Kargo Sorunsalı

interneti ne kadar arasam tarasamda teknik özellikelri bulamadım.
tahminen ıspartadan sakaryaya gitar kargo ücreti ne kadar tutar

Kargo şirketleri ağırlık veya hacime göre hesaplıyor, hangisi fazla tutarsa. Sizin hesap da ambalajın büyüklüğüne ve ağırlığına bağlı. Standart bir ücret yok. PTT kargo daha insaflı, ben yazın 18 TL ye kutuplara gidecekmiş gibi sarıp sarmaladığım stratı Manisa'dan Niğde 'ye gönderdim.

Bende kocaman amfi almıştım mersinden eskişehire. Sağolsun güzel paketlemişti ptt ile hiç zarar görmeden 60 liraya geldi. Yurtiçi kargo belli saatler arasında indirim yapıyordu hala yapıyor mu bilmiyorum. Oradanda 50 liraya gitar getirtmistim.

Sorunsuz bir alışveriş+ kargo olabileceği gibi, iki taraflı olarak da türlü türlü sıkıntılar yaşamanız mümkün. Değerli bir gitarsa; ben olsam bir günümü ayırır, otobüse atlar, dener, alır gelirdim. İkinci el gitar alışverişlerinde kargoya da, satıcıya da güven olmaz.
Ne şeytanı gör, ne de salavat getir :)

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Sorunsuz bir alışveriş+ kargo olabileceği gibi, iki taraflı olarak da türlü türlü sıkıntılar yaşamanız mümkün. Değerli bir gitarsa; ben olsam bir günümü ayırır, otobüse atlar, dener, alır gelirdim. İkinci el gitar alışverişlerinde kargoya da, satıcıya da güven olmaz.
Ne şeytanı gör, ne de salavat getir :)

başka bi gitarla anlaştım zaten yeni sıkıntılarım mecvut artık ! :D amfi lazım amfi ! :)

Bence en mantıklısı tanıdık vs imkanı varsa anlaşmalı göndermek. Artık en ufak tefek dosya bile 15 - 20 lira civarına gidiyor. Normal paket bir gitar için 80 - 100 lira arası garanti gibi bir şey. Mesela aldığım ağaçları için ben normal göndermeye çalışsam rahat en az 60 - 70 lirası tutarı varken anlaşmalı olunca 15 liraya geldi.

arkadaşlar herkese öneri tavsiye ve iyi niyeti için teşekkürediyorum gitar ve amfi alınmış olup kargosuz bi şekilde işlem halledildi :) şans :)

Geri