Saddle Vidasi Kirildi, Acil Yardim Lütfen.. Ibanez Edr470

Merhabalar;

Baslikta belirttigim gibi 6.ve 4. tel saddle'larinin vidalari kirildi. Solomusicankara'dan saddle siparis ettim ama uymadi.. Gitarim Ibanez edr470, koprusu edge pro II. Sizce ne yapmaliyim arkadaslar. Yeni saddle bulmama yardimci olabilecek var midir. Ve ya yeni bir kopru mu tavsiye edersiniz.. 800 lira civarinda yeni kopruler, sizce bu masrafa deger mi.. Aliexpress'te bu köprünün aynısı var 50 dolara ancak bu forumda o siteye güven olmayacağı yazılmış. İkinci el var sahibinden.com'da benim gitarıma uyumlu sanırım ama yine benzer bir sorun yaşar mıyım diye endişe duyuyuyorum. Sizce ne yapmalıyım?? Yeni köprü almalısın diyen varsa ne marka köprü tavsiye eder..

Köprünün durumu şu şekilde:
20171120_120942.jpg

Yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar. Gitarı bu şekilde satın almak isteyen olursa uygun fiyata vermeyi düşünüyorum.

Herkese iyi forumlar..

Yeni saddle'a gerek yok aslında, bulunduğunuz şehirde bir silah tamircisi varsa kırık olan parçadan bir tanesini numune olarak götürüp iki tane daha yapmasını isteyebilirsiniz. İşin ehli bir usta için iş bile değil.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Bir yere götürme şansım çok az aslında. Doğuda bir köy okulunda öğretmenlik yapıyorum. Vida sıkılı haldeyken baş kısmı kırıldı ve vidanın burgulu kısmı içeride kaldı. Çıkartılabileceğini sanmıyorum...

Hocam Ağrı yakınlarındaysanız yardım edebilirim. Aynı problem benimde başımı ağrıttı. Saddle yuvaları çinko alaşımlı olmasından dolayı çabuk yalama yapar. Saddle ölçüleri vardır ona bakın veya saddle'ın tekini çıkartıp cetvel ile ölçüp buraya atın size yardımcı oluruz.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam Ağrı yakınlarındaysanız yardım edebilirim. Aynı problem benimde başımı ağrıttı. Saddle yuvaları çinko alaşımlı olmasından dolayı çabuk yalama yapar. Saddle ölçüleri vardır ona bakın veya saddle'ın tekini çıkartıp cetvel ile ölçüp buraya atın size yardımcı oluruz.
Hocam Siirtteyim. Attigim linkteki kopruyu yarin siparis edecektim. Anlastim satan kisiyle de.. o kopruye bir bakar misiniz..

Olculerini aldim, uyacak gibi duruyor.. benim saddle olcusu de, kirilan vidaya kadar 35mm. Akort yapilan alttaki cubuk dahil (yani bir ucundan bir ucuna) 57mm..
Hocam boydan boya alacaksınız yani başlangıç noktasından bitiş noktasına kadar. Hassas akord çubuğunun kalınlığı, başlangıç bitiş (Hassas akord çubuğunun bitiş noktası dahil) ve kalın üst kısım (Enternasyon ayarı yapılan bölgenin kalınlığı) bunların ölçülerini alıp atabilir misiniz hocam?

Ho
Hocam boydan boya alacaksınız yani başlangıç noktasından bitiş noktasına kadar. Hassas akord çubuğunun kalınlığı, başlangıç bitiş (Hassas akord çubuğunun bitiş noktası dahil) ve kalın üst kısım (Enternasyon ayarı yapılan bölgenin kalınlığı) bunların ölçülerini alıp atabilir misiniz hocam?
Hocam kalinlik 11mm uzunluk 57mm

B

Hocam entonasyon ayarinin basindan akord ayari cubugunun sonuna kadar. Yani saddle'in olculebilecek en uzun olcusu..
Hocam o ölçülerde saddle bulmak Türkiye içerisinde çok zor. İsterseniz gitarınızı bir lütiyere gönderin çünkü Solo Müzik de yoksa Türkiye de kolay kolay çıkmayacaktır, önerim birincisi distribütör ikinci çözüm ise bilindik bir lütiye. Zaten köprüyü alsanız bile kendiniz takmakta problem yaşamanız çok olası bir durum. Canına yandıklarımı değiştirmek basit iş olmuyor. Lütiye olarak önerim İstanbul Volkan Özdemir, Gitarın distribütörü ise Zuhal müzik. Zuhal ile görüşün onlar gerekli parçayı bulunduracaklardır şayet yoksa Volkan bey ile iletişime geçin.

Hocam o ölçülerde saddle bulmak Türkiye içerisinde çok zor. İsterseniz gitarınızı bir lütiyere gönderin çünkü Solo Müzik de yoksa Türkiye de kolay kolay çıkmayacaktır, önerim birincisi distribütör ikinci çözüm ise bilindik bir lütiye. Zaten köprüyü alsanız bile kendiniz takmakta problem yaşamanız çok olası bir durum. Canına yandıklarımı değiştirmek basit iş olmuyor. Lütiye olarak önerim İstanbul Volkan Özdemir, Gitarın distribütörü ise Zuhal müzik. Zuhal ile görüşün onlar gerekli parçayı bulunduracaklardır şayet yoksa Volkan bey ile iletişime geçin.
Tamamdr hocam cok tesekkur ederim ilginize. Hardcase olmadigi icin gonderim biraz sikintili ama yarin zuhali arayayim ilk iş.
Tesekkurler tekrardan..

Tamamdr hocam cok tesekkur ederim ilginize. Hardcase olmadigi icin gonderim biraz sikintili ama yarin zuhali arayayim ilk iş.
Tesekkurler tekrardan..
Göndeririken havalı poşet ile 5 metre kadar sarın kargoya içerisinde gitar olduğunu ve kırılacak ibaresi yapıştırmayı unutmayın, anlaşmalı olduğu kargo MNG kargo. Siz genede 5 metre yerine 10 metre yapın malum pahalı aletler ve Mgn kargo atıyor.

Geri