Karnım Acıktı Sandviç Mi Yesem? Acilllll

Şimdi arkadaşlar ben yaklaşık 40 yıldır yemek yiyorum. Fakat çok değil. Günde toplasan 1-1.5 saati geçmez. Şimdi kahvaltılarda sandviç mi yesem? Yoksa Müsli mi? Ben biraz araştırdım. Sandviç daha tok bir tona sahip pardon daha tok tutuyor. Müsli ise biraz cılız kalıyor? Arkadaşlar çok acıktım acil önerilerinizi bekliyorum. Açma ve poğaça demeyin onları denedim. Etrafımda soracağım kimse de yok. Acil acill

Ben olsam sandviç yerdim. Tabi konularda bilgisizseniz bilen biriyle yemek daha iyidir. Diğer yemek türlerini düşünmenizi tavsiye ederim.
Bu arada evet yemek önemli ama bütçenizi içeceğe de ayırın. Esas haz içecekten gelecektir.
Bu arada kendinizi tam belirtirseniz daha iyi tavsiyeler gelebilir. Tarzınız nedir, ne tür seversiniz, bütçe nedir? Malum et var tavuk var.

Bu işler öyle kolay değildir dostum.Sana sandviç ye deriz ama ekmeğin kepekli ya da tam buğday oluşu bile farklılık gösterebilir.Şu an dolar biraz arttı.Tavsiyem üstüne biraz daha para koyup kruvasan gibi yiyeceklere yönelmendir.Kesin sonuç alırsın.Bence beni dinle.Ben çok bilgiliyim çünk... yani yardımlaşmayı severiz :)

Ekipman :
-Simit
-Çay

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Uff ne çok seçenek var. Hiç düşünmemiştim. Ekmeğin üzerindeki susam ya da başka şeylerin bu kadar etkileyeceğini. Sandviçte karar kıldım. Alınca haber veririm. Başka sorularım da olacaktı. Peki 3-4 lira bütçem var. Ne tavsiye edersiniz? Acaba Basit bir ekmek alsam sonra peynir vs ile modifiye mi etsem? Yoksa ekmek önemli 2.5 Liraya iyi bir ekmek alıp sonra bütçem arttıkça mı ekipman alsam? Bir de hazır sandviçler hakkında ne düşünüyorsunuz? Bir arkadaşım yemişti onda gördüm. Çok iyi duruyordu. Ben de alıp evde denedim o etkiyi alamadım. Acil Acilllll

Bu işlerde esas olan aslında denemek. Uzun yıllar boyu profesyonel olarak sahnede yedim ben mesela. Gerçi siz de uzun zamandir yiyormuşsunuz ama ev yiyicisi olduğunuz için durum biraz daha farklı tabi. Bence şimdilik kolay yenen, bütçenize en uygun seçenek ile başlayın derim. Nasıl kolay yeniyor mu, hazmı zor mu vs gibi durumlari tam netleştirdikten sonra modifiye gibi daha komplike durumları göz önünde bulundurarak kararlar alırsınız. Paypal kapanmıs olmasaydı nutella getirtirdik de artık o işler de malesef çok zorlaştı.

Uff ne çok seçenek var. Hiç düşünmemiştim. Ekmeğin üzerindeki susam ya da başka şeylerin bu kadar etkileyeceğini. Sandviçte karar kıldım. Alınca haber veririm. Başka sorularım da olacaktı. Peki 3-4 lira bütçem var. Ne tavsiye edersiniz? Acaba Basit bir ekmek alsam sonra peynir vs ile modifiye mi etsem? Yoksa ekmek önemli 2.5 Liraya iyi bir ekmek alıp sonra bütçem arttıkça mı ekipman alsam? Bir de hazır sandviçler hakkında ne düşünüyorsunuz? Bir arkadaşım yemişti onda gördüm. Çok iyi duruyordu. Ben de alıp evde denedim o etkiyi alamadım. Acil Acilllll
Bence öncelikle belli bir ustalığa ulaşmadan kendiniz yapmayı düşünmeyin, hazır sandviçler bu açıdan mantıklı olabilir. Hem siz yemeseniz bile kolayca elden çıkarabilirsiniz. Öte yandan ekmeğin iyi olması önemli yoksa modifikasyonlarla ancak belli bir noktaya varabilirsiniz. Son olarak da bütçenizin oldukça üzerine çıkıp çok üst düzey bir şeyler alsanız dahi onu yiyecek olan yine sizsiniz, önce damağınızı geliştirin. Yoksa en iyi sandviçten bile performans alamazsınız.

Umarım yardımı olur, lütfen deneyimlerinizi paylaşın.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Çok kafam karıştı. Tavsiyelerinizi dinleyeceğim ama çorba içmeye karar verdim :D Orada da kafam karıştı. Hazır mı yoksa hand made mi olsun.?
Demek ki bu cümleleri nereye koysak oluyormuş :) Gerçi artık eskisi gibi sık olmuyor. Ama minik haraketlenme var bu tip başlıklarda. Yakında "çişim geldi, nereye yapsam" başlıkları görürsem hiç şaşırmayacağım.

Bence öncelikle belli bir ustalığa ulaşmadan kendiniz yapmayı düşünmeyin, hazır sandviçler bu açıdan mantıklı olabilir. Hem siz yemeseniz bile kolayca elden çıkarabilirsiniz. Öte yandan ekmeğin iyi olması önemli yoksa modifikasyonlarla ancak belli bir noktaya varabilirsiniz. Son olarak da bütçenizin oldukça üzerine çıkıp çok üst düzey bir şeyler alsanız dahi onu yiyecek olan yine sizsiniz, önce damağınızı geliştirin. Yoksa en iyi sandviçten bile performans alamazsınız.

Umarım yardımı olur, lütfen deneyimlerinizi paylaşın.

Yemediğiniz sandviç hakkında tavsiyede bulunup milleti yanlış yerlere yönlendirmeyin. Ne demek hazır sandviç mantıklı olabilir!! Kulaktan dolma bilginiz ile burada tavsiye veremezsiniz!
Kendi yaptığınız sandviçin lezzeti ve sıcaklığı başkadır. Ama zahmetlidir bakım gerektirir. Evde kullanım acisindan belki sıkıntı yaratabilir.

Merhaba elimde sıfır sorunsuz harika sandviç var doğal ingiliz tadında aynı zamanda salatalığını çıkarınca amerikan sosislisine benziyor,hiç ısırmadım sadece susamlarını yaladım ve kozmetik olarak marulları çok az dışarı taşmış.Tostçuda 2.5 tl bende de 2.5 tl.Ancak bu işler öyle bitmiyor tüplü fırına koyup dereceyi köklemedikçe lezzet almanız imkansız.Bu yüzden tavsiyem hem tüplü fırın hemde sandiviçe uygun bütçe yaratmanız.Yinede unutmamak lazım ki lezzet dildedir.

O değilde beyler benim istediğim bir sandviç var Türkiye’de distribütörü yok. 2. el de baktım bulamadım. Sweetsandviç den getirtmek istiyorum ama gümrüğe takılır mı diye korkuyorum. Birde prosedür nasıl işliyor bilegisi olan yazarsa sevinirim.

Teşekkürler.

O değilde beyler benim istediğim bir sandviç var Türkiye’de distribütörü yok. 2. el de baktım bulamadım. Sweetsandviç den getirtmek istiyorum ama gümrüğe takılır mı diye korkuyorum. Birde prosedür nasıl işliyor bilegisi olan yazarsa sevinirim.

Teşekkürler.

Ben o dediğiniz büfe değil de theomannda.ye büfesinden duman tadı alabileceğim ham bakır kapta sandviç sipariş ettim. Gümrüğe takılmış, hambakıra rağmen oradaki memurlar içini açıp hep yemiş :( Kargo geldiğinde tutanak tutup büfeye bildirdim, sonucu bekliyorum. İnsanımız aç.

Teşekkürler.

Yerine muadili olarak tostçu eroldan envaiçeşit haşeratlı tost sipariş edebilirsiniz. Kargoyla göndermeye başlamış.

Bu arada ekmeğin üzerindeki susamın, zeytin yağı mı yoksa ayçiçek yağı mı ile kavrulduğu önemli. Zeytin yağının nitro etkisi fazla olduğu için susamın kurumasında yardımcı oluyormuş. Ayçiçek yağı aslında bildiğiniz kapı gıcırdamasın diye sürülen yağ, susamın içindeki nemi dışarı atmaya izin vermediği için uzun dönem içinde yellenme gibi sıkıntılara sebep olup wah wah çocuğum efekti yaratabilir.

Son düzenleme:
Merhaba,
Benim de canım bu sabah hiç peynir çekmedi, 1 kg. ezine ile uygun takas tekliflerine açığım. Lütfen abuk subuk tekliflerle gelmeyin. Direk 2. el fiyatı, takas fiyatından farklıdır.
Makul takas seçenekleri:
yarım kilo kaşar peyniri
1 porsiyon kıymalı Samsun Pidesi
çeyreği yenmiş ev yapımı Menemen

Geri