Midi Girişi Olmayan Orgu Bilgisayara Bağlamak?

'Müzik Teknolojileri ve Kayıt Forumu' forumunda vallkyri tarafından 1 Ocak 2018 tarihinde açılan konu

 1. Öncelikle foruma yeni geldim, yetkili moderatör arkadaşlar eğer ki konuyu yanlış yere açmışsam affola. Kuzenimin eski orgu jwin mk 1254'ü bugün aldım. Daha çok yeni ama galiba midi girişi yok. Ben de uzun zamandır bilgisayara bağlayabileceğim fl studio'ya kayıt alabileceğim bir org arıyordum. Bu orgun out ve mic girişi/çıkışı var. Herhangi bir midi kabloyu alırsam çalışır mı? Mikrofonumu ayarladım kayıt almaya çalıştım ama ses gerçekten çok kötü geliyor, tuşlara basışın sesi geliyor ve orgun kendi sesi de çok hoş değil :/

  Sizce bu konuda neler yapabilirim? Gözüm casio ctk 3200'deydi, kuzenim 2 hafta önce almış birkaç gün içinde gidip değişim yapabilirim casio alabilirim. Önerileriniz neler?
   
 2. Bir an önce bu cihazdan kurtulun bence. Alternatif olarak düşündüğünüz Casio ( her ne kadar iyi bir şey olmasa bile ) bu cihazdan daha iyidir. Mümkünse bütçenizi biraz daha arttırıp bunların dışında nispeten daha kaliteli seçeneklere yönelin.
   
  Dog The Bounty Hunter bunu beğendi.
 3. O kadar mı kötü :O ?? Ben şahsen ilk defa elime org piyano sürüyorum, basit akorlar hariç hiçbir şey bilmiyorum. Öğrenene kadar beni idare eder mi yoksa direk kurtul hiç zorlama paraya kıylık mı? Mesela 700 tl gibi bir bütçem olsa bana ne önerebilirsiniz? Hem midi girişli hem kullanışlı hem de öğrenmeye uygun. Yani 700 tl enstrüman için biraz komik bir fiyat ama...
   
 4. Şimdi içime büyük kurt düştü. En iyisi ürünü geri götürüp para iadesi almak. Casio 3400 buldum çok uygun fiyata veriliyor. Başlangıç için bile olsa casio daha iyidir gibi. Yanıtınız için çok teşekkür ederim Mehmet Bey.
   
  Dog The Bounty Hunter bunu beğendi.
 5. Eğer sadece bilgisayara bağlayarak kullanacaksanız tuş hassasiyeti olan ikinci el temiz bir MIDI klavye ile çok daha mutlu olursunuz. Bence market orgları bu işler için uygun değil.
   
  Dog The Bounty Hunter bunu beğendi.
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş