2018'de Kim Ne Almak Istiyor?

Ekipman yerine saat zaman gözetmeksizin müzik dinleyebileceğim, yaşadığımı hissedebileceğim bir ev almak istiyorum. Müstakil, komşusu olmayan, rahatsız olma/etme gibi durumlar yaşamayacağım bir ev. Doğal gazı, parkesi varsın hiçbir şeyi olmasın hatta gecekonduya bile razıyım.

Merhabalar,
2018 icin ekipman adina hayalim cok iyi bir overdrive pedali galiba. Ama emin degilim. Ne almaktan ne marka modelden.
Aklimda rockfabrik effectsin aqualungi var
Esenlikler dilerim.

Chase Bliss Tonal Recall RKM
Chase Bliss Warped Vinyl Hi-Fi
Torpedo Reload
Vemuram Jan Ray
Effectrode Tube Vibe
Effectrode Tube Drive
Seymour Duncan Parallel Axis Pa-Tb1n Neck
Pedaltrain Pt-Pro
Kingsley Minstrel
Kingsley Page
Kingsley Harlot
Kingsley Squire D
Bol bol ara kablo, pena, tel....

- EVH 5150 iii 50W
- EVH 2x12 (kendi kabini çok uygun diyorlar ama bilemedim hala araştırıyorum)
- Two Notes Torpedo Live
- Ibanez TS9
- Yamaha HS8
- M-Audio Oxygen 49

Ayrıca boşa yatırım olduğunu bildiğim halde şöyle 1-2 tane bilmem ne ağacından/taşından yapılan exotic penaları denemek istiyorum. Millet çok övüyordu tonu aşırı etkiliyor çalımı çok rahat filan. Hayır saçma olduğundan değil alacam sonra ertesi gün masadan düşürüp kaybedecem.

Aslında en çok istediğim düzgün gitar çalışabilmek için zaman. Zaman en önemlisi.

- EVH 5150 iii 50W
- EVH 2x12 (kendi kabini çok uygun diyorlar ama bilemedim hala araştırıyorum)
- Two Notes Torpedo Live
- Ibanez TS9
- Yamaha HS8
- M-Audio Oxygen 49

Ayrıca boşa yatırım olduğunu bildiğim halde şöyle 1-2 tane bilmem ne ağacından/taşından yapılan exotic penaları denemek istiyorum. Millet çok övüyordu tonu aşırı etkiliyor çalımı çok rahat filan. Hayır saçma olduğundan değil alacam sonra ertesi gün masadan düşürüp kaybedecem.

Aslında en çok istediğim düzgün gitar çalışabilmek için zaman. Zaman en önemlisi.

EVH 5150 III 2 sene kadar kullandım, satalı bir sene oldu çok özledim en kısa zamanda geri alacağım, özellikle 50 watt 6L6 olanı.

Torpedo Live ise aldığım günden beri severek çalıyorum, gece kulaklıkla takılmak için birebir, kayıt için birebir. Güzel seçim olur.

Victory V40 hayali gözümde tütüyor... Bütçeyi ayarlayıp Thomann'dan veya bizzat yurtdışı gezisi sırasında oradan alınabilir belki ama ona uygun burada ne kabin bulurum (creamback arzum var) tavsiyesi olanları dinliyorum.

Bir de El Capistan girse setupa hayır demem...

Geçen seneyi evin bütçesinde açtığım delikle anıyorum, fakat söz konusu 2018 ise GAS’ım aşağıdaki gibidir;

Strymon el capistan (Timeline’a evrilebilir, ikisi birden de kabul)
Blackout effects musket fuzz (muhtemelen bu baştan yalan olacak)
Ehx pog micro
Digitech polara (tamamen keyfi)
Darkglass b3k yahut mxr m80
Two notes torpedo C.A.B
İsp decimator
Adam a7x set (hayaller aleminde bile imkasız aşklar mevcut)

Son olarak indie, post-rock, dark pop, ambient semalarında gezinen bir grup toparlamak? Neden olmasın.

@cardiac sağ olsun, El Capistan tamamdır.

Gitarı satıp bitcoine girdim 2 ye katlayıp çıkıcam sonra da bir Gibson Flying V almayı planlıyorum.
Gibson yerine kaliteli bir Kore 2000 yapımı Epiphone Flying V 1967 aldım. Çok memnunum.
Kriptopara dünyasına yaptığım yatırım şuanlık %50 zarar getirdi ama ben 1 yıllık girmiştim, 5-10 kat arası artacak param, ondan sonra da gitar almamaya karar verdim.
Zaten 2 tane muhteşem gitarım var, şova gerek yok. Önce çalmak lazım.

Geri