Jackson Gitar Tonları !!!

Elimde Jackson JS1X im var fakat bu gitardan Epiphone Les Paul a benzer tonlar alamıyorum pedallar denedim multi effectli pedallar denedim native insturments programlar satın aldım Mac bilgisayarlarda ses programlarında denedim ekolayzırlarıyla oynadım fakat halen Gibson Epiphone tonları alamıyorum .
Bana Epiphone gibi gitarlardaki hangi manyetiği tavsiye edersiniz son çarem manyetik değişmek bu konuları bilen neredeyse çok az kişi var konuya yorum atmsnız benim için yararlı olucaktır sağolun ❤

Bu yüzden gitaristler birden fazla gitar sahibi oluyor :) . O tondan da olsun, bu tondan da...

Keşke herşey manyetikle bitseydi. O zaman gitar koleksiyonu değil manyetik koleksiyonu yapmak çok daha pratik ve ucuz olurdu.

JS1X'in skalası oldukça kısa ve 24 perde, bu gitarın manyetik modifiyelisinide denedim aradığın tonları vermez. Les Paul Special II daha iyi sonuç verir ama epi alacaksan ben daha paranı biriktir derim.

@mr.duck46
İyi tonlama; yıllarca süren bir ekipman stompbox deneyimi sonucu ortaya çıkan bir yetkinliktir.
Sadece gitara bağlı bir faktör değildir. Hangi ekipman ile kullandığınız (amfi-drive-reverb-chorus-vb...) ve bu ekipmanı kullanırken ne yaptığınızda; hangi sonuçlara ulaşacağınızı bileceğiniz ile alakalı bir konudur.
Aynı şekilde Multi-efect pedallarını kullanabilmek ve verim alabilmeniz de sizin ekipman tecrübeniz ile ilgilidir.

Yazdıklarınızdan anlaşıldığı kadarıyla ekipman ve gitar tecrübeniz yok, ya da çok az. Bu aşamada verilecek önerileri de anlayıp, gereksizleri ayıramayacaksınız.
"Gibson Ephiphone tonları" ne demek? nasıl bir ton tanımlamaya çalışıyorsunuz ? once onu bir açın.
Ses örnekleri videolar vb.. paylaşın, biz de neden bahsettiğinizi bilelim.

Not: Yardım talep ederken yazım kurallarına dikkat edin ve yardım istediğiniz konuyu net bir şekilde anlatmaya çalışın.
Öylesine yazılmış gibi görünen mesajlarınıza aynı kalitede yanıtlar alırsınız.

@mr.duck46
İyi tonlama; yıllarca süren bir ekipman stompbox deneyimi sonucu ortaya çıkan bir yetkinliktir.
Sadece gitara bağlı bir faktör değildir. Hangi ekipman ile kullandığınız (amfi-drive-reverb-chorus-vb...) ve bu ekipmanı kullanırken ne yaptığınızda; hangi sonuçlara ulaşacağınızı bileceğiniz ile alakalı bir konudur.
Aynı şekilde Multi-efect pedallarını kullanabilmek ve verim alabilmeniz de sizin ekipman tecrübeniz ile ilgilidir.

Yazdıklarınızdan anlaşıldığı kadarıyla ekipman ve gitar tecrübeniz yok, ya da çok az. Bu aşamada verilecek önerileri de anlayıp, gereksizleri ayıramayacaksınız.
"Gibson Ephiphone tonları" ne demek? nasıl bir ton tanımlamaya çalışıyorsunuz ? once onu bir açın.

Not: Yardım talep ederken yazım kurallarına dikkat edin ve yardım istediğiniz konuyu net bir şekilde anlatmaya çalışın.
Klavyenize sağlık sevgili @Single_FACTOR.

@mertay
elindeki skala 22,5 yerine 24-25 olsa da sorusu aynı olacak; arkadaşımızın istediği şey farklı bir konu.
Sanırım o dinlediği bir grup ya da şarkıdaki gibi gainli - efektli vb.... gitar tonu duymayı arzu ediyor.

@mertay
elindeki skala 22,5 yerine 24-25 olsa da sorusu aynı olacak; arkadaşımızın istediği şey farklı bir konu.
Sanırım o dinlediği bir grup ya da şarkıdaki gibi gainli - efektli vb.... gitar tonu duymayı arzu ediyor.

Bu tip gitarlar clean veya yüksek gainde çok keyifliler (çocuk gitarı deyip geçmemek lazım) ama ara gain tonlarında oldukça kör/renksizler. Boğukluk gibide değil, kelime bulamadım tam tarif edebilecek...teller çok sarkık olmasın diye 0.11 falan tavsiye eden çok var sanırım fikir veriyordur körlükten ne kastettiğimi.

Başlığı açan eq/gain diye belirtince peşinen negatif yaklaşmam o yüzden. Yoksa yanlış anlaşılmasın mesajınızda (iyi niyetinizde) bir yanlışlık yok (anlatım gerçektende eksik ve evet çözüm çok ilgisiz olabilir) sadece pek bilinen gitar değil diye belitmek istedim.

@mr.duck46

Öncelikler forumda yeniyim.Bu tarz kurallardan pek haberim yoktu bilgilendirmeniz için Sayın @Single_FACTOR teşekkürler.Gibson Tonu kast ettiğim sesin netliği hangi amfi pedal kullanılırsa kullanılsın sesin tonlarını bozmaması, matlaşsada tonlar halen sesin kulak tırmalaması yapmaması. Jackson JS1X modeli aklımda 2 senedir vardı fakat Türkiye'de 1400 1500 TL fiyat çekmeleriydi Cangöz Müzik olsun do re müzik olsun yüksek fiyat çekmeleri ve başka tarz gitar önermelerinden dolayı almadım.Yurt dışında 165 Euro ya aldım. Fakat Ses tonları aşırı gain var akor basınca clean tonda bile gain veriyor.Rammstein effektlerinden kast ettiğim Gibson Rhythm tonlarıdır bu gitarlarda bu seslere nasıl ulaşılır ? Jackson'un düşük bütçeli gitarlarında bu tarz tonlara ulaşılabilinirmi ? ilginiz için tekrardan teşekkür ederim @Single_FACTOR Cehaletimden dolayı Özürlerimi iletirim.

Not: Gitar :Jackson JS1X
Amfi :Marshall 100 DFX
Pedalım :Boss ME-25

Merhaba bence ekipmanın başlangıç İçin oldukça iyi. Çalışarak tekniğini oturmaya odaklanırsan istediklerini zamanla yapacaksın. İmkanın varsa ders al o zaman çabuk ilerlersin ama ekipmanın kesinlikle kötü değil sen çalışmana odaklan. Kolay gelsin.

Geri