Gitar Alacağım Ama Kontrol Ettirmem Gerekiyor. Yardım Edin.

Arkadaşlar merhaba. Uzun zamandır süren elektro gitar arayışlarım sonucu artık evden ikinci el veya sıfır gitar bakmanın yeterli olmayacağını anladım. Elektro gitara başlamak isteyen başka bir arkadaşım daha var. Birlikte başlarız güzel falan olur dedik. Sonra o Unkapanı'na gitar bakmaya gidelim dedi. Bugün gittik. Bakabileceğimiz tüm mazaları gezdik. Bütçemiz 600-700 TL civarıydı sadece gitar için. Ama bugün almayacaktık sadece araştırıyorduk hem bir görmüş olacaktık yakından. Saz ve türevlerini satan bir mağazaya sorduk elektro gitar var mıdır diye. Var ama az var dedi. 6 adet falan elektro gitar vardı. 3-4 tane gösterdi çoğu markasız veya düşük modellerdi 200 TL falan dedi adet başına. Sonra sondaki gitarı göstermesini istedim. Yamaha Pacifica 112V gösterdi birden. Naturel rengiydi ve model HSS diziliminden dolayı istediğim tarzlarada uygundu. Bildiğiniz gibi gitarın fiyatı 1300-1500 civarında. Sıfırdı gitar. Fiyat çoktur dedim ama sorduğumda 575 TL dendi. Çok şaşırdım. Artık gitar sektörünü bırakmak istediklerini bu elinde kalan gitarların bir kaç senelik olduğunu ve üstlerinde hala eski zamanların etiket fiyatı olduğunu öğrendim. Peki 575 TL'Ye alabilir miyim? dedim. Gitarları ellerinden çıkarıp saz yolunda devam etmek istedikleri için tabii dediler. Ama bir sorun vardı. Gitar sıfır olmasına rağmen 1 kaç senedir işlevsiz bir şekilde kenardaydı. Tozlanmıştı falan. Ama tertemizdi sağlamlık falan bakımından. Oradakiler çalmayı bilmediği için amfi olmasına rağmen bir şey yapmadık. Bana alacağım zaman bilen bir arkadaşımla gelmemi ve sorun var mı diye bakmasını söylediler. Ama ne yazıkki elektro gitar bilen arkadaşım yok hiç. Gitarın sorunu var mı almaya gideceğim zaman nasıl anlayabilirim? Gitarı almama daha baya var (1-3 ay) ama gittiğimde ne yapacağımı bilip ona göre paramı ayarlamayı istiyorum. Yan dükkanlarda Cort X2 falanda vardı yoksa. Ama bu fiyata tarzımda gitar almak çok daha işime gelecektir. Önerilerinizi bekliyorum.

Yamaha Pacifica 112V baslangic icin cok iyi bir gitar. Kaliteli ve saglam yapilmis. Magazada birkac sene beklemis yeni durumda bir 112V icin 575tl fiyat bence cok iyi. Oradaki diger magazalardan gitardan anlayan bir arkadastan bakmasini rica edebilirsiniz. Truss rod (sap cubugu)'nun calisir durumda olduguna ve sapin durumuna bakabilir bir de gitarin elektroniginin (manyetiklerin) calisip calismadigini kontrol eder. Daha sonra gitari alirsaniz siz Tunel'de bir set-up yani ayar yaptirirsiniz (100tl civari tutar diye dusunuyorum tahminen).

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Yamaha Pacifica 112V baslangic icin cok iyi bir gitar. Kaliteli ve saglam yapilmis. Magazada birkac sene beklemis yeni durumda bir 112V icin 575tl fiyat bence cok iyi. Oradaki diger magazalardan gitardan anlayan bir arkadastan bakmasini rica edebilirsiniz. Truss rod (sap cubugu)'nun calisir durumda olduguna ve sapin durumuna bakabilir bir de gitarin elektroniginin (manyetiklerin) calisip calismadigini kontrol eder. Daha sonra gitari alirsaniz siz Tunel'de bir set-up yani ayar yaptirirsiniz (100tl civari tutar diye dusunuyorum tahminen).
Orada yaptırabileceğim bir dükkan var mıdır set-up'ı? Bir de orada yoksa gitarı aldıktan sonra oradan Tunel'e gidebilir miyim yakın mıdır?

Tünel yakın sayılır Unkapanı’na. Ayrıca orada bir çok çeşit müzik aleti bulabilirsin. Unkapanı elektro gitar bakacak son yerlerden ama şansına anlattığına göre güzel bir aleti ucuz bulmuşsun. Kısmet bu işler birazda.

Geri