Lamba (tüp) Konusu Hakkında Bilgi

Hangi Lamba ?

• Telefunken E88CC - Gold Lamba 12AX7

Oylar: 3 37.5%
  • Genalex Gold Pin 12AX7

Oylar: 0 0.0%
  • Mullard 12AX7

Oylar: 1 12.5%
  • Sovtek 12AX7

Oylar: 1 12.5%
  • Tung-Sol 12AX7

Oylar: 3 37.5%

• Toplam oy veren
    8
Merhaba arkadaşlar,uzun zamandir preamp kullanıyorum ve lambasini değiştirmeye karar verdim..

Aklimda olan lambalari sizlere iletiyorum bunlar hakkında bilgisi olan yada kullanmişliği bulunan arkadaşlardan tavsiyeler bekliyorum.

1. Telefunken E88CC - Gold Lamba 12AX7
2. Genalex Gold Pin 12AX7
3. Mullard 12AX7
4. Sovtek 12AX7
5. Tung-Sol 12AX7

Bu lambalardan en sicak taze yumuşak sesi hangi lamba ile alabilirim.
Konuya yorum yaparsaniz ve oy kullanirsaniz sevinirim.

Kullandığın preamp ne, pedal tipi tek lambayı düşük voltaj çalışan bir aletse, lamba değişimi sonuç karakterini bir amfide olacağı gibi aman aman değiştirmeyecektir. telefunken ve ganalex pahalı lambalar, tahmin ettiğim gibi bir preamp kullanıyorsan ödediğin fiyat farkını duymama ihtimalin var (gold pin olayı da para tuzağıdır bu arada) jj tesla, mullard veya tung-sol derim ama nasıl bir preampta kullanacağını, şu an kullandığın lambanın nesinden memnun olmadığını ve de nasıl bir sonuç beklediğini bilmeden verilecek cevaplar yanıltıcı olacaktır

• Konu Sahibi Konu Sahibi
2 Preamp'a sahibim:
1. ART MPA II
2. Universal audio 710 twin-finity

ART MPA II değiştirmek istiyorum şuan.. Pahali olmasi sorun değil benim için istediğim kaliteyi alabileyim fiyat problem değil.
Aklmda ilk telefunken var şuan..Sadece Vocal İçin Daha Sicak Bir Ses Alabilmemi Sağlamasi Yeterli

Ben Blues Deluxe amfimde v1 ve v3'de Genalex Gold Pin kullanıyorum. v2'de ise Sovtek 12AX7 LPS. Uzun uzun araştırmıştım. Mikrofoni, Headroom ve soft olması bakımından bunlarda karar kılmıştım. Genalex biraz pahalı. Sovtek LPS tercih edebilirsiniz.
Welcome to TubeDepot.com!
Bu link işinize yarayacaktır.

• Konu Sahibi Konu Sahibi

Bende youtubeden bu link buldum, 2.00'da arasında ki farki anlatiyor yabanci bir adam.JJ çok ucuz geldi kalitesi benı tatmin etmez gibi. Genalex Mullard ve Telefunken arasinda Kararsizim.
Benim En Son Limitim: 750 TL hocam.

2 Preamp'a sahibim:
1. ART MPA II
2. Universal audio 710 twin-finity

ART MPA II değiştirmek istiyorum şuan.. Pahali olmasi sorun değil benim için istediğim kaliteyi alabileyim fiyat problem değil.
Aklmda ilk telefunken var şuan..Sadece Vocal İçin Daha Sicak Bir Ses Alabilmemi Sağlamasi Yeterli

e bunlar mikrofon preamfisiymiş, ben gitar preamfisi gibi tahmin yürütmüştüm :D Mikrofon preamfileri pek bilgi sahibi olduğum bir konu değil ama mantık yürüttüğümüzde kullanılacak olan lambadan beklentimiz olabildiğince düşük mikrofoni, düşük noise ve yüksek detay olmalı diye düşünüyorum, svetlana, mullard ve tung sol başarılı sonuç verecektir, fiyatları 15-20dolar aralığında yani telefunken fiyatına üçünü birden alınıp denenebilir :) tabiki telefunken veya ganalex daha kaliteli tüpler ama sonuç farkı duyulabilir ölçüde olur mu bilemiyorum
şunları iliştireyim
www.thetubestore.com - 12AX7 / 7025 Tube Reviews Chart
www.thetubestore.com - 12AX7 / 7025 Tube Reviews

Geri