Eşikaltı (piezo) Ve Elektrosaz Amfisi Hakkında

Arkadaşlar merhaba foruma yeni üye oldum, yaklaşık 7 senedir saz(uzun ve kısa sap) çalmaya çalışan biriyim, söylemesi ayıp evde kayıt sistemim de var lakin ihtiyaç gereği amfi almaya karar verdim, araştırmalarım sonucu tüplü amfinin daha iyi ve dolgun ses verdiğini gördüm, laney cub 12r siparişi verdim(amfi daha elime ulaşmadı), aklıma takılan bir kaç soru var bana yardım ederseniz memnun olurum, elektrosaz da ve eşikaltı sazda (bağlama da diyebilirsiniz), elektrogitar gibi bir takım özellikler kullanılmıyor, yanılmıyorsam sadece clean tonlar gerekli oluyor, sorularıma gelecek olursak;

1. Akustik yada klasik (ayrımını tam bilmiyorum) gitarı tüplü amfiye takıp pedal ile kullanan var mı;

2. Clean tonlarda daha yüksek wattlı amfi komşuları rahatsız edermiydi acaba, sipariş ettiğim amfinin 1w girişi olması beni cezbetti açıkçası, onun yerine fender blues junior gibi bir amfi daha mı mantıklı olurdu;

3.son olarak laney vc30 212 30w (iki hoparlör) amfi gözüme çarptı özellikleri gayet iyi geldi bana, hakkında bilgisi olan veya kullanan varsa bilgi verebilir mi,
Hepinize mutlu yıllar diliyorum, saygılar.

aynı amfiyi kullanıyorum her türlü işini görür. ben elektro dışında transducer/yapıştırma manyetikli klasik gitar, elektro akustik gitar da bağlıyorum gayet güzel oluyor. yalnız bağlama için kullanacaksan sadece clean sese ihtiyacın olacak. bildiğin gibi bu amfi tek kanal yani gaini arttırdıkça ses drive'a girer. dolayısıyla clean headroom denilen olay bu amfide çok fazla değil ama tabii ki ev ve kayıt ortamı için fazlasıyla yeterli seviyede. vc30 çift kanal bir amfi onun clean seviyesi daha yüksektir buna göre ama dediğim gibi kayıt için kullanacaksan yeter merak etme ayrıca cub12 diğerine göre daha vintage karakterli bence daha güzel.

artık almışsın ama keşke yeni çıkan çift speakerlı modelinden alsaydın. tek speakerdan fazla dolgun bir ton bekleme. neyse ki harici kabin çıkışı mevcut yetersiz gelmeye başladığında ayrı bir kabin alıp bağlayabilirsin.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
aynı amfiyi kullanıyorum her türlü işini görür. ben elektro dışında transducer/yapıştırma manyetikli klasik gitar, elektro akustik gitar da bağlıyorum gayet güzel oluyor. yalnız bağlama için kullanacaksan sadece clean sese ihtiyacın olacak. bildiğin gibi bu amfi tek kanal yani gaini arttırdıkça ses drive'a girer. dolayısıyla clean headroom denilen olay bu amfide çok fazla değil ama tabii ki ev ve kayıt ortamı için fazlasıyla yeterli seviyede. vc30 çift kanal bir amfi onun clean seviyesi daha yüksektir buna göre ama dediğim gibi kayıt için kullanacaksan yeter merak etme ayrıca cub12 diğerine göre daha vintage karakterli bence daha güzel.

artık almışsın ama keşke yeni çıkan çift speakerlı modelinden alsaydın. tek speakerdan fazla dolgun bir ton bekleme. neyse ki harici kabin çıkışı mevcut yetersiz gelmeye başladığında ayrı bir kabin alıp bağlayabilirsin.
Ev ortamında kullanacağım için çok yüksek seslere çıkacağımı sanmam, yeni çıkan model hangisi acaba, lambalı ve güncel olarak baktığımda lionheart modelleri var yanılmıyorsam onlarında fiyatı bana yüksek geldi.

Geri