950 Euro gibi bir fiyata aldığımı hatırlıyorum DRRI 65 amfiyi. Güle güle kullanın şimdiden.

Son olarak. Bu amfiyi THY kargosuna verdim hiç ek masraf almadılar ama başka yüküm de yoktu. Başka bir seferde ise hem Princeton Reverb 65 combo hem de Supersonic Head'i aynı anda getirmiştim. THY gene masraf çıkartmamıştı.
Çok teşekkür ediyorum Fatih Hocam .Çok detay ve gerçekten açıklayıcı. Ellerinize sağlık.

Hayırlı olsun, iyi günlerde kullanın. Bu benim de merak ettiğim bir konu. Gümrüktü kargoydu vergi iadesi derken cesaret edip de yüksek fiyatlı bir şeyi sipariş edemiyorum. Müsait zamanda yazınızı bekliyorum:)

Öncelikle umarım birisinin işine yarar. Burada ki fiyatları maalesef çok yüksek. Ayrıca bunu Fender e detaylı olarak yazacağım. Bir kardeşim Almanya’ya kalabalık bir grupla bir iş ziyaretine gideceğini ve yanında getirebileceğini söyledi. Session Musicten bizzat gidip satın aldı . (1528 Euro ) Oradan global blue ile 165 Euro nakit geri almış .Büyük bir bavul , bolca balonlu naylon ve kenarlarına sünger destek. Burada bir sorun çıkmadan giriş yapmış.Çok rahat oldu ...

Oradan global blue ile 165 Euro nakit geri almış
Yolcu beraberinde çok daha rahat olur tabii gümrük prosedürleriyle uğraşmaya gerek kalmıyor. Benim bildiğim global blue kendine komisyon alıyor. Amfiyi aldığınız dükkandan isteyeceğiniz belgeyi Türkiye'ye geldiğinizde havaalanında kaşeletip posta yoluyla geri yolladığınızda %19 olan vergiyi hesabınıza geri yatırıyorlar. (Bu durumda 290€ yapıyor.) Bundan haberiniz var mıydı, veya özellikle mi global blue tercih ettiniz?

Vardı .Açıkçası alan arkadaşın mağazada hemen halletmesini bende istedim.Dediğiniz gibi havaalanında uğraşıp sonra postalamak ve bir süre beklemeyi tercih de edebilirsiniz.

Öncelikle umarım birisinin işine yarar. Burada ki fiyatları maalesef çok yüksek. Ayrıca bunu Fender e detaylı olarak yazacağım. Bir kardeşim Almanya’ya kalabalık bir grupla bir iş ziyaretine gideceğini ve yanında getirebileceğini söyledi. Session Musicten bizzat gidip satın aldı . (1528 Euro ) Oradan global blue ile 165 Euro nakit geri almış .Büyük bir bavul , bolca balonlu naylon ve kenarlarına sünger destek. Burada bir sorun çıkmadan giriş yapmış.Çok rahat oldu ...
Valla abi şöyle fiyatlara baktım butik bişey yada üst segment almayacaksan artık yurt dışı bile kar etmiyor Euro olmuş 4.7 Türkiye’de fiyatlara kur güncellemesi gelmemiş hele hele ikinci elde Türkiye cennet Almanya’dan gelip burda ikinci el alıp gidebilirler :D haftaya bende gidiyorum dönersem gelirken bişey getirip getirmemekte kararsızım.

Valla abi şöyle fiyatlara baktım butik bişey yada üst segment almayacaksan artık yurt dışı bile kar etmiyor Euro olmuş 4.7 Türkiye’de fiyatlara kur güncellemesi gelmemiş hele hele ikinci elde Türkiye cennet Almanya’dan gelip burda ikinci el alıp gidebilirler :D haftaya bende gidiyorum dönersem gelirken bişey getirip getirmemekte kararsızım.
Kesinlikle haklısın...Ben burada 2 el bulamadığım için aldım. Burada mağazalar sadece yüzde 5 gibi çok az bir indirim yapıyor nakit alımda bu amfi için ... İnan stokta bile nadir bulunuyor. Nerede ise ikinci el fiyatına aldım . Nakit 6000 tl ye satan yoktu ,alan herkes memnun ve doğal olarak artan kur nedeni ile bir daha yerine koyamam korkusu ile satmıyor.

Geri