Kargo Sorunsalı

'Forum Meydanı' forumunda Cclef tarafından 8 Ocak 2018 tarihinde açılan konu

 1. interneti ne kadar arasam tarasamda teknik özellikelri bulamadım.
  tahminen ıspartadan sakaryaya gitar kargo ücreti ne kadar tutar
   
 2. Kargo şirketleri ağırlık veya hacime göre hesaplıyor, hangisi fazla tutarsa. Sizin hesap da ambalajın büyüklüğüne ve ağırlığına bağlı. Standart bir ücret yok. PTT kargo daha insaflı, ben yazın 18 TL ye kutuplara gidecekmiş gibi sarıp sarmaladığım stratı Manisa'dan Niğde 'ye gönderdim.
   
 3. teşekkürler bi gitarla pazarlık aşamasındayımda kargo ücretine göre pazarlık yapıcam
   
 4. Geçen hafta Manavgattan Düzce te Aras kargo 91 tl istedi Ptt kargoyla 57 tl ye yolladım sapasağlam de gitmiş.
   
 5. Bende kocaman amfi almıştım mersinden eskişehire. Sağolsun güzel paketlemişti ptt ile hiç zarar görmeden 60 liraya geldi. Yurtiçi kargo belli saatler arasında indirim yapıyordu hala yapıyor mu bilmiyorum. Oradanda 50 liraya gitar getirtmistim.
   
 6. ptt en mantıklısı ama sanırım
   
 7. Sorunsuz bir alışveriş+ kargo olabileceği gibi, iki taraflı olarak da türlü türlü sıkıntılar yaşamanız mümkün. Değerli bir gitarsa; ben olsam bir günümü ayırır, otobüse atlar, dener, alır gelirdim. İkinci el gitar alışverişlerinde kargoya da, satıcıya da güven olmaz.
  Ne şeytanı gör, ne de salavat getir :)
   
 8. başka bi gitarla anlaştım zaten yeni sıkıntılarım mecvut artık ! :D amfi lazım amfi ! :)
   
 9. Bence en mantıklısı tanıdık vs imkanı varsa anlaşmalı göndermek. Artık en ufak tefek dosya bile 15 - 20 lira civarına gidiyor. Normal paket bir gitar için 80 - 100 lira arası garanti gibi bir şey. Mesela aldığım ağaçları için ben normal göndermeye çalışsam rahat en az 60 - 70 lirası tutarı varken anlaşmalı olunca 15 liraya geldi.
   
 10. arkadaşlar herkese öneri tavsiye ve iyi niyeti için teşekkürediyorum gitar ve amfi alınmış olup kargosuz bi şekilde işlem halledildi :) şans :)
   
 11. ptt ile 52 ye felan geliyordu bildiğim kadarıyla.
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş