Referans Monitörlerde Parazit Problemi

'Müzik Teknolojileri ve Kayıt Forumu' forumunda yasoko tarafından 28 Aralık 2017 tarihinde açılan konu

 1. Merhabalar
  İki adet Behringer TRUTH B2030A referans monitör satın aldım 2 hafta önce bilgisayarıma bağladığımda çok rahatsız edici bir parazit duyuyorum.Bu parazit mouse oynattığımda bile değişiyor işlemci hareketlerinden etkilenen bir parazit gibi. Monitorleri bilgisayara değilde basit bir telefona bağlayınca hiç bir ses yok ama iş bilgisayara gelince parazitten muzık dınlenmıyor.Bu konuda yardım talep ediyorum sizden.
  Not: Bu ses işlerin de çok profosyonel bir kişi değilim.
   
 2. Zamanında m-audio ses kartım varken Yamaha Hs-50 hoparlörlerden hem parazit hem çınlama sesi alıyordum tiz bir frekansta. Parazit ara ara geliyordu -modem vs. etkiliyordu muhtemelen- ancak çınlama hep vardı. Ses kartimi değiştirince bu durumlar geçti. Ikisi uyuşmuyor da olabilir bu açıdan belki. Ama parazit konusunda modem işini bir deneyin mümkünse, farklı yere koyun eğer yakınında duruyorsa.
   
 3. Farklı bir durumu da ben belirteyim, belki benzer problem olabilir. Öncelikle ekipman zinciri şu an;
  Laptop -> Line6 Firehawk -> Yamaha HS7 şeklinde.

  Kimi zamanla dip gürültüsü kıvamında bir parazit alıyordum ben de, bir süre sonra farkettim ki pil ömrünü tamamladığı için sürekli şarjda duran laptopımmış suçlu. Şarj kablosunun çoklu prize takıldığı noktadaki metal plakalar sanırım tam temas etmediği için topraklamadan kaynaklı bir problem yaşamışım. Şimdi prizi biraz eğik tutacak şekilde birşeyler sıkıştırarak yerleştirdiğimde sıfır dip ses ile kullanıyorum ancak masayı hareket ettireyim, halı kaysın veya başka bir kablo yüzünden o priz de hareket etsin hemen başlıyor gürültü.

  Kısaca, topraklamanızı veya diğer bileşenleri de gözden geçirin derim, suçlu her zaman ses kartı veya monitör olmayabiliyor.
   
 4. Balans sorunu. Ses kartınız nedir? 1/4 jack la mı giriyorsunuz bilgisayardan monitörlere ?
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş