Tel Yüksekliği

Geçen hafta Schecter Damien Elite 6 FR aldım. İlk 12 perdede sıkıntı yok ama daha ilerisinde teller sanki çok yüksek, solo atarken parmaklarım acıyor soyuluyor falan bir de elimi çektiğim anda gürültü oluyor. Bu yüksek distortiondan mı yoksa tel yüksekliğinden mi anlayamadım. Bunun varsayılan ölçüsü nedir. Bende 12. perdeden sonrası bütün tellerde perde demirinden tele 0.5 cm gibi bir yükseklik ölçtüm bu normal bir yükseklik mi. Sorularıma cevap verebilirseniz çok sevinirim şimdiden teşekkür ederim.

Üstat ben de kafayı tel yüksekliğine taktım bir süredir. 0,5 cm oldukça yüksek araştırdığım kadarıyla. 6. tel 0,25cm 1. tel 0,2 cm seviyesine kadar indirebildim en son.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Uğraşlar sonucu 24. perdede 0.3cm civarına indirmeyi başardım galiba bu normal bir ölçü değil mi ? Bir de aldığımda sap ayarı bozuktu gitarın onu yaptırdım. Bir terslik görünüyor mu sizce ?

Dosyalar

• IMG_1704.JPG
    IMG_1704.JPG
    355.5 KB · Gösterim: 517
  • IMG_1707.JPG
    IMG_1707.JPG
    414.4 KB · Gösterim: 472
Uğraşlar sonucu 24. perdede 0.3cm civarına indirmeyi başardım galiba bu normal bir ölçü değil mi ? Bir de aldığımda sap ayarı bozuktu gitarın onu yaptırdım. Bir terslik görünüyor mu sizce ?
Bir terslik görünmüyor, bu şekilde fotoğraftan bakınca da görülmesi imkansız zaten. Ama siz tellerde fazla fretbuzz yok, yeterince klavyeye yakın ve beni rahatsız etmiyor diyorsanız sıkıntı yok. FR'niz de gayet paralel şekilde usluca duruyor.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Acaba fazla
Üstat ben de kafayı tel yüksekliğine taktım bir süredir. 0,5 cm oldukça yüksek araştırdığım kadarıyla. 6. tel 0,25cm 1. tel 0,2 cm seviyesine kadar indirebildim en son.
Paranoyak oldum iyice benim de yapabildiğim en son 2mm. ama 1.5 mmde çalan da varmış. Gitarım Amerikada 800 dolar olabilir ama 2600 lira para verdim az para değil yani parmaklarımı yara yapacaksa ne anlamı var.

Geri