Elektro Gitar'a Yeni Başlayacağım. Yardım Lazım.

'Elektro Gitar ve İcra' forumunda Kaleo Fanı tarafından 18 Aralık 2017 tarihinde açılan konu

 1. Arkadaşlar elektro gitar almaya ve çalmaya niyetlendim. Yardıma ihtiyacım olacak. Çalmak istediğim müzik türü genel olarak Kaleo grubunun parçaları ve İmagine Dragons gibi türevleri. Sorularım şöyle;
  -Tam emin olmamakla birlikte sanırım Kaleo grubu Rock/Blues çalıyor. Bir kaç parçasını dinleyip grubun tam olarak ne türde müzik çaldığını söyleyebilir misiniz? Çünkü sizin de bildiğiniz gibi bu gitar seçiminde önemli.
  -Normalde her ay kenara 150 TL civarı bir para atıp 5-6 ay sonra ikinci el başlangıç için iyi sayılabilecek gitarve üstüne biraz daha koyup giriş seviyesi bir amfi alacaktım. Ama artık içim deki heves çok arttı ve 300-400 TL civarında ikinci el gitarlar bulabildin. Bunlardan biri de Cort G210. Bu gitarı gerçekten çok ucuz bir fiyata buldum ve hemen bu ay veya önümüz deki ay alıp hemen egzersizlere başlama imkanım var. Cort G210 nasıl bir gitardır? İstediğim tür için uygun mudur? Uygun değilse veya yeterli bir gitar değilse dediğim fiyat bandında başka bir ikinci el gitar tavsiyesi verebilir misiniz?
  -Gitar işini hallettikten sonra çalışmalara evde başlayacağım. Kursa gitmeden Selim Işık'ın videolarını detaylıca izleyerek ve gerçekten "Azim" göstererek evde elektro gitar çalmayı öğrenebilir miyim?

  Şimdiden teşekkürler. Önerilerinize açığım.
   
 2. Kardeşim nerde yaşıyorsun tam olarak
   
 3. İstanbul/Fatih
   
 4. Antalyada bitane gitar cardı 500 tl yakındaysan bi bak dicektim
   
 5. Merhaba kardeşim. Gitar seçimi konusunda imangine dragons (diğer grubu bilmiyorum ama Blues çalıyor demişsin) pop/Rock ve alternative rock çalıyor. Squier in bullet Strat veya affinity Strat serilerine bakmanı öneririm. Bütçen az ve dolar şuan yüksek 2.el temiz bir gitar doğru tercih olur.
   
 6. 2. El olarak ne önerebilirsin?
   
 7. Squier Affinity Strat HSS - En Uygun Squier Gitar Fiyatları sahibinden.com'da - 509234096

  Squier Affinity Strat - En Uygun Squier Gitar Fiyatları sahibinden.com'da - 506309072

  Squier Bullet Strat HSS Beyaz - En Uygun Squier Gitar Fiyatları sahibinden.com'da - 495086125

  Bunları örnek olarak veriyorum. Tabi gidip sorun sıkıntısı var mı diye bakmak lazım. Bu ilanları referans olarak alıp sende araştırabilirsin. Birde Schecter Omen Extream 6 ya bakmanı öneririm. Fiyatı daha fazla ama başlangıç için bence en güzel gitar.
   
 8. Öneriler için sağol. Bullet mı almalıyım Affinity mi?
   
 9. Affinity daha iyidir mümkünse köprü kısmını humbucker al (yan yana iki tane olan manyetik)
   
 10. Anladım. Çok yüksek ihtimalle Squier alacağım ama merak ettim. Cort g210 nasıldır? Ya da Cort X2 veya X6.
   
 11. Bir bilgim yok.
   
 12. Squier
   
 13. Yamaha Pasifica PAC012 nasıldır. Anladığıma göre klavyesi özellikle yeni başlayanlar için çok rahatmış ve ton falan olarak da Squier'den daha iyi. Dizilim yine HSS. Siz Yamaha PAC012 hakkında ne düşünüyorsunuz?
   
 14. Yamahanın görünüşlerini sevmediğim için kullanmadım
  Bütçe n ne kadar
   
 15. 350-400,500 civarı sadece gitar için. İkinci el alacağım. Tavsiyeniz nedir?
   
 16. 500 tl ye squier set vardı sahibi askere gideceği için satıyormuş hss. Manyatik
  Birde gitarı deneyip test etmeden alma
   
 17. Link verebilir misiniz?
   
 18. Sahibindene gir orda antalya katagorisinde
   
 19. @JellybonKiller hocam konu açıldığından beri araştırıyorum. Squier Bullet Strat buldum. Ama SSS. Uygun mudur? Uygunsa Squier Bullet Strat SSS ve Ibanez GRG150dxb arasından hangisini seçmeliyim?
   
 20. Hocam Amerikan bir Fender Strat sss uygunmudur diye sorsan, gözün kapalı al derim. Ama Squier olunca hele birde en alt serisi ise insan ister istemez tereddüt ediyor. Şahsi fikrim mümkünse bütçeyi zorlayıp affinity hss bir gitar tercihinde bulunmandır. Bullet stratlar tuşeyi algılayamıyor. İbanez hakkında bir bilgim yok maalesef, 170dx çok övülüyor, tabi bilmiyorum ne kadar hakkediyor.
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş