Manyetikler

Merhaba. Bende Cort g250 modelinden bir gitar var, arkadaşım vermişti bana. Bu gitar yaklaşık 4 yıldır bende. Ama hiç çalmamıştım. Yaklaşık 1-2 aydır oynuyorum bu gitarla. Başka bir arkadaşım bana USB ile bilgisayara bağlayıp, Guitar Rig adlı program ile çalmam için bir aparat verdi. Ama bir problemim var. Gitarda 5 yollu HSS manyetikler var. Problemim ise şöyle, gitarın bütün switch kanallarından aynı ses geliyor. Ses hiç değişmiyor. Çok çok çok az fark edilen bir ses değişimi oluyor, o da dikkat etmezseniz belli bile olmuyor. Tone potansında push/pull var ama o da seste hiç fark yaratmıyor. Ayrıca ritm atamıyorum çünkü çok felaket bir gürültü oluşuyor. Power chord olursa dist ses alıyorum ama bare falan basıyım desem çok gürültülü çıkıyor. Clean tone çıkmıyor, bütün kanallarda dist ses geliyor. Clean effectlerde ses boğuk çıkıyor. Bu sorunun bilgisayara bağlamamdan kaynaklanabileceğini de düşünüyorum fakat bu ihtimal çok zayıf çünkü gitarın sahibi arkadaşım çalmıştı yanımda bilgisayardan. Yaşadığım yer Amasya olduğundan burda luthier falan yok enstrüman satan yerlere götürdüğümde onların da bilgisinin benim kadar olduğunu gördüm. O yüzden bu sorundan anlayan var ise yardımcı olursa çok minnettar olurum. Çok teşekkürler.

Geri