Wd-40 Ve Fret

'Akustik & Klasik Gitarlar' forumunda mizantropia tarafından 20 Aralık 2017 tarihinde açılan konu

1. Arkadaşlar akustik gitarımın alt fretlerinde çok az lekelenme (pas) sorunu var. Sizce wd-40 gitara zarar verir mi? Sonuçta silerken klavyeye de gelecek. Emin olamadım, sormak istedim.

2. Elemanın kullandığı polishing compound yerine henkel veya bulamazsan 404'ün metal parlatıcıları daha iyi sonuç verir, önce steel wool tabi ki

pr_01_3593-800x800.jpg ud_2139235.jpg

mizantropia ve fjc bunu beğendi.
  3. Wd40 yağlı bir madde, klavye üzerinde cila olmadığından emer. Zarar vermese bile leke kalır. Ayrıca klavye yakınlarında klavyeye uygun olmayan her türlü kimyasal sıvıyı uzak tutman klavyenin yararına.
    Klavyeyi maskeleyip mümkün olduğunca yüksek gritli bir zımparayla temizleyebilirsin.
    Daha yüksek grit=daha fazla zaman=daha az risk

mizantropia bunu beğendi.
  4. Anladım arkadaşlar, ben en iyisi dokunmayayım hiç :D Zaten çok fazla bir lekelenme yok. Teşekkür ederim.

5. Çok fazla lekelenme yok derken fretler üstünde ağır tortu veya korozyon yoksa steel wool veya zımparaya da gerek yok, tuşeyi kağıt maskeleme bandıyla maskeleyip sadece o bahsettiğim metal parlatıcılardan kullanabilirsin

mizantropia bunu beğendi.
  6. Bu üründen alıp deneyeceğim, teşekkürler ettim.

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş