Eh Magnum 44 Ve Power Amfiler Hakkinda

Eh magnum 44 power amp pedalini almayi dusunuyorum. Preamp rack + eh magnum 44+ kabin seklinde.
Genelde bu pedal icin iyi yorumlar var. Bir marshall yada mesa lambali rack power amp alamayacagimdan, fiyat performans acisindan bunu dusundum. Benim merak ettigim diger power amp larla kiyaslandigindaki sonuc. Mesela rocktron power amp. Ikinci elde hemen hemen yakib fiyatlari.
Ya da hic eh magnum 44 e bulasma biriktir duzgun lambali pover amp mi al dersiniz,
Hem bu pedal ile yorum hemde diger power amfilerle karsilastirma yorumu olursa sevinirim.

Ben 44'ü, üstüne biraz fark alıp 22 Caliber'le takasladım 2 sene evvel filan, en azından ikisi arasında fark yok diyebilirim :p Tonal anlamda ikisi de aynı sayılır, tek fark çıkış gücü.

Diğer power amfiler ile kıyaslama şansım olmadı şimdiye kadar ancak denemek istiyorum ben de.

Evet buraya kadar aydınlatıcı olmadı farkındayım ama işinize yarayacaksa, fiyatlarına rağmen söz konusu iki power da beni hiç mutsuz etmedi şimdiye kadar. Ben Jmp-1 ile kullanıyorum şu an ve lambalı power amfilerin inanılmaz pahalı fiyatlarını gördükçe daha çok seviyorum bu minik canavarları :D Elbet bir gün deneyeceğim, muhtemelen harmonik bazında, high-end ya da low-end taraflarında bir canlanma/hacimlenme olacaktır -lambanın yarattığı tuşe artısını zaten saymıyorum izninizle-.

Ancak tüm bunların bedeli bu kadar fazlayken, acaba değer mi? Bilemiyorum.

Şunu da söyleyeyim; 44 Magnum'la deneyemesem de, 22 Caliber ile epey test yaptım ve oradan volume açmakla, preamp -ya da kullanıyorsanız başka efektler vs.- gibi aletlerden volume açmak arasında kesinlikle fark var. Daha çok power, daha kütür kütür sesler için power amfiyi zorlamak iyi bir seçenek, istediği kadar transistörlü olsun :D Ayrıca tuşe hassasiyeti konusunda da gayet memnunum, Jmp-1'in lambalarını fazlasıyla hissedebiliyorum. Muhakkak iyinin iyisi vardır ama durum böyle.

Ayrıca nette bir sürü poweramp kıyaslaması var, farklar belirgin ve evet çok ufak tefek detaylara bir sürü para veriliyor; ancak bütçesi olan biri için poweramp'in de lambalı olması tahminen zevki doruğuna çıkaracaktır.

Gördüğüm kadarıyla bu rack tipi power amfiler çok güç üretiyor, kabinlerimin karşılayabileceğinden çok gelir diye şimdiye dek önüme çıkan seçeneklerden vazgeçtim. Bu hoparlörün istediği watt değeriyle, power amfi gücünü de bir ara konuşabiliriz bence. Çok net bir sonuç okuyamadım ben internette araştırdıklarımdan.

Özetle hiç düşünmeden alınabilir diyorum.

Biri 2 sene öncesinden, biri de geçtiğimiz yaz alınmış kayıt örneği de koyayım buraya. Clean örneği için de Soundcloud sayfamda Street of Dreams var. Yine de asıl merak edilen drive tonlarıdır diye düşünüyorum.

(Marshall Jmp-1 - Harley Benton 1x12 v30 - Shure Sm57 - Focusrite Scarlett 2i2)

(Ms Pozitron Shakti - Harley Benton 1x12 v30 - Prodipe TT-1 - M-audio Mobile Pre)

Yarın bir gün lambalı power alırsam deneyip yazarım bu başlığa, heheh.

Son düzenleme:
Ben aslında daha çok dijitallerin kabin ile nasıl olacağını merak ediyorum. Onun için araya bunu sokmam lazım, ilerde maddiyat izin verirse artık.

Ben aslında daha çok dijitallerin kabin ile nasıl olacağını merak ediyorum. Onun için araya bunu sokmam lazım, ilerde maddiyat izin verirse artık.

Prosesör ve power + kabin mi? Anlamadım tam.
Benim düşüncem sabit, gitar için üretilmiş bir kabin her şekilde daha çok doyurur insanı. Özellikle heavy soundlar için konuşursak. Ancak bir prosesör için değmez bence; onun kullanım amacı aslen direkt sisteme ya da ses kartına girmek değil mi?

Zamanında her stüdyoya gittiğimizde Pod x3 Live'ın Full Stack'te verdiği sonuca bayılırdım -yapay bir ses almama rağmen- ancak oraya o kadar yatırım yapacağıma önce dijitalden kurtarırım kendimi :D Yine de bir dene ama mutlaka seversin.

Prosesör ve power + kabin mi? Anlamadım tam.
Benim düşüncem sabit, gitar için üretilmiş bir kabin her şekilde daha çok doyurur insanı. Özellikle heavy soundlar için konuşursak. Ancak bir prosesör için değmez bence; onun kullanım amacı aslen direkt sisteme ya da ses kartına girmek değil mi?

Zamanında her stüdyoya gittiğimizde Pod x3 Live'ın Full Stack'te verdiği sonuca bayılırdım -yapay bir ses almama rağmen- ancak oraya o kadar yatırım yapacağıma önce dijitalden kurtarırım kendimi :D Yine de bir dene ama mutlaka seversin.
Bu konuda kafam çok karışık aldığım ekipmanları geri satamamak deneme yanılma yoluna gitmeye engel oluyor :D

Bu devirde bir şey satılmıyor artık doğru :)

İstanbul'da yaşıyorsan uygun bir zaman ayarlayalım gel dene istersen bendeki 2x12 kabinle (onda da seventy 80 var, onunla çalıyorum evde takılırken). Oldu da denk geldi lambalı ya da başka bir power aldık, beraber bi' bilgilendirme yaparız 22 Caliber'le kıyaslayarak :D

• Konu Sahibi Konu Sahibi
forbidden_city magnum 44 ses gucu olarak orta olcekli bar sahnelerinde yeterli midir? Genelde 4x12 kabinler oluyor.
Tasimayida hesaba kattigimda rack poweramp larin en hafifi 6,7 kilodan asagi olmuyor.
Siz boyle anlattikca daha bir yatiyor aklima.
Birde jmp ile powramp ve poweramp ile kabin arasinda nasil kablo kullaniyorsunu?

forbidden_city magnum 44 ses gucu olarak orta olcekli bar sahnelerinde yeterli midir? Genelde 4x12 kabinler oluyor.
Tasimayida hesaba kattigimda rack poweramp larin en hafifi 6,7 kilodan asagi olmuyor.
Siz boyle anlattikca daha bir yatiyor aklima.
Birde jmp ile powramp ve poweramp ile kabin arasinda nasil kablo kullaniyorsunu?

Jmp-1'den normal ara kablo, poweramp çıkışından ise speaker kablosu çıkıyor. Böyle diyoruz gerçi ama Jmp-1'den çıkan kablo direkt power'a gitmiyor :D Arada bir iki rack cihaz daha var. İyi kablolama gerçekten harmoniklerin canlı kalmasını sağlıyor. Bir de işte lambalı bir power olsa özellikle üstlerde nasıl bir değişim olur merak ediyorum. Bu arada ben 22'yi de bright modunda kullanıyorum hep. O da güzel bir seçenek. Presence'ın yetmediği durumlarda güzel parlatıyor. 44'ü de o şekilde kullanıyordum.

Bence yeterli gelir. Çok ciddi volume var, 44 watt epey fazla bir değer. 44 ile 100 watt arasında da pek bir fark yok zaten bunu biliyoruz. Ben kayıtlarda tabii diğerlerinden biraz kısıp oradan açmaya çalışıyorum ama eğer yalnızca onun volume'unu düşünürsek, gayet gürültülü :)

Valla rack artı power taşıyacaksanız dediğiniz gibi anca olur. Bendeki case/bag'de Jmp-1, Behringer Eq, G major ve Korg Pitchblack var, arkaya da boş kalan alana gizledim 22 Caliber'i (bir de çoklu priz var). Bir de buna büyük lambalı power dahil etmek imkansız olur taşımak için.

Direk pedallari bile kabin varsa kullanim imkani sagliyor. Guzel bir cihazmis. Dedigin gibi onca cihazin arasina kilolarca poweramp yerine cok guzel bir alternatif.
Eyv dostum gece gece yorduk senide.

Geri