Canli Muzik Solo Gitar Yardim

Yakin zamanda bir mekanda canli muzik yapmak uzere anlastik.Sorum su ki,belli bi seviye gam bilgim var.Mod bilgim yok.Bilmedigim dinlemedigim parcalar da calacagiz.En kisa zamanda beni kisa vadede kurtaracak bilgiler ariyorum,tavsiye istiyorum.Neler olmazsa olmazim olmali,yol gosterirseniz sevinirim.

Eğer nota okuman hızlıysa internette notaları mevcut olan şarkıları çalabilirsin ama yine de kulak aşinalığı gerekecektir. Eğer grubun aslına sağdık kalarak çalmayı mecburi tutmuyorsa akorları şarkıyı çalarken bakarsın zaten belli bir yerden sonra şarkı tekrar edecektir mutlaka, sonlara doğruda şarkının anahtarına uygun pentatonik gam dan solo atarsın. En kolay böyle olur ama asla repertuarındaki bir parça gibi olmaz.

İstek uzerine,sadece vokalin bildigi parcalar da calma ihtimaljmiz var cunku

Öncelikle bu bahsettiğiniz olay 5.sınıf esnaf lokantalarında/cafelerde ve aynı seviyedeki dinleyicilere yapılır.
Bunu gitarı da kendi çalan vokalistler yapabilirler. Yani tek başına çalıp söyleyecekse...
Sesine yakın akor basıp, tabiri caizsse; çalıyormuş gibi yaparak milleti söğüşleyebilirler.
Grup olarak yapabileceğiniz bir şey değil.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Öncelikle bu bahsettiğiniz olay 5.sınıf esnaf lokantalarında/cafelerde ve aynı seviyedeki dinleyicilere yapılır.
Bunu gitarı da kendi çalan vokalistler yapabilirler. Yani tek başına çalıp söyleyecekse...
Sesine yakın akor basıp, tabiri caizsse; çalıyormuş gibi yaparak milleti söğüşleyebilirler.
Grup olarak yapabileceğiniz bir şey değil.
Konyada olunca pek bi piyasa yok acikcasi,is verenin musterisi ne tarzsa ona evriliyoruz galiba ister istemez

Mesele Konya ile ilgili değil, peçeteye istek yazıp gönderilen barlar - cafeler her yerde mevcut. Müzisyene çok büyük bir hakarettir;-" paranı ödüyoruz benim istediğimi çalacaksın" demektir. Özgüvenden yoksun, çevreye kendini kanıtlama ve gösteriş çabası içindeki ezik izleyici tipi işte.
En leş şarkıyı eğer mekan onu gerektiriyorsa çalarım, ama provasız istek geldi diye bir kişiyi memnun etme çabasını miden kaldırmıyor.

Mesele Konya ile ilgili değil, peçeteye istek yazıp gönderilen barlar - cafeler her yerde mevcut. Müzisyene çok büyük bir hakarettir;-" paranı ödüyoruz benim istediğimi çalacaksın" demektir. Özgüvenden yoksun, çevreye kendini kanıtlama ve gösteriş çabası içindeki ezik izleyici tipi işte.
En leş şarkıyı eğer mekan onu gerektiriyorsa çalarım, ama provasız istek geldi diye bir kişiyi memnun etme çabasını miden kaldırmıyor.
Espri yaptım katılıyorum:)

Geri