2018'de Kim Ne Almak Istiyor?

Merhabalar,
2018 icin ekipman adina hayalim cok iyi bir overdrive pedali galiba. Ama emin degilim. Ne almaktan ne marka modelden.
Aklimda rockfabrik effectsin aqualungi var
Esenlikler dilerim.
Güncelleme; Earth Quaker Devices Pallisades hediye olarak gelince artık bir şeye ihtiyacım kalmadı galiba:)
Herkesin hayalini kurduğu ekipmanlara sahip olması dileğiyle,
Esenlikler.

Sadece D Standard akord sisteminde kullanmak üzere bir "İkinci" gitar edinmek istiyordum uzun süredir. Bugün çok uygun fiyata çok güzel ve tertemiz bir Kore üretimi Epiphone SG 61' Reissue satın aldım. Sapı Binding'li olan modellerden. Kendisinden gayet memnunum şu an. Sıradaki hedef ekte:
11127325.jpg

Çoh şükür bu seneyi de almak istediklerim ve istediğimi sandıklarımı da alarak sonlandırdım.

Bu saatten sonra alamam ama 2019da inş cnm ya dediklerim;

Mobius
Obne nin tüm pedalları
İşimi görsün yeter volume pedalı
Boss rc 505
Tonal Recall Delay
Her sene istediğim gibi Duesenberg Caribou
Şekilli bir tremelo ve chorus

Kendi adima bu kurlarda zor olsa da, uygun sartlarda, elimden cikarmayi dusundugum seyler satildikca istedigim birkac malzeme soyle;

-Projem icin fender srv sig. strat sapi almak istiyorum. Bu listedeki en cok istedigim is bu sanirim.
-Supro black magick ya da comet
(Bu tarz bir amfiyi bayagidir istiyordum ama bu yil kararliyim.)
-Kaliteli Patch Kablolari
-Gretsch G9202 Resonator
-Fulltone Deja Vibe
-Foxrox Octron
-Ibanez TS808/TS808HW
(Pedalboardun temellerini artik tamamlamak istiyorum ama bu kesin sarkacak gibi)
-Seymour Duncan Pearly Gates Set
(Les paulum icin, uzerindeki set satilirsa..)
- Uygun fiyatlara denk gelirse kayit isleri icin amfimi kullanabilecegim bir sistem toplamaya giris yapabilirim.
-Gretsch Double Jet
(Bu da fantezi bolumuydu :D)
-Fender srv sig. strat aldım direkt. Çok da memnunum.

-Supro black magick ya da comet kur artınca fiyat performans açısından zayıf geldiği için vazgeçtim yerine Pettyjohn Iron geldi.

-Kaliteli patch kablolari aldım ve farkını çok fazla hissettim. Bu kadar etkileyeceğini tahmin etmiyordum.

-Gretsch G9202 Resonator bulamadım. Vazgeçtim ama bulabilirsem uyguna, düşüneceğim ileride.

-Fulltone Deja Vibe aldım ama Drybell Vibe Machine için elden çıkardım. Sonra kur arttı ve patladım. Tavsiye ederim çok güzel bir alet.

-Foxrox Octron yerine klasik EHX POG2 aldım.

-Ibanez TS808/TS808HW ikisini de aldım. Ikisi de iyi, handwired almaya gerek yok.

-Seymour Duncan Pearly Gates Set alamadım çünkü hiçbiriniz satmadınız krom kapaklı bir set. :D

-Gretsch Double Jet yerine Gibson Double Cut Special aldım. Hatta satıp geri aldım. :D

Hehehe. Helal abi, diğer başlıklar gibi yardırmayacağım bu sefer; olmuyor. :D

Kaliteli bir gitar; tabii gönülde Music Man var anayı olur. Güzel fiyatlı bir M-1000 veya güzel bir Schecter'a atlayabilirim.

4X12 Boogie kabin.

Boss Dimencion C, Carbon Copy ve JP95.

Sene sonu gelelim bi' daha. :D
JP95 aldım wah’tan daha önemli ihtiyaçlarım olunca satmak zorunda kaldım. Bi’ daha almak isterim.

Schecter KM7 Mark II gönlümü bir çeldi bir çeldi; alma arifesine girerken dolar da beni çeldi alamadım. Açıkçası Kore Schectar’lara 7-8 bin lira ben veremem. Gözümü Prestige Ibanez’lere çevirdim.

Boogie kabini nasıl alayım yahu, namümkün. Blackstar kabinim için V30 aldım iki tane. Bir tanesi Blackstar’a, bir tanesi de Boogie kabin kopyası için olacak. Biraz rahatlayım hele.

Dimension C, artık Waza’sını ürettikleri için hayal olmaktan çıktı ama çok pahalı. Analog delay’ler artık ilgi odağım değil, uyguna Flashback kapatabilirsem süper olur.

Geçen seneyi evin bütçesinde açtığım delikle anıyorum, fakat söz konusu 2018 ise GAS’ım aşağıdaki gibidir;

Strymon el capistan (Timeline’a evrilebilir, ikisi birden de kabul)
Blackout effects musket fuzz (muhtemelen bu baştan yalan olacak)
Ehx pog micro
Digitech polara (tamamen keyfi)
Darkglass b3k yahut mxr m80
Two notes torpedo C.A.B
İsp decimator
Adam a7x set (hayaller aleminde bile imkasız aşklar mevcut)

Son olarak indie, post-rock, dark pop, ambient semalarında gezinen bir grup toparlamak? Neden olmasın.

O kadar abuk bir liste yapmışım ki ben bile “bu ne alaka?, bununla ne yapacaktım acaba?” modunda okudum.

Musket fuzz ve polara’yı dev eledim. Musket yerine kma wurm istiyorum hunharca ki bu 2019 başlığının konusu. Bluesky/flint/t2 combosunun yanında polara über gereksiz kaldı, daha da reverb demem bu ara (avalanche run mı o?). Bk3 ve m80 de aynı şekilde; kaliteli VST+IR presetleri ile çözüyorum bunların eksikliğini. Kur uçtu gitti torpedo c.a.b yalan oldu. Pog da bu sene olmadı maalesef. Adam a7x mi? Hahaahah. Sanırım açıklayıcı oldu. Dark pop/ambient/post rock grubu kaşıntım ise hala var, ne olacak göreceğiz.

Öte yandan nankörlük etmeyeyim, güzel günler de gördüm;

El capistan tamam, hesapta olmayan flint tamam, aklımda bile olmayan sansamp gt-2, ditto x2, tc electronic t2 ve isp decimator II de tamam. İndirim kampanyaları ile alınan tonla tel seti, farklı pena çeşidi, bakım ürünü, aksesuar ve ıvır zıvır da cabası. Stokçuluktan kanat altına gitmeyiz umarım. Darısı seneye bakalım.

Geri